folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Aşı Olanlar Yanetki Varmı ?

Aşı Olanlar Yanetki Varmı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Selam . Mürid(e)ler . Nasılsınız . Umarım  bu korona belasından en az hasarla kurtuluruz

Aşı olup yan etki si olanlar varmı  ?

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Aşı olmamayı düşünüyordum. sonra biontech biter sadece sinovac kalır diye yaptırdım mecbur. yurt dışına çıkmak için gerekiyor çünkü.

ilk gün kolda hafif ağrı oldu ama belki her aşıda oluyodur, yıllardır aşı olmadım. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kafası olduktan 1 saat sonra falan geliyor. Arabanın kapısını bile tutup çekemedim o derece ağrı yaptı. Gün boyuncada ağrıdı durdu. Akşamında ise çok kötü halsizlik yaptı ama ertesi gün öğleye doğru bir şey kalmamıştı.

Doktor ağrısı olan Parol içebilir demişti zaten.

*Biontech olmuştum. 

mkyb tarafından 24/Haz/21 14:34 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

1 saat önce oldum. Aile hekiminin eli epey hafifmiş zira vurduğu iğneyi bile neredeyse hiç hissetmedim (Aşı esnasında doktora yada iğneye hiç bakmadım. Hep başka bir yöne baktım ve koluma hafif birşey battı ve sonra da doktor geçmiş olsun dedi :D ) 

Şuan kolumda ufak bir rahatsızlık var, ağrı değil ama sanki yük kaldırmışım da koluma yorgunluk çökmüş gibi.. Umarım artış olmaz.

Bu arada biontech aşı oldum ve herhangi bir forum dolurmamı veya imza atmamı istemediler.

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Macidor
    Macidor's avatar
    Erkek

BioNTech iğnesi çok ince. Uygulama anında hissetmiyorsun bile. Bende hiç bir etki oluşmadı. Sabahtan olmuştum, sadece akşam kas ağrısı yaptı aşının olduğu bölgede. O da kanadımı açtığım zaman ağrıyordu. Onun dışında normal dururken hissetmedim bile. Kız arkadaşımda ise hem bahsettiğim kas ağrısı hem de akşamında ve ertesi gün sanki hafif grip olmuş gibi kırgınlık, terleme falan yaptı. O da ertesi gün geçti. Çevremde kalıcı veya uzun süren yan etkiye şahit olmadım. 

Bahsettiklerimin hepsi BioNTech için geçerli.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

ohooo sen daha onumu araştıyon :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bolu_beyi
    bolu_beyi's avatar
    Erkek

Sinovac oldum. İlk dozda hiçbir yan etki ile karşılaşmadım. 2. dozda ise 1-2 saat bir ağrı oldu. Üzerinden 4 aydan fazla geçti başka bir yan etki görmedim.

by : bolu beyi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

kolum akşama kadar sızladı ama hiç ağrı yapmadı, sabaha geçmişti.

bazen donup kalıyorum ama kapatıp açınca geçiyor. bazen de etraftaki kablosuz ağlara bağlanamıyorum. güncelleme gelecek dediler, onu bekliyorum..

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

0 yan etki oldu

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Sinovac oldum.Olurken hiçbişi hissetmedim.2-3 saat sonra artan şiddetle şunlar oldu.Aşı yeri ağrı,aşı koku kas ağrı,aynı ağrı sağa geçti,baş ağrısı,ayak kasları ağrı,hafif ateş,ekran blurlaştı sarhoş gibi,tüm vücut kas ağrısı sonra dayanamadım yattım. 30 dk yatmışımdır birden hepsi geçti. Anlık hiçbirşey yok.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek

biontech oldum yaklaşık 3 saat önce.. çok çok hafif kol ağrısı, çok hafif baş ağrısı ve yine çok hafif halsizlik var şimdilik diyebilirim.

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
Toplam Hit: 15111 Toplam Mesaj: 178
aşı aşı etkileri aşı yan etkileri