Apple Ekosistemine Geçiş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Sonunda ben de kendimi kapitalist dünyaya teslim ve apple ekosistemine geçme kararı aldım.

Sağlam windows ve samsung/android kullanıcısıyım. Çok da memnunum aslında ancak ağır iş konuları hariç apple kullanmak istiyorum. Windows bilgisayarların şarj konusu gerçekten çileden çıkarıyor. 2-3 saati geçmiyor maalesef, sessiz toplantıda vannnn fan sesi açılıyor vs.. Bir tek ben windows pc kullanıyorum o ortamlarda maalesef.. Uzun süreli toplantılarda bilgisayarı uyutup uyandırıyorum ki şarjım bitmesin.. Bir defa toplantı çok uzun sürdü adamlar bilerek mi şarj aletini getirmediniz dedi. Diyemedim amk 230w şarj aleti somun ekmek kadar taşıyamıyorum. Çok yerde eksikliğini hissediyorum ve ciddi iş kaybına uğruyorum.

Tasarım için windows pc'mi kullanmaya devam edeceğim ancak zamanımın sadece %10'u gibi bir zamanda tasarım yapıyorum. Ninja turtle gibi windows workstation gezdiriyorum yanımda ve ömrümün bundan sonrasında daha az hamallık yapmaya çalışacağım.

Macbook air, iphone, airpods pro2 ile giriş yapmış bulunmaktayım. Faydalı olabilecek her türlü öneriye ihtiyacım var. Iphone'u kapatabilmek için google'da arama yaptım o derece apple cahiliyim. 

Özellikle faydalı uygulamalar tarafında öneri rica ediyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bi tanede tablet al yanına olsun bitsin

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

-Tüm cihazlarda aynı iCloud hesabını kullanırsan iPhone'a arama gelince Macbook'tan cevaplayabilirsin. Tabi aynı evde iPad falanda olunca telefon çalınca kısa süreli bir şenlik yaşanmıyor değil. :D

-Ne yaparsan yap bir şekilde ücretsiz verdiği 5 GB her türlü dolacak. O yüzden 50 GB alan almak zorundasın.

-Ev ve işyerini telefona tanıttıktan sonra Siri'ye atıyorum "bana eve varınca ilacımı içmemi hatırlat" diyebilirsin.

Ayrıca :

https://www.tahribat.com/forum/iphoneda-adguard-dns-kullanmak-253596

https://www.tahribat.com/forum/iphoneda-0850li-spam-aramasi-terorunu-durdurmak-254192

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

-Tüm cihazlarda aynı iCloud hesabını kullanırsan iPhone'a arama gelince Macbook'tan cevaplayabilirsin. Tabi aynı evde iPad falanda olunca telefon çalınca kısa süreli bir şenlik yaşanmıyor değil. :D

-Ne yaparsan yap bir şekilde ücretsiz verdiği 5 GB her türlü dolacak. O yüzden 50 GB alan almak zorundasın.

-Ev ve işyerini telefona tanıttıktan sonra Siri'ye atıyorum "bana eve varınca ilacımı içmemi hatırlat" diyebilirsin.

Ayrıca :

https://www.tahribat.com/forum/iphoneda-adguard-dns-kullanmak-253596

https://www.tahribat.com/forum/iphoneda-0850li-spam-aramasi-terorunu-durdurmak-254192

Teşekkür ederim hocam,

Bu arama olayından ve airpods'un tak tak cihazdan geçiş olayının etkisi büyük oldu..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Siri'yi ben en çok araba sürerken kullanıyorum. Hey Siri X'i hoparlör ile ara dersen hoparlör ile arıyor, Whatsapp ile ara dersen Whatsapp ile arıyor. Sekreter gibi sesi yazıya çevirip mesaj gönderebiliyor vs. En son gelen bildirimi oku vs.

Bugün yağmur yağacak mı vs vs.

Ayrıca noktalama işaretleri içinde Selam nasılsın soru işareti dersen Selam nasılsın ? yazar.

Belge tarama içinde ek programa gerek yok notlar kısmından belge taraması yapabilirsin. Keşke kamera kısmına ekleselermiş ama saçmalamışlar.

Apple ürünleri aşırı pahalı ama her şeyi Apple'dan alınca mükemmel bir rahatlık katıyor hayata.

mkyb tarafından 23/Şub/23 23:48 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam az sabret

Microsoft, Intel ile yaptığı anlaşma gereği 15 senedir sadece Intel işlemcileri destekledi fakat bu anlaşma artık bitiyor.

Windows for arms şu an beta aşamasında

2023 yılında arm laptoplarda native arm destekleyen ve macler kadar hatta daha uzun giden windows PC ler göreceğiz. Hatta x86 yazılımlarımız da emulasyonla çalışacak bunlarda

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocam az sabret

Microsoft, Intel ile yaptığı anlaşma gereği 15 senedir sadece Intel işlemcileri destekledi fakat bu anlaşma artık bitiyor.

Windows for arms şu an beta aşamasında

2023 yılında arm laptoplarda native arm destekleyen ve macler kadar hatta daha uzun giden windows PC ler göreceğiz. Hatta x86 yazılımlarımız da emulasyonla çalışacak bunlarda

Inşallah hocam, 10saat üstü şarj süresini gören windowscular inanmıyor olaya 2 defa bakıyorlar. Sözle de teyit alıyorlar.

Apple donanimi da birlestirince ufacik oldu aletleri, tek board üzerine ram, islemci, nvme ciplerini basip geçmiş. Bunun da avantaji çok. Hepsinden ziyade apple ürünleri hiç değer kaybetmiyor. 4 sene önce macbook airi 3bin liraya almışım, ayni maci şu an 9-10a satabilirim bir saat içinde. O zamanlar aldığım windows pcler şu an para etmiyor. 

Not. Ölümüne windowscuyum ama sezarin hakki sezara

Kaan tarafından 24/Şub/23 00:09 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Benim için çok önemli bir konu, 

Samsung'da my secure folder kullanıyorum.

Hayati önem taşıyan galeri unsurlari ve uygulamaları orada tutuyorum. Tek yerden notification kapatinca da olay bitiyor. Bunun alternatifi iphone da var mi? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

HARİKA Bİ ADAMSIN. 

Her şey güzel olacak gör bak :)

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Benim için çok önemli bir konu, 

Samsung'da my secure folder kullanıyorum.

Hayati önem taşıyan galeri unsurlari ve uygulamaları orada tutuyorum. Tek yerden notification kapatinca da olay bitiyor. Bunun alternatifi iphone da var mi? 

eger sadece fotograflar ise fotograflari gizleyebilyorsun. bu kismi  da istersen galeriden de devre disi birakabilirsin. gizli fotograflar ve son silinen ogeler face id ile görüntülenebiliyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

bu 800 dolarlık apple watchun 28 bin tl olmasının mantıklı bir açıklaması var mı?

ayrıca şarzı uzun giden ve sensörleri yarak kürek olmayan başka bir saat icat edildimi acaba?

Toplam Hit: 4836 Toplam Mesaj: 57
apple ekosistemi