folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Altın Hesabı İçin Hangi Bankayı Tavsiye Edersiniz

Altın Hesabı İçin Hangi Bankayı Tavsiye Edersiniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eXeLanS
    eXeLanS's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Benim de bir sorum olacak mesela bankada 100 gram altınım var. Vezneye gidip hadi bana 100 gram altınımı ver dersem verirler mi? TL ye cevrilsin istemiorum ama, satış kurundan tlye çevirme bana dicem. Altınımı ver dicem, git külçeden erit naparsan yap, Olur mu ole? İlle satış kazığı yemelimiyim?

şeyhim bildiğim kadarıyla vermiyorlar herşey kağıt üstünde ortada fiziki altın yok.
    Ziraatta şöyle bir bilgi gördüm:Bankamızda müşteriler için alınan gram altın, fiziki olarak İstanbul Altın Borsasının anlaştığı takas bankasında saklanacak olup müşterilerimiz ile fiziki teslimat işlemleri yapılmamaktadır.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Altın fon hesabı açmayın, vergileri yüzünden kısa vadede pek kâr elde edemezsiniz. (altını nakite çevirirken vergi kesiyorlar ve ayrıca hesabımıdaki altını tamamen nakite çevirmek istiyorum derseniz, hesap açılış gününden hesap kapanış gününe kadar olan tüm kârınızın %10 unu kesiyorlar.

Altın Depo hesabı açtırın vergi vs. hiç bir şeyi yok zarar da etmezsiniz. Altın depo hesabı daha yeni, 2 yıl oldu sanırım başlayalı ve ben de fon hesabından çıkıp depo hesabına doğrudan geçiş yaptırdım, şim daha iyi oldu. 

Not: Bu yazdıklarım İş Bankası ile alakalıdır, diğer bankaların prosedürlerini hiç araştırmadım.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Benim de bir sorum olacak mesela bankada 100 gram altınım var. Vezneye gidip hadi bana 100 gram altınımı ver dersem verirler mi? TL ye cevrilsin istemiorum ama, satış kurundan tlye çevirme bana dicem. Altınımı ver dicem, git külçeden erit naparsan yap, Olur mu ole? İlle satış kazığı yemelimiyim?

Kuveyttürk veriyordu, diğer bankarında her şubesinde bulamazsın. Yatırım hesaplarındaki altını çekmek için ayırttığında İstanbul Altın Borsasından getirtirler. İstanbul altın borsasında saklanmayan, sadece altına endeksli kaydi olan altın hesaplarında bankaya ve şubeye göre değişiyor gidip sormak lazım.

jack daniels 160 yaşında
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek
    pc_worm bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Kuveyttürk veriyordu, diğer bankarında her şubesinde bulamazsın. Yatırım hesaplarındaki altını çekmek için ayırttığında İstanbul Altın Borsasından getirtirler. İstanbul altın borsasında saklanmayan, sadece altına endeksli kaydi olan altın hesaplarında bankaya ve şubeye göre değişiyor gidip sormak lazım.

hatta adamların bi ara "bankamatikten altın çekme" tarzı bi reklamımı ne vardı yanlış hatırlamıyorsam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

Garanti vakıf denizbank

Ayrıca  altin.in sitesini takip edebilirsiniz

HeYeT tarafından 10/Ara/13 00:28 tarihinde düzenlenmiştir

matematik24.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek

yatmadan bi zıplatıyım konuyu

hesap işletim ücreti almadıgı için ve nette biraz araştırdıktan sonra daha dogrusu iki kişi bana makas aralıgı en düşük banka şekerbank dediginden beridir bu bankaya biraz yakınlık duymaya başladım

bilgisi olan kullanan varsa fikir verici şeyler çekinmeyin :D

:) mutluyum, huzurluyum
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Şeyh vakifbankta 5 KG altın biriktirdiğin zaman gün ve şube belirleyip altınını teslim alabiliyorsun. Daha Aşağısı yok.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek
    imlegend bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Şeyh vakifbankta 5 KG altın biriktirdiğin zaman gün ve şube belirleyip altınını teslim alabiliyorsun. Daha Aşağısı yok.

holu öyle 3 ün 5 in hesabını yapmaz 50 100 kilo vardır onda :D

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

denizbankda vadeli altın hesabı var hocam

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetcan
    mehmetcan's avatar
    Erkek

kuveyttürk tabikide, hesap işletim ücreti kesinlikle yok alış satış arasında piyasa neyse o kur üzerinden işlem yapar , hesaptaki altınını talep edersen ve masraflarını karşılarsan külçe olarak aalabiliyorsun

bizde keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik ; hayatla erken seviştik herşey üstümüze kaldı
Toplam Hit: 5006 Toplam Mesaj: 27