Allianz Hacklendi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Allianz verilerini kaptırmış. Bu olayada USOM haber verene kadar haberdar değiller.

Veri sorumlusu sıfatını haiz Allianz Sigorta A.Ş. tarafından Kurula iletilen veri ihlal bildiriminde özetle;

İhlalin 07.03.2024 tarihinde başladığı ve 18.03.2024 tarihinde sona erdiği,

Veri sorumlusuna ait bazı bilgilerin siber saldırgan/saldırganlar tarafından internette satışa sunulduğunun Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) tarafından bildirilmesiyle ihlalin 21.03.2024 tarihinde tespit edildiği,

Yapılan incelemeler neticesinde, veri sorumlusu acentelerinin, talep ve şikâyetlerini veri sorumlusuna ilettiği “Hizmet Masası” isimli platforma siber saldırgan/saldırganlarca yetkisiz erişim sağlandığının tespit edildiği,

İhlalden etkilenen kişisel verilerin tam olarak belirlenemediği ancak kimlik, görsel ve işitsel kayıtlar, iletişim ve finans (kredi kartı bilgisi dahil) verileri ile özel nitelikli kişisel verilerden felsefi inanç, din, mezhep ve diğer inançlar, sağlık bilgileri ve dernek üyeliği verilerinin ihlalden etkilenmiş olabileceği,

Veri ihlalinden etkilenen kişi ve kayıt sayısının tam olarak tespit edilemediği,

İhlalden etkilenen ilgili kişi gruplarının çalışanlar, iş ortakları, müşteriler ve potansiyel müşteriler olduğu,

İlgili kişilerin, e-posta ve çağrı merkezi aracılığıyla kişisel veri ihlali hakkında bilgi alabilecekleri

bilgilerine yer verilmiştir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moustache
    moustache's avatar
    Erkek

2 gün önce biri aradı garanti bankasına ait kredilerinizde ki sigortanızı kullanmamışsınız isterseniz ücret iadesi alabiliriz dedi.aradığı yerde garanti bankasıymış güya. normal bir cep telefonu numarası. dolandırıcı olduğunu anladım kapattım yüzüne. 5 dk sonra geri döndüm dur dedim bir makara yapayım arkada biri nargile fokurdatıyor he beyfendi şuan müsait değilim şubeye gidin size yardımcı olur dediler kapattılar.allianz la çalışıyorum. muhtemelen kullanmaya başladılar yani.

buralar eskiden dutluktu..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Yapikredi dale patatesti bugun onlar da allianz ile calisiyor

Sinir oldum banka islemi yapamadim son 3 4 saattir ne kurumsal ne bireysel şubeden... App cok sorgu yapinca cokup durmaya basladi bir de ya da server baglananilamiyor diyordu

Kurtlar tasma takmaz....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Samsung telefon kullananlar arama ayarlarından spam korumasını aktif etsin. Çok güzel bir özellik. Dolandırıcıları engelliyor resmi aramaları ise X firması arıyor diye özellikle belirtiyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hani nerde

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

sigorta şirketinde adamın bu bilgileri ne ararki :)

İhlalden etkilenen kişisel verilerin tam olarak belirlenemediği ancak kimlik, görsel ve işitsel kayıtlar, iletişim ve finans (kredi kartı bilgisi dahil) verileri ile özel nitelikli kişisel verilerden felsefi inanç, din, mezhep ve diğer inançlar, sağlık bilgileri ve dernek üyeliği verilerinin ihlalden etkilenmiş olabileceği,

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Şimdi bu i*** bir yere şikayet etsem para alırmıyım. Bunların kasko ve sağlık sigortasını kulanıyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    moustache bunu yazdı

2 gün önce biri aradı garanti bankasına ait kredilerinizde ki sigortanızı kullanmamışsınız isterseniz ücret iadesi alabiliriz dedi.aradığı yerde garanti bankasıymış güya. normal bir cep telefonu numarası. dolandırıcı olduğunu anladım kapattım yüzüne. 5 dk sonra geri döndüm dur dedim bir makara yapayım arkada biri nargile fokurdatıyor he beyfendi şuan müsait değilim şubeye gidin size yardımcı olur dediler kapattılar.allianz la çalışıyorum. muhtemelen kullanmaya başladılar yani.

Aynısı oldu

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek

Ulan bende diyorum bu dolandırıcılar niye beni arıyor. Kredi kartı da kullanmıyorum. Allianz da daha önce işim oldu...

imza.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/dolandiriliyorduk-direkten-donduk-257545

26 Şubatta benim kartı patlatmaya çalıştılar konu da açmıştım kasko vs işlerim Allianzdaydı belli oldu sebebi...

Avukat/Hukukçu
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    Ephesus bunu yazdı

https://www.tahribat.com/forum/dolandiriliyorduk-direkten-donduk-257545

26 Şubatta benim kartı patlatmaya çalıştılar konu da açmıştım kasko vs işlerim Allianzdaydı belli oldu sebebi...

Senden ya birgün önce ya da bir gün sonra benimde axess karttan 3 çekim yapmışlardı. Allianzdan tss vardı demek ki sebebi oymuş.

Toplam Hit: 1321 Toplam Mesaj: 13
hack veri ihlali allianz usom