Amerikalı'nın Liderimize Verdiği Değer

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Aşırı dindar hiçbir ülke dünya arenasında altın devletler arasına giremez.

israil?

@DaveReed, o kadar kolay değil, gezi olaylarında bile bu adamlar yıkılmadıysa ...

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

israil?

@DaveReed, o kadar kolay değil, gezi olaylarında bile bu adamlar yıkılmadıysa ...

İsrail istisna.Başka?

Ayrıca israil olduğunun 3 katı abartılıyor.

u235 tarafından 24/May/14 19:13 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bu söylediğin ifade geçmişi kapsıyorsa en yakın örneği osmanlı devletidir.. kastettiğin hani nerde büyük ama islam ile yönetilen devlet.. o zaman şimdilik yok diyebilirim.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

bu söylediğin ifade geçmişi kapsıyorsa en yakın örneği osmanlı devletidir.. kastettiğin hani nerde büyük ama islam ile yönetilen devlet.. o zaman şimdilik yok diyebilirim.. 

Cevapda bu.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Videonun 9:27 inci süresinde, Başbakan Erdoğan ın kadınların siyaset yapmasın dediğini söylüyor.

Ben de ona cevabımı, Bakan olmuş ve şu an Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı

Fatma Şahin in fotoğrafını göstererek veriyorum....

fatma%20şahin

SerYolcu tarafından 25/May/14 12:28 tarihinde düzenlenmiştir

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    u235 bunu yazdı

avrupada bir zamanlar din hakimdi. krallar papanın elinden taç giymezse saygı görmezdi. şimdi o dönemlere karanlık çağ diyoruz.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

kadında kadın olsa

bu mu şimdi çağdaş türk kadınını temsil ediyor

daha başka birşey yazardımda neyse

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

kadında kadın olsa

bu mu şimdi çağdaş türk kadınını temsil ediyor

daha başka birşey yazardımda neyse

çağdaş türk kadını tarifini merak ettim, çağdaş olmak için dip boyasi gelmiş sarıya boyamak mı gerekiyor saçlari ?

birde her türk kadını çağdaş olmak zorunda mi ?

In every job there is a no
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı
    sen büyük resmi kaçırıyorsun

amerikanın katil olmasının sebebi başkanlar senatörler hukukçular beyaz saray değil bu adamlarda emir kulu

başta en önemlisi rothschild olmak üzere the eight families araştırırsan emirleri kimin verdiğini görürsün

o yüzden bunlara boşuna bu uşaklara kızma

bu konuları yıllardır araştırıyorum, (eski bi konum vardı bilişim firmalarının sahipleri ile ilgili onu bulabilirsen anlarsın demek istediğimi)

ben diyorum ki bu adam kendi ülkesini de eleştirebilir, ama onlara bir laf söylemeyip (emin değilim araştıracağım ama büyük ihtimal böyle diye düşünüyorum) buraya gelip laf etmesini kabul etmiyorum. tayyip de bir emir kulu.. o adamın bu kadar yükselişi bazı yerlerin desteği sayesindedir.. o da kendine verileni yapıyor.. youtube da bir sürü videosu dolanıyor çelişkili konuştuğu ile ilgili.. sebebi de bu emir kulu mevzusu.. 

benim kızdığım nokta adamın telkini.. dediğim gibi bunların tek korkusu, tüm müslüman ülkelerin birleşmesi, AB gibi, nato gibi etkin bir birlik kurup ortak karar alması. böylece istediği gibi hareket edemeyecekler.. şuan o ülkeleri birleştirebilecek en büyük aday türkiye gibi görünüyor. hem diğer ülkelere göre çok güçlü, hem tarihi misyonu olan bir ülke (osmanlıdaki halifelik) hem de şuanki başbakan buna meyilli.. bende de müslümanların birleşme korkusu olsaydı elbette ki derdim, bu düşünceden uzak duran birini seçin, siz daha iyisini hakediyorsunuz.. 

ben şundan adım gibi eminim, tayyip erdoğan müslüman olmasaydı ya da dinle falan bi alakası olmasaydı ve aynı işleri yapsaydı, kesinlikle ama kesinlikle uluslararası alanda böyle tepki toplamazdı.çünkü ona saldıranlar genelde hep din sebebiyle saldırıyorlar bunu sebebi de müslüman ülkelerin birleşme ihtimali. resmin büyüğü de küçüğü de bu..

müslümanlarda hristiyanlardaki gibi birlik yok birlik

hepsi birbirinin kuyusunu kazmakla uğraşıyor

ab gibi bişey kurmak isteseler şimdiye kadar çoktan kurmaları lazımdı

bunu emir komuta zinciri gibi düşün rothschildlerden emir veriliyor ordan beyaz saraya orduya başkanlara örgütlere ordan tüm dünya ülkelerine

amerika böyle amerika olmuş

müslümanlarda birliğin olmamasinin sebebi batıdır hocam, daha doğrusu ingiliz aklidir. yoksa ayni dili konuşup ayni etnik unsura sahip afrika ve ortadoğu coğrafyasından onlarca ülke icat edilmezdi..

içerideki düşmanlari temizlemeden AB gibi müslüman birliği kurmak hayal hemen indirirler ki örnek erbakan hoca. bir arap ülkesine gezisinde islam birliğinin parasini basacaz dedi. hoop devreye bahsettiğin ailelerin türkiye sorumlulari girdi erbakani indirdiler. 
    başbakan bu hataya düşmedi acele etmeden önce içeridekileri temizliyor.  yani senin şuan başbakan saldiranlar o günde erbakana neler yazdi arşivlere bakabilirsin.. yayinlanmamiş bir icraatin içinden programinı manşetlerinden yalan rüzgari diye yayinlayan bir düşmanliğin türevi bugünde erdoğana yapılıyor.

In every job there is a no
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Müslümanların bir olamamasının sebebi mezhebi kavramlar ve cübbeli stayla takılan imam vs tiplerdir. İslam zamanına gittiğimizde Kur'an'ın tamamlanmasından sonra, Arapların Yunanlılardan geometriyi matematik vs tercüme edip daha da geliştirdikleri söyleniyor. Bkz: Celal Şengör bile bunu söylemiştir.

Eğer imamlara yapılan tüm maddi ve manevi destekler Bilim için, sosyoloji için yapılabilseydi herkes rahat rahat dinini yaşar, her türlü teknolojik gelişmeyi yapardı. Bunları düşünmek çok güzel, ama olmuyor.

Ayrıca videoyu izleyemedim konudaki seyre göre yorum bıraktım.

Daniel-Koo tarafından 24/May/14 20:56 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
Toplam Hit: 5217 Toplam Mesaj: 45