Araç İçi Kablo Çekme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek

selamlar. 2001 astra g hb model aracıma bir kamera taktım. enerjiyi çakmak girişinden alıyor.

kablo ucundaki jak 5.5mm 2.1mm barrel erkek

sıkıntım şu; arada sarkan kabloya gıcık oldum

sorum şu; tavan lambasından kablo ile enerji verebilir miyim, arada 25cm var.

cihazın yazan değerleri aşağıda

Power input 9-28V    Current 0.5A @ 12V

yapılabilir mi? yapılırsa nasıl bir kablolama önerirsiniz ??

Yaşa, Öl...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Hocam eğer becerebilirseniz yapın korkmayın. Cihazın çektiği akım oldukça düşük. + ve - bağlantılarını doğru yaptınız sürece bir sorun olmaz. Cihazınız 9 ve 28 volt aralığında çalışabiliyor ve aracınız da ki akü 12 volt sağladığı için bir problem olmaz. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Kablo olarakta çok etli kablo kullanmanıza gerek yok söylediğim gibi cihazın çektiği akım oldukça düşük standart bir kablo kullanabilirsiniz. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=OKQ_A9WTbIA

dk 4:20 deki gibi yapsan?

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Akünün + kutpundan tek kablo çek tavana kadar gir bişekilde sonra  - kutpuda en yakin şasenin biyerinden alırsin

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek
    Enquinx35 bunu yazdı

Akünün + kutpundan tek kablo çek tavana kadar gir bişekilde sonra  - kutpuda en yakin şasenin biyerinden alırsin

Akuden kablo cekmesine gerek yok cekse bile araya sigorta atmali. Tavan aydinlatmasindan kopru yapabilirsin 

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    Dos_Attach bunu yazdı
    Enquinx35 bunu yazdı

Akuden kablo cekmesine gerek yok cekse bile araya sigorta atmali. Tavan aydinlatmasindan kopru yapabilirsin 

EN mantıklısı bu direk tavandan al az kablo ile hallet sadece uçları birbirine değdirme yeterli bant 

Direk hizası koyacaksan da yan direk den indir git 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Geri görüş kamerasına enerjiyi genelde geri vites lambasından alıyorlar hocam.. stop lambasını söküp oradan alabilirsin o durumda geri vitese takınca kameraya elektrik gelir ekran açılır..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı

Geri görüş kamerasına enerjiyi genelde geri vites lambasından alıyorlar hocam.. stop lambasını söküp oradan alabilirsin o durumda geri vitese takınca kameraya elektrik gelir ekran açılır..

geri görüş değil, ön cama takılacak

Yaşa, Öl...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek
    DeepInside bunu yazdı

Hocam eğer becerebilirseniz yapın korkmayın. Cihazın çektiği akım oldukça düşük. + ve - bağlantılarını doğru yaptınız sürece bir sorun olmaz. Cihazınız 9 ve 28 volt aralığında çalışabiliyor ve aracınız da ki akü 12 volt sağladığı için bir problem olmaz. 

barrel jakta + ve - kutuplar belli zaten. yazdığınızdan tavan lambası bağlantısında aynı kutuplara bağlayınca sorun olmayacağını anlıyorum.

doğru mu anladım.

Yaşa, Öl...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek
    Jinpachi bunu yazdı
    DeepInside bunu yazdı

barrel jakta + ve - kutuplar belli zaten. yazdığınızdan tavan lambası bağlantısında aynı kutuplara bağlayınca sorun olmayacağını anlıyorum.

doğru mu anladım.

Hocam bu şekilde bir tercih yapmanızda hiç bir sakınca yoktur bağlayabilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa sorun yine yardımcı oluruz.

Toplam Hit: 367 Toplam Mesaj: 13
kablolama tavan lamba astra g araç içi kamera