folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Aracıma Çarpıp Kaçtılar Savcı Takipsizlik Kararı Verdi

Aracıma Çarpıp Kaçtılar Savcı Takipsizlik Kararı Verdi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

Merhaba; 

1 ay evvel park halindeki aracıma çarpıp kaçan aracı polisi arayarak şikayet ettim.Benim,şahitlerin ifadeleri alındı.Asayiş olayı diye trafik tutanak tutmadı, asayiş memurları kroki vs. çizdi.

Sonrrı.a araç sahibine ulaştı polis memurla Adam "tamam vurduk ama ifadeye gelmiyorum arayıp durmayın" dedi polise. Beni arayıp elinden geleni ardına koyma , git bildiğin en iyi yere şikayet et dedi.

Neyse polis tutanağını tutmuş falan derken hasarım 600 tl. 

Sonra  savcılıktan takipsizlik kararının verildiği ihbarname geldi.

Adliyeye dilekçe vererek dava dosyalarının birer nüshaları istedim.Adam ifadeye bile gelmemiş.biz zararımızla kalakaldık.

hukukçu bi arkadaşıma sordum verilen karar doğru, karşı tarafı ifadeye çağırmadan bu kararı verebilir , kanunlara göre bu suç değil dedi...

Sigorta şirketine dosyaları gönderdim , karşı tarafın ifadesi yok ödeme yapamayız diyorlar.Ama savcı ödemenin yapılması için dosyadaki tutanaklar yeterli diyor. 

Dava açsam bi sürü masraf çıkacak yine birşey elde edemeyeceğiz gibi geliyor.

Velhasıl, kafanıza göre gidip birinin aracına vursanız,şahitleriniz de olsa , aranızda husumet yoksa karşı taraf sizden hiç bir şey alamıyor.Yasalar zarar veren serserilere hiç birşey yapmıyor. 

Bu yıl adliyeye ikinci kez yolum düştü , ilkinde dolandırılmıştım 3 bin TL .. dolandıran adamı aramadılar bile..İkincisi aracıma vurdular yine birşey yapmıyorlar.. 

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LNAU
    LNAU's avatar
    Erkek

Aracına vuran şahsın adresi dosyada olması Lazım sende al bir kamyonet park halindeyken dal amına goduma Görsün bakalım ifade veriyormu vermiyor mu 😄

Yakında Güncelenecektır...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    LNAU bunu yazdı

Aracına vuran şahsın adresi dosyada olması Lazım sende al bir kamyonet park halindeyken dal amına goduma Görsün bakalım ifade veriyormu vermiyor mu 😄

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

hocam mesajını okudum

öncelikle geçmiş olsun

türkiyede adalete inancım kalmadı benimde

polise gidiyorum derdimi anlatmak istiyorum biri diyor ben sadece araç kullanıyorum banane

biri diyor git bekle bakıyorum adam 5 dakikada bir çay içiyor saat on olmuş komiser halen gazetesiyle mesgul

4 sene süren bir davayıda kazanmış olsamda avukat parası gitgel yol,sahit ve bilirkişi hepsi bana girdi

suçlu olan kişide kayıplarda

türkiyede kanunlar sadece göstermelik,polis hiçbirseye karışmak istemez,adliyede de hak armak yıllar sürebiliyor

mademki türksün systeme göster ürksün
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Adam ifadeye filan gelmiyorum demiş ise,

Zaten güvendiği bişeyler vardır.

Bırak kamyonu bisikletle arabasına çarpsan eminim 5 yıl ceza yersin.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

babamla tartıştım hakaret ettim diye 6 ay hapis cezası yedim.

herifin biri beni 5 yerimden bıçakladı. evlendi çocuğu oldu ev aldı araba aldı. mahkeme ceza vermedi herife :D

adliye sarayının önünden bile geçmiyorum artık. 

kahpe çocukları adaletini sktiklerimin adaletisizleri.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    araban seninse koruyacaksin. Dunyanin kanunu budur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

herifin biri beni 5 yerimden bıçakladı. evlendi çocuğu oldu ev aldı araba aldı. mahkeme ceza vermedi herife :D

Burada ettiğin küfürler hakim,savcı,avukat ve yargı mensuplarına mı yoksa kanun koyucu olarak nitelendirdiklerimize mi ?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snooper
    snooper's avatar
    Erkek

Takipsizlik kararına kararda belirtilen süre içerisinde ve belirtilen yere(genelde en yakın ağır ceza mh.) itiraz edebilirsin. Danıştığın hukukçu arkadaşın yardımcı olabilir. Sigorta konusunda bilgim yok.

sana çirkin dediler düşmanı oldum güzelin...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

Burada ettiğin küfürler hakim,savcı,avukat ve yargı mensuplarına mı yoksa kanun koyucu olarak nitelendirdiklerimize mi ?

beni yarıgılayan cezayı veren kadın hakime ye ve beni bıçaklayan şerefsizi yargılayan kel dümbük hakime.

ibnenin evladı diyorki ne olursa olsun şahidin yok.

herif ben yaptım dedi elimde evraklar var adli evrak var ona rağmen ceza yazmadı.

hakime denen o hastalıklı oruspu da diyorki : aile huzurunu bozdun tartıştın hakaret ettin suçlusun diyor.

halbuki bağdur olan benim evden kovulanda benim . 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    snooper bunu yazdı

Takipsizlik kararına kararda belirtilen süre içerisinde ve belirtilen yere(genelde en yakın ağır ceza mh.) itiraz edebilirsin. Danıştığın hukukçu arkadaşın yardımcı olabilir. Sigorta konusunda bilgim yok.

Oraya gerek yok Sulh Ceza Hakimliğine başvuru daha hızlı sonuçlanacaktır.Ancak giderler arkadaşa kalabilir.Ancak ceza davası istemi olduğu için çok fazla bir meblağ çıkmayacaktır.

Bilgilerinize.

Not:Soruşturma için ek bir delil eklerseniz savcı itirazınıza daha iyi bir gözle bakabilir.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
Toplam Hit: 5223 Toplam Mesaj: 35