folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Anaokulu Ve İlkokula Zorunlu Din Dersi

Anaokulu Ve İlkokula Zorunlu Din Dersi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    Desiqner bunu yazdı

Ya fatih kardeşim yorma kendini adam ayeti kafasına göre eğip büküyor işte.Yukarıda hadislere uydurma diyen arkadaş o cümlede kullandığı muhteşem küfürüyle ne güzel bir Kur'an müslümanı değil mi ? İşte olay bu adam Allah'ı inkar edemiyor biliyor ki yaratıcı var , hak din islamdır.Ama zor geliyor sünnete göre yaşamak , Kur'an'ın gerçekte emrettiği gibi yaşamak ve mevcut hayatını değiştirmek istemiyor.Eeee felsefeciden bozma profesörlerimizde çıkıyor 1400 yıllık İslam anlayışının üzerine, ümmetin en zeki en ilimli adamlarının , bugün kendilerinin bile kaynak olarak okudukları adamların çıkaramadıkları anlamları Kur'an dan hayatlarına göre , keyiflerine göre çıkarıyorlar. Oh ne ala memleket hem istediğin gibi yaşa , hemde milleti müşrik ilan et.Bir kere kıldığın namaz , uyduğun Kur'an o ağzından çıkan kelimeleri temizlememişse, filtrelememişse otur bir düşün derim kardeşim.

Buram buram cahillik kokuyor. 

Burada kimse sizi tekfir etmedi. Fakat sen kalkıp "Allah'ı inkar edemiyor" falan diyip sanıya kapılıyorsun. Unutma ki, Kurâna göre "sanı" kötüdür. 

Kimse keyfine göre anlam çıkarmıyor. Kelimeler ortada, araştırıp doğrula ve gör. 

Ha görmeyeceksen; çakma alimlere, gavslara, hadislere beyninizi teslim etmeye devam. Nasıl olsa kim doğruyu göstermek istese, "sen alimlerimizden daha mı iyi bilion???? .s.s.s" diyeceksiniz. 

ne diyon?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı
    Desiqner bunu yazdı

Ya fatih kardeşim yorma kendini adam ayeti kafasına göre eğip büküyor işte.Yukarıda hadislere uydurma diyen arkadaş o cümlede kullandığı muhteşem küfürüyle ne güzel bir Kur'an müslümanı değil mi ? İşte olay bu adam Allah'ı inkar edemiyor biliyor ki yaratıcı var , hak din islamdır.Ama zor geliyor sünnete göre yaşamak , Kur'an'ın gerçekte emrettiği gibi yaşamak ve mevcut hayatını değiştirmek istemiyor.Eeee felsefeciden bozma profesörlerimizde çıkıyor 1400 yıllık İslam anlayışının üzerine, ümmetin en zeki en ilimli adamlarının , bugün kendilerinin bile kaynak olarak okudukları adamların çıkaramadıkları anlamları Kur'an dan hayatlarına göre , keyiflerine göre çıkarıyorlar. Oh ne ala memleket hem istediğin gibi yaşa , hemde milleti müşrik ilan et.Bir kere kıldığın namaz , uyduğun Kur'an o ağzından çıkan kelimeleri temizlememişse, filtrelememişse otur bir düşün derim kardeşim.

Burada kimse sizi tekfir etmedi. Fakat sen kalkıp "Allah'ı inkar edemiyor" falan diyip sanıya kapılıyorsun. Unutma ki, Kurâna göre "sanı" kötüdür. 

Kimse keyfine göre anlam çıkarmıyor. Kelimeler ortada, araştırıp doğrula ve gör. 

Ha görmeyeceksen; çakma alimlere, gavslara, hadislere beyninizi teslim etmeye devam. Nasıl olsa kim doğruyu göstermek istese, "sen alimlerimizden daha mı iyi bilion???? .s.s.s" diyeceksiniz. 

Bir alime çakma diyebilecek kadar ne zekan ve bilgin var senin ? O senin attığın videolardaki cevaplarda bile rezil olmuş güvendiğin adamlar.Kafanıza göre verdiğiniz anlamlar ayyuka çıktı.Kendinizi indirilmiş dinin başkalarını uydurulmuş dinin müslümanı göstermeye çalışın.Bu da bir nevi tekfirdir.Bizler uydurulmuş birşeye inanıyorsak bunun ahireti de var o zaman sen düşün cahil kardeşim.Ben iki gündür karşılaşmıyorum senin gibilerle rahat ol.

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı

Dürüstçe cevap verin bana. Diyorsunuz ki peygamber sünnetine uymak şart.

Kuran'a iman edip, İsa'nın, Musa'nın vb.. sünnetine uysak ne olur? Onlarda peygamber değil mi?

Sonuçta bize açık ve net şekilde peygamberlerin hiçbirini diğerinden ayırma diyen bir çok ayet var.

Küf tutmuş beyinlerinizi biraz çalıştırın. Tepkilerinizi alayım?

Niye özellikle Muhammed peygamberi ön plana çıkarıyorsunuz? Yoksa Allah'ın sözlerini umursamayarak birini diğerinden üstün mü tutuyorsunuz? Yoksa atalarınız böyle yaptığı için mi bu şekilde devam ediyorsunuz?

-Şöyle deyin: "Allah'a, bize indirilene, İbrahim'e, İsmail'e, İshak'a, Yakub'a, onun torunlarına indirilene, Mûsa'ya ve İsa'ya verilene ve diğer nebilere verilene inandık. Bunlar arasından hiç kimseyi ayırmayız. Biz yalnız O'na/Allah'a teslim olanlarız." (Bakara 136)

-Resul, Rabb'inden kendisine indirilene inanmıştır; müminler de. Hepsi; Allah'a, onun meleklerine, kitaplarına, resullerine inanmışlardır. Allah'ın resullerinden hiç birini ötekinden ayırmayız. Şöyle demişlerdir: "Dinledik, boyun eğdik. Affet bizi, ey Rabb'imiz. Dönüş yalnız sanadır." (Bakara 285)

-De ki: "Allah'a, bize indirilene, İbrahim'e, İsmail'e, İshak'a, Yakub'a, torunlarına indirilmiş olana, Mûsa'ya, İsa'ya ve diğer nebilere Rablerinden verilmiş bulunana inandık. Onlardan hiçbirini ötekinden ayırmayız. Biz O'na teslim olanlarız." (Ali İmran 84)

-Onlara, "Allah'ın indirdiğine uyun" dendiğinde: "Hayır! Biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız." derler. Peki, ataları bir şeye akıl erdiremiyor, doğruya ve güzele ulaşamıyor idiyseler!... (Bakara 170)

-Ortak koşanlar dediler ki: "Eğer Allah isteseydi ne biz ne de atalarımız Allah dışında bir şeye kulluk/ibadet etmez, O'na rağmen hiçbir şeyi haram kılmazdık." Onlardan öncekiler de aynen böyle yaptılar. Resullere düşen, açık bir tebliğden başkası değildir. (Nahl 35)

Bu da bonus olsun ki iyice düşünüp tartın (Lokman 20-21) =>

-Görmediniz mi, Allah, göklerde ve yerde bulunan şeyleri sizin emrinize verdi ve görünür görünmez nimetlerini üstünüze saçtı. İnsanlardan öylesi var ki, Allah uğrunda ilimsiz, kılavuzsuz ve aydınlatıcı bir kitaba dayanmaksızın mücadele eder. (Lokman 20)

-Böylelerine, Allah'ın indirdiğine uyun dendiğinde şu cevabı verirler: "Hayır, biz atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız." Peki, şeytan onları, alevli ateşin azabına çağırmış olsa da mı? (Lokman 21)

Kardeşim ben atalarımdan bulduğum gibi inanmıyorum.Okuyorum , araştırıyorum.Ayetlerin böyle direk okunduğu gibi yorumlanmadığını da biliyorum.Bu ayetlerde söylenmek istenenle senin bize dokundurmak istediğin anlam aynı mı ? Yanlış işler yapıyorsunuz.Allah hidayet versin.Ben daha fazla sizle tartışıp ileri gitmek istemiyorum.Burada zaten gerekli söylenecek şeyleri söyledik.Siz yine de insanları "uydurulmuş dinin müslümanı" ilan etmeye devam edin.Kulluğumuz Allah'a dır.Yanlış kimse Allah onu düzeltsin.

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    Desiqner bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı
    Desiqner bunu yazdı

Bir alime çakma diyebilecek kadar ne zekan ve bilgin var senin ? O senin attığın videolardaki cevaplarda bile rezil olmuş güvendiğin adamlar.Kafanıza göre verdiğiniz anlamlar ayyuka çıktı.Kendinizi indirilmiş dinin başkalarını uydurulmuş dinin müslümanı göstermeye çalışın.Bu da bir nevi tekfirdir.Bizler uydurulmuş birşeye inanıyorsak bunun ahireti de var o zaman sen düşün cahil kardeşim.Ben iki gündür karşılaşmıyorum senin gibilerle rahat ol.

Ben yine de sana müşrik, falan demeyeceğim. 

:D kime güveniyorum? ben kimseye güvenmiyorum. kim derse, doğrulamak için çaba gösteriyorum. ben alim derken isim bile vermedim "bir alime çakma diyebilecek..." nasıl diyebiliyorsun bunu? :D al işte, yine dediğim gibisiniz. alimlerinize toz kondurmuyosunuz adam çıkıp camiide orda burda sohbette "peygamber eşleriyle birlikte mezarda bile zevklenebiliyor." diyor, cebrail vahiyleri rasulullahtan aldı diyo, tüm evren kainat hz muhammed'in yüzü suyu hürmetine yaratıldı diyor, tüm canlılara hayat veren muhammeddir diyor, X alimi kuran okumayı bilmiyor ama levhu mahfuzdan okuyabiliyor onu diyor, dininle 'taşak' geçiyorlar sen gelip burada "ama alimlerimizden iyi mi bileceksin .s.s.s." diyorsun,

hadi oradan amk. bu uydurulmuş rivayetler, çakma alimler kadar ateistler zarar vermedi lan bu dine. bu zihniyet yüzünden ortadoğu bu halde, bu sebepten ötürü dünyada islamofobi var. aklınızı başınıza alın.

israiliyyattan, hristiyan yahudi toplumlarından gelen öğretileri islam diye yedirmişler size hala onun peşindesiniz

bak bu sizin gibi işte: https://www.facebook.com/video.php?v=414343408717759  :D 4 mezhebin liderleri söyledi !!! sahhehhhh!!

bu arada videolar nasıl ayyuka çıkıyomuş? :D hocalarına mı gösterdin ?

Daniel-Koo tarafından 12/Ara/14 10:50 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

hayat ne kadar tuhaf vapurlar falan

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    Desiqner bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı

Dürüstçe cevap verin bana. Diyorsunuz ki peygamber sünnetine uymak şart.

Kuran'a iman edip, İsa'nın, Musa'nın vb.. sünnetine uysak ne olur? Onlarda peygamber değil mi?

Sonuçta bize açık ve net şekilde peygamberlerin hiçbirini diğerinden ayırma diyen bir çok ayet var.

Küf tutmuş beyinlerinizi biraz çalıştırın. Tepkilerinizi alayım?

Niye özellikle Muhammed peygamberi ön plana çıkarıyorsunuz? Yoksa Allah'ın sözlerini umursamayarak birini diğerinden üstün mü tutuyorsunuz? Yoksa atalarınız böyle yaptığı için mi bu şekilde devam ediyorsunuz?

-Şöyle deyin: "Allah'a, bize indirilene, İbrahim'e, İsmail'e, İshak'a, Yakub'a, onun torunlarına indirilene, Mûsa'ya ve İsa'ya verilene ve diğer nebilere verilene inandık. Bunlar arasından hiç kimseyi ayırmayız. Biz yalnız O'na/Allah'a teslim olanlarız." (Bakara 136)

-Resul, Rabb'inden kendisine indirilene inanmıştır; müminler de. Hepsi; Allah'a, onun meleklerine, kitaplarına, resullerine inanmışlardır. Allah'ın resullerinden hiç birini ötekinden ayırmayız. Şöyle demişlerdir: "Dinledik, boyun eğdik. Affet bizi, ey Rabb'imiz. Dönüş yalnız sanadır." (Bakara 285)

-De ki: "Allah'a, bize indirilene, İbrahim'e, İsmail'e, İshak'a, Yakub'a, torunlarına indirilmiş olana, Mûsa'ya, İsa'ya ve diğer nebilere Rablerinden verilmiş bulunana inandık. Onlardan hiçbirini ötekinden ayırmayız. Biz O'na teslim olanlarız." (Ali İmran 84)

-Onlara, "Allah'ın indirdiğine uyun" dendiğinde: "Hayır! Biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız." derler. Peki, ataları bir şeye akıl erdiremiyor, doğruya ve güzele ulaşamıyor idiyseler!... (Bakara 170)

-Ortak koşanlar dediler ki: "Eğer Allah isteseydi ne biz ne de atalarımız Allah dışında bir şeye kulluk/ibadet etmez, O'na rağmen hiçbir şeyi haram kılmazdık." Onlardan öncekiler de aynen böyle yaptılar. Resullere düşen, açık bir tebliğden başkası değildir. (Nahl 35)

Bu da bonus olsun ki iyice düşünüp tartın (Lokman 20-21) =>

-Görmediniz mi, Allah, göklerde ve yerde bulunan şeyleri sizin emrinize verdi ve görünür görünmez nimetlerini üstünüze saçtı. İnsanlardan öylesi var ki, Allah uğrunda ilimsiz, kılavuzsuz ve aydınlatıcı bir kitaba dayanmaksızın mücadele eder. (Lokman 20)

-Böylelerine, Allah'ın indirdiğine uyun dendiğinde şu cevabı verirler: "Hayır, biz atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız." Peki, şeytan onları, alevli ateşin azabına çağırmış olsa da mı? (Lokman 21)

Kardeşim ben atalarımdan bulduğum gibi inanmıyorum.Okuyorum , araştırıyorum.Ayetlerin böyle direk okunduğu gibi yorumlanmadığını da biliyorum.Bu ayetlerde söylenmek istenenle senin bize dokundurmak istediğin anlam aynı mı ? Yanlış işler yapıyorsunuz.Allah hidayet versin.Ben daha fazla sizle tartışıp ileri gitmek istemiyorum.Burada zaten gerekli söylenecek şeyleri söyledik.Siz yine de insanları "uydurulmuş dinin müslümanı" ilan etmeye devam edin.Kulluğumuz Allah'a dır.Yanlış kimse Allah onu düzeltsin.

hocam Kuran'a direk okunduğu gibi yorumlanmaz diyorsun. alimleri eleştirecek bilgin mi var diyorsun.

Yani;

sen diyorsun ki apaçık Kuran'ı anlayacak beynim yok. alimler benim Allah ile aramda birer köprüdür.

Sonra da;

benim kulluğum Allah'adır diyorsun. "yanlış kimse Allah onu düzeltsin" diyorsun ama Allah'ın en güzel öğütleri ve örnekleri verdiği kitabından uzak duruyorsun. sen Allah'dan çok, alim dediğin insanlara kulluk ediyorsun. Onlar ne derse onu kabul ediyorsun. bu mudur yani sence doğru?

Sana göre Allah tek başına hükmünü anlatamıyor. Şeyhlere, alimlere, evliyalara ihtiyaç duyuyor. bu mudur senin gerçeğin?

attackatak tarafından 12/Ara/14 10:52 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=tWD4YPDH__U

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

hikayenin uydurma olduğu aşikar. şayet doğruysa daha kötü çünkü ölümünden bir yıl önce arkadaşına yazdığı mektupta kafir olduğunu açıkça ifade eder. yani çocuktu, büyüdü aklı başına geldi imandan çıktı gibi bi durum oluşur.

yine bi not düşeyim, videodaki kavramlar, dinlerdeki kavramlara ters düşer. mesela tanrının olmadığı yere şeytan denir gibi bi anlam çıkıyor.

bonus :

http://www.youtube.com/watch?v=bvT5Iyhi80M

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Ya iyi hoş da göt kadar çocuk profesöre nasıl ayar veriyor? Bari liseli falan koysalarmış

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maldonado
    Maldonado's avatar
    Erkek

Saka maka bu türkiye böyle giderse yakında internete imamhttp:// olarak gircez ha :)

Toplam Hit: 41403 Toplam Mesaj: 411