folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Apartman Sakinlerinin İmza Toplayarak Daireden Çıkartması Hakkında - Öğrencilik İçerir

Apartman Sakinlerinin İmza Toplayarak Daireden Çıkartması Hakkında - Öğrencilik İçerir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

Hocalar selam olsun.

Durumu şöyle anlatayım:

Şimdi biz öğrenciyiz 4 binası olan xx sitesi diye bi yerde eve çıkıyoruz. Kontratı falan yaptık. Suyu elektriği de üstümüze aldık.

Lakin karşı komşu daha biz emlakçıyla evi gezmeye geldiğimizde "site yönetimi olarak karar aldıklarını evin öğrenciye kiraya verilmeyeceğini söyledi. Geldiğiniz gibi imzayla göndeririz" dedi.

Mülk sahibi açısından hiç bir sıkıntı yok. Ev sizin diyor. 

Benim merak ettiğim şu biz tabi ki evden çıkmıyacağız ama aldıkları kararın hukuksal açıdan geçerliliği var mıdır? Daha eve adım atmadan imzayla evden nasıl çıkarırlar? Evden çıkmasak mahkemeye verseler suçlayacak bir şey olmadığı için dava lehimize sonuçlanır mı? Sonuçlanmasa bile temyizde kararı bozdurabilir miyiz

Şimdiden konuya giren, fikri olmasa da okuma zahmetinde bulunan herkese teşekkür ederim. Kalın sağlıcakla müridcanlar

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spawm
    spawm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kaç yıl boyunca evde kaldım kaç tane yönetici ile tartıştım kac tane komşu ile tartıştım (hatta birine iyi kafa atmışlığım var )bir s.k yapamazlar ev sahibi birşey demediği sürece taşkınlık yapmadığınız sürece yapamazlar baktın karsı komsun sana laf söyleniyor gizlice ac kameranı ver polise baktın evine girdi hiç birşey söylemeden vur tekmeği 1 kere ceza aldım polisten oda yüksek sesten dolayı oldu ki adamlar sağlam mahkemeye çıktın hakim evden çıkarılman hala zor alan razı veren razı çıktığında bir evin yok hakim çok düşük bir ihtimalle tahliye verir çabucak taşınmaya bak ikamet al gerisini sallama derim 

Ölümün bizi nerde bekledigi belli degil, iyisimi biz onu her yerde bekleyelim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Öğrencidir diye sebep beyan edemezler. Onun dışında hukuki olarak oy çoğunluğuyla atma hakları vardır.

En ufak hatanızda, hatayı sebep gösterip atabilirler. Ama çok şerefsizmiş yani daha görür görmez öğrenci diye bu ne önyargı amq. Sen biraz çevre yapmaya bak orda girer çıkarken günaydın de iki muhabbet et insanlarla. Sanmıyorumki bütün apartman öle şerefsiz olsun.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

bole kansiz insan cok aynisi bizimde basimiza gelmisti daha kapida ev bakarken kacinci katda yasadigi belli olmayan dayi ev sahbine hic verme sonu kotu olur falan demisti bizde siklemeyip tutmustuk evi 3 yil kadar kaldik en son evden cikmadan 1 hafta once altkatda yasayan teyze esyalari tasirken yenimi tasinionuz demisti :D:D 

velhasil on yargili oc cok malesefki adam gibi girin cikin evinize hic bir bok yiyemezler  normal bir kiraciyi bile kira vs odemior ken cikaramiorsun aylarca ugrasiorsun ogrenci die adammi cikarilir imkansiz

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Aynı sıkıntı bizde de var il neresi hocam?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam bu işin süreci uzun. Ev sahibi bile kiracısını istediği zaman çıkaramıyorken apartman yönetiminin evden atabilmesi için daha uzun süre geçer. Dava açmadan önce de size noter tasdikli bir ihtarname çekmeleri gerekir. Bu ihtarnamede şikayet konusunun bahsedilmesi şarttır. Şikayet konusu da evin kanuna aykırı kullanımı veya rahatsızlık derecesinde gürültü olarak belirtilebilir. "Öğrenci istemiyoruz" diye bir çıkarma nedeni olamaz. Bunu yapabilmeleri için evin hak sahibi apartman sakinlerinin bir kısmı ya da tamamı olmalı ki mülk sahibi tek ve size izin veriyor.

Tabi niyeti şimdiden belli komşular, taşındığınız andan itibaren sizi sürekli rahatsız edebilir, dahası kışkırtabilir.

Benim asıl aklıma gelen husus, ev sahibinin illa ki haberi vardır yönetim kararından. Buna rağmen öğrenciye ev veriyorsa ya bu karara apartmanda herkes katılmıyor anlamına gelebilir.

RaNGeR tarafından 23/Haz/15 17:48 tarihinde düzenlenmiştir

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

apartman yönetimi oy çoğunluğuyla birşey karar almışsa evinin dışına çivi bile çakamazsın hocam

bknz kat mülkiyeti kanunu zamanında yöneticiyle çok tantana yaptım bütün kanunu okudum hocu biraz oku sende fikir sahibi olursun

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

ne şerefsizler var arkadaş

bi de bunun benzeri şeyler var

taşınıyosun, asansörü kullanma aman çizilir, aman bişey olur diye çemkiren menepoz teyzeler

oldu anam buzdolabını, yatağı vs 6 kat sırtımda çıkarayım

YekteranBaymedir tarafından 23/Haz/15 17:52 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

vay vay vay olaylara bak, hocam bunu diyen yöneticinin anahtar deligine her hafta japon yapıstırıcısı enjekte et,

sigortalar dışardaysa indir sonra da kerpetenle kopar ağzı açamasınlar.

su vanasını önce kapat sonra büyük kerpetenle kes açamasınlar.

evine her gün lahmacun, kebab, su, boya badana vs. sipariş et (başkasının telefonunu kullan veya yemek sepeti)

internet kutusu varsa sabote et.

kameralara yakalanmadan ama. 

bunu yapan adamlara her şey müstehak.

çıkma binadan diş göster. mahkeme vs. kanun onları koruyor olsa bile seni koruyabilir. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

Hocam, apartman kapısını dışardan sağlam birşeyle bağla ya da kilitle. Hepsi içerde kalsın göt gibi :D

Saçmalığın geldiği son nokta. Naptı adamlar sanki dünya dışı varlık gibi davranıyorlar öyle.

imza.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marad10a
    marad10a's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı

Hocam, apartman kapısını dışardan sağlam birşeyle bağla ya da kilitle. Hepsi içerde kalsın göt gibi :D

Saçmalığın geldiği son nokta. Naptı adamlar sanki dünya dışı varlık gibi davranıyorlar öyle.

hahhaa :)))

Toplam Hit: 4213 Toplam Mesaj: 16
hukuk kiracılık hakları site yönetimi temyiz