folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Akıllı Kapı Kilitleri Hakkında

Akıllı Kapı Kilitleri Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

Merhaba yeni bir ofise geçiyoruz. Personel sayımızda artıyor bu nedenle akıllı bir kapı kilidi arayışım bulunmakta. Cihazı çelik kapıya takacağım kişilere kodlar ya da kartlar verebilirim.

Ancak kodu ya da kartı olmayanlar içinde uzaktan açabilmeliyim kapıyı.

Kod ve kartlar için log tutması lazım kaçta açıldı kapandı kim açtı kapadı gibi. 

Zamanlama yapabilmeliyim örneğin 1 numaralı kart ya da kullanıcı Perşembe günü saat 10:00 ile 18:00 arasında kullanabilsin gibi. 

E en önemlisi güvenli olması olmazsa olmaz. 

https://www.hepsiburada.com/desi-utopic-r-ubc-100-akilli-kilit-ios-android-telefonlar-ile-kontrol-imkani-p-HBV00000GLIUI

https://www.hepsiburada.com/yale-ydm3109a-kartli-sifreli-akilli-gomme-kilit-p-HBCV00001CV2DM

bu ikisini buldum daha önce kullanan var mı tecrübe aktarabilecek. Ofiste ampuller, yangın su sensörleri, kapılar, kameralar, prizler dahil gibi her şeyi akıllı ve uzaktan kontrol edilebilir durumlarını görebilir yapmak istiyorum. Her zaman ofiste olamayacağım için.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

tabi eklemek istediğim bir kaç şey daha var. 

Çelik kapının üstünde olan kilit için ne yapacağız bunu kafamda oturtamadım.

Bunlar hep bir bridge ile bağlanıyor. Bu nedenle tüm cihazları tek bir marka almak zorundaymışız gibi geliyor. Tuya ya da homeasist uyummlu olsalar hiç fena olmazlar. 

Senaryolandırıp sonuçta yetkisiz bir giriş yapıldığında vb hem bana bildirim gelmeli hem de içeride ki diğer cihazları kapatmalıyım ya da kameraları direk o alana çevirmeliyim gibi senaryolar yazmam gerekecek. 

Kafamda deli sorular :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek
    Akıllı wifi ampüller var onları kullanırsın, güvenlik kameralarınında smart olanları mevcut. Şöyle birşey de var https://www.youtube.com/watch?v=Twy4RUUakSk ya da kapı gözü kamerası. Kapı kilidi için de ihtiyaçlarına bu uygun gibi https://paply.org/5r7
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

hali hazırda akıllı ampul, duman sensörü, sonoff röle kullanıyorum kamera konusunda da çok sıkıntı olacağını sanmıyorum ancak kapı kilidi esasında en önemli nokta fiyattan kaçıp malzeme kalitesi yerle bir olan bir şey almak istemiyorum ya da sadece kendi uygulaması ile haberleşip diğer akıllı ev cihazları ekosistemine dahil olmadan takılacak bir şey olsun da istemiyorum. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

hali hazırda akıllı ampul, duman sensörü, sonoff röle kullanıyorum kamera konusunda da çok sıkıntı olacağını sanmıyorum ancak kapı kilidi esasında en önemli nokta fiyattan kaçıp malzeme kalitesi yerle bir olan bir şey almak istemiyorum ya da sadece kendi uygulaması ile haberleşip diğer akıllı ev cihazları ekosistemine dahil olmadan takılacak bir şey olsun da istemiyorum. 

O halde ürünlerin google home wifi destekli olması senin için yeterli olmaz mı ? Destekli tüm ürünleri tek yerden yönetebilirsin. Açıkcası uzmanlık alanım değil evde ampul panjur ve akıllı röle ile bir kaç cihazı yönetiyorum tecrübem bundan ibaret.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    K4R4B4S4N bunu yazdı
    sRcN bunu yazdı

O halde ürünlerin google home wifi destekli olması senin için yeterli olmaz mı ? Destekli tüm ürünleri tek yerden yönetebilirsin. Açıkcası uzmanlık alanım değil evde ampul panjur ve akıllı röle ile bir kaç cihazı yönetiyorum tecrübem bundan ibaret.

bende de o kadar tacrübe var :))) teşekkür ederim hocam hep biraz daha fazlası nasıl olur nasıl senaryolandırabilirim falan diye düşünülüyor. Belki bir makina kurup 24 saat açık bırakıp home assistant falan kurabilirim bilemedim kafam çok karıştı :D 

sRcN tarafından 14/Nis/22 17:45 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

şayominin anahtarlı bir modeli mevcut ama ha'da nasıl senaryolandırırsın kullanmadığım için bilemiyorum. 5 tane kilidi var. uzaktan açma konusunu bilmiyorum.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NiKoTiN
    NiKoTiN's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=O3D-MIWDb0k

NiKoTiN tarafından 14/Nis/22 19:41 tarihinde düzenlenmiştir

NiKoTiN
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

Takip up olsun

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Nedense bunlara güvenemiyorum özellikle kartlı olanlara hiç güvenmiyorum .

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

çalıştığım yerde kapıları kart ile açabiliyorum tabi her kapıyı değil sınırlı yere erişimim var 1 2 ufak bilgi bırakayım 

kart bastığında saat ve tarih anlık olarak kayıt ediliyor ve buna anında erişim sağlayabiliyorsun. bunun yanı sıra yeni bir çalışan kaydı için, şayominin bir programından online bir şekilde kişiye sınırlı yada sınırsız yetki veriyorsun

örn yemekhane giriş 1 izin verildi toplantı odası 1 izin verilmedi tarzında 

tek sıkıntısı elektrik kesintisi yaşandığında jeneratör devreye girse bile yöneticinin sistemi tkr başlatması gerekiyor buda max 2 3 dk sürüyor 

cihazın marka modelini öğrenebilirsem konuya ekleyeceğim hocam

saygılar :)

salla gitsin ölecez zaten :D
Toplam Hit: 1574 Toplam Mesaj: 18
akıllı kilit akıllı ev sistemleri