folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerliğini Bitirmiş Olanlara

Askerliğini Bitirmiş Olanlara

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToRuN
    ToRuN's avatar
    Erkek
    Tecilimi iptal ettirip askere gidicem , zorluk çekip sıkıntı yaşıcağız elbet ama , imkanlardanda yararlanmak isterim, Örnek olarak arkadaş anlatıyor ilk gittiğinde çağırıyolar bunu , bu makara muhabbet çene yapıyor , buna diyolarki seni çavuş yapalım mı ,Sallıyoda olabilir ama herkes biliyoki ya şansın olucak yada torpil in Böyle imkanlar durumlar varsa bunlardan yararlanmak isteriz , tedbirimizi alalım : ) , İlk merak ettiğim günü geldiğinde gidiceğimiz zaman yanımızda ihtiyaçımız olan şeyleri (iç çamaşırı , eşofman , mont , traş takımı , diş macunu , çorap) alalımmı yoksa orda veriyolarmı , Bana verilcek kamufilaj darpaça yaptırıcam sorun olurmu:D Orda nerde nasıl davranalım  , ilk gittiğimizde karşımıza çıkıp bize soru sorana ne diyelim vs. vs. ,  İşin Özü  Asker liğini bitirmiş olanlardan tiyolar istiyoruz , Gitmeyenler içinde tecrübe olur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Merak etme paşam seni hotkotür terzi bekliyor kışlada...

Götürdüğün her malzeme kantinde var... Sende varsa bile gider kantinden aldırırlar..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetcan
    mehmetcan's avatar
    Erkek

Bak güzel kardeşim ;

ben giderken Sadece mac 3 jiletini götürdüm yanımda traş köpügünü bile oradan aldim. çamarşir havlu terlik pijama herşeyini devlet kendisi karşilar,

Er ve erbaşın açılıımı : tüm hakları ( yeme içme uyuma üst baş v.s gibi ) devlet tarafından karşılanana denir.

Halkımızın tabirinde ise . er ve erbaş 15 ay skilmeye mahkumdur. :)) Bazı yerde askerlik yapılır. ama diger yerlerde askerlik çocuk oyuncagindan ve mantiksızlıkdan ibarettir. Sana Tek tavsiyem kim ne derse desin sivri dilli olma . göze batma. 15 ay bitmez derler. ben geleli seneyi geçti. ama şunu da söylim ben saniyeleri bile sayardim :D Sende sayarsın çünkü bol zamanin olucak

bizde keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik ; hayatla erken seviştik herşey üstümüze kaldı
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    West
    West's avatar
    Erkek
    Makara muhabbetle çavuş olunmaz. Silüsünde birliğin yazar ve çvş eğitim birliği ise çavuş olma imkanın vardır. Giderken çok yük yapma kendine. İç çamaşırı çorap diş macunu fırçası ve kamuflajını verirler. Dar paça filan yapamazsın eğitim birliğinde (acemi birliği ) ama fırsatın ve imkanın olursa sağını solunu kısaltıp kendine göre ayarlatabilirsin. Uyanıklık yapma. Uyanıklık yaptığını biri veya birileri anlarsa göze batmış olursun. Askerliğin zından olur. Herşeyi oluruna bırak bakarsın askerlğin bitmiş. Şimdiden hayırlı teskereler..

west[at]tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kebelek
    kebelek's avatar
    Erkek
    İlk önce sana şunu söylemek isterim ki askere gidince belkide sana söylenenlerin hiç birini yaşamayacaksın , yada sana söylenen saçma şeylerin en alasını daha beterini yaşabilirsin ..Yani her birlik kendi içerisinde farklı kuralları olan farklı komutanları olan ve bir çok farklılıkları gösteren yönetimleri ile temel de hepsi rahatlık bakımından saçmalık bakımından farklıdır... söyle örnek vereyim biz üç komutanlık yan yana idik izmir de .. üç komutanlıkta da askerler bambaşkaydı, mesela biz çarşıdan 5 de dönerken yazın ötekiler 7 de dönüyorlardı.. yada bizde devrecilik varken diğer birlikte yoktu...sana anlatılanları bir kenara koyup gideceğin yerde askerlik yapmış olan adam bulup ona sorarsan en ince ayrıntılaara kadar her şeyi öğrenirsin ,, çavuş olma işine gelince acemin birliğin çavuş talimgahına düşerse zorlu bir eğitim görüp çavuş olursun . veya ehliyetin varsa şoför talimgahına düşersende şoför olursun, onun dışında çavuş olmak istersen bir altı yedi bekleyeceksin oda ilk önce onbaşı olacaksın sınava falan gireceksin, bana soru sormak istersen başka cevaplayabilirim . dediğim şu ki sana askerlik hakkında anlatılanların hepsini bir kenara at ve gittiğin yerdeki kurallara uymaya bak...

Niçin küçülüyor eşya uzakta? Gözsüz görüyorum rüyada, nasıl? Zamanın raksı ne bir yuvarlakta? Sonum varmış, onu ögrensem asıl?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

kebelek bunu yazdı:
    -----------------------------
    İlk önce sana şunu söylemek isterim ki askere gidince belkide sana söylenenlerin hiç birini yaşamayacaksın , yada sana söylenen saçma şeylerin en alasını daha beterini yaşabilirsin ..Yani her birlik kendi içerisinde farklı kuralları olan farklı komutanları olan ve bir çok farklılıkları gösteren yönetimleri ile temel de hepsi rahatlık bakımından saçmalık bakımından farklıdır... söyle örnek vereyim biz üç komutanlık yan yana idik izmir de .. üç komutanlıkta da askerler bambaşkaydı, mesela biz çarşıdan 5 de dönerken yazın ötekiler 7 de dönüyorlardı.. yada bizde devrecilik varken diğer birlikte yoktu...sana anlatılanları bir kenara koyup gideceğin yerde askerlik yapmış olan adam bulup ona sorarsan en ince ayrıntılaara kadar her şeyi öğrenirsin ,, çavuş olma işine gelince acemin birliğin çavuş talimgahına düşerse zorlu bir eğitim görüp çavuş olursun . veya ehliyetin varsa şoför talimgahına düşersende şoför olursun, onun dışında çavuş olmak istersen bir altı yedi bekleyeceksin oda ilk önce onbaşı olacaksın sınava falan gireceksin, bana soru sormak istersen başka cevaplayabilirim . dediğim şu ki sana askerlik hakkında anlatılanların hepsini bir kenara at ve gittiğin yerdeki kurallara uymaya bak...

Katılıyorum, Bir çok şey Tamamen Komutanına Kalmıştır, Psikopat Ruhlu bir Komutanın varsa, işin zor. Örneğin Acemilikte UçakSavar idik, Gece 7 ye kadar, Uygun Adım Marş ve Eğitimlerimiz sürerken, Topçuların Çoktan, Yatakhanelerine çekildiğini Görür Üzülürdük. Şu an yani ne söylesek pekde doyurucu gelmez.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatal3460
    Fatal3460's avatar
    Erkek

Asker'den Geleli Çok Oldu. Ama Herkezin Ortak Görüşüdür'ki

İştimalar' da  Ne En Önde Olacaksın Nede En Arkada .

Göze Gireyim Dersin En Öne Geçersin Ters Bişey Olduğunda En Önden Başlarlar :)

Arkada Olayım Dersin Göze Görünmeyeyim, Fuzuli İşlerde En Arkadan Çekerler :)

Garip Bi Olay Askerlik Ama Güzedir :)

Üç Nokta
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

14 Şubat 2009 itibariyle askerliğimi bitirmiş biri olarak tecrübelerime dayanarak sana yardımcı olayım 

dostum şimdi askere giderken herşeyden önce kafan rahat olacak hiçbirşeyi takmayacaksın acaba 15 ay geçermi geçmezmi die düşünme

sonuçta sayılı gün herkes gider ve gelir kimse orada kalmaz merak etme öncelikle acemi birliğine giderken yanında yüklü miktarda para götürme

banka hesabın varsa (işbank yaygındır) hesabına paranı yatır yanında mümkün olduğu kadar az miktarda para bırak acemilikte hırsızlık çok oluyor

paranı boyuna asılan para keselerinde muhafaza et hatta bankamatik kartını da oraya koy acemi birliğine giderken yanında çok eşya götürme

sadece 2 adet atlet 1 adet pijama 2 adet de don götür bunun yanında çorap tırnak makası sabun (sıvı sabun olursa daha hijyeniktir) elbise askısı

iğne iplik kaliteli bir  traş bıçağı ( az para vereyim die adi bişey alırsan hergün suratını parçalarsın ) jilette 5 bıçaklı tavsiyemdir fiyatı 15 lira 3 tane

hediye başlık veriyorlar 1 başlık sana rahat 2 ay gidiyor yani toplam 4 başlık sana ortalama 8 ay gider

bunun yanında traş köpüğü gibi hayati öneme sahip şeyleri götür gerçi bunlar orada kantinlerde var ama biraz pahalı olabilir

eşya olarak çok bişey götürme sana orada herşeyi verecekler dağıtıma gelirken hepsi senin sırtına yük olur pijama filan içlik don hepsini

çifter çifter veriyorlar zaten acemiliğin ilk günleri sıkıntılıdır alışması zordur senin kafan rahat olsun orada kendine kafa dengi 2 arkadaş bul

sizi orada korkutacaklar hepiniz doğuya gidecek yandınız die hiçbir dedikoduya aldırış etme acemilikte çok söylentiler olur benden sana tavsiye

hiçbirine inanma haa bir de en önemli şeyi söylemeyi unuttum bunu bi kenara yaz oraya ilk gittiğin zaman duyacağın tek şey ne biliyormusun ?

bütün tertipler zamanında olur bu askerliğin düşeceği dedikodusu merak etme bu dedikodu 30 yıldır her tertip zamanında oluyor sen sadece gül geç :D

herşeye atlama oraya ilk gittiğinde sadece ortamı izle ve nasıl davranman gerekiyorsa öle davran pek yemek seçme ne bulursan ye yoksa aç kalırsın

şimdiden hayırlı teskereler... 

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meraclitus
    Meraclitus's avatar
    Erkek

tecilimi sildirmiştim bugün kayıt olamaya gittim sabahtan belgeleri doldurdum revire gönderdiler kilomu buyumu ölçtüler bi kaç soru sordu.sonra imzaladı gönderdi.

2 ay sonraya askeri tebligat sevk kağıdımı verdiler.Nereye gitceğim daha belli değil 2 ay sonrabelli olcak sanırım.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Meraclitus bunu yazdı:

tecilimi sildirmiştim bugün kayıt olamaya gittim sabahtan belgeleri doldurdum revire gönderdiler kilomu buyumu ölçtüler bi kaç soru sordu.sonra imzaladı gönderdi.

2 ay sonraya askeri tebligat sevk kağıdımı verdiler.Nereye gitceğim daha belli değil 2 ay sonrabelli olcak sanırım.

yaş 24 oldu bide şu okul bitsede gitsem a.q

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kebelek
    kebelek's avatar
    Erkek

Arkadaşların dediği gibi traş bıçağı köpük jlet bunları bolca al kantine yolun düşmesin , bana inanki acemi birliğinde şöyle kimsenin karışmayacağı bir on dakikam olacakmı diye dua ediyordum ilk günler bir an bile boş bırakmıyorlar, arada sırada bir mola verildiğinde yada tuvalete gideceksin ya sigara içeceksin yada kantin kuyruğunda sıra bekleyeceksin sıra gelmeden de mola bitiyor , çok fazla su içme havalar soğuk çişimi tutmaktan prostat olacağımı düşünüyordum o derece yani , para olaylarına gelince bizim birlikte biz daha gider gitmez o zaman oyak banktı kredi kartlarımızı hazırlamışlardı girer girmez verdiler ve bütün paramızı hesaba yatırdık , bu birlikte para geçmez dediler akbil gibi bir kart verdiler ona kred kartından para yatırıp bütün alışverişlerde onu kullanıyorduk , süper sistem para üstü aldısı verdisi yok paran olsa bile içerde geçmiyor kimsenin de cebinde parası yok zaten birliğin içinde oyak bankın şubesi de vardı.

ondan sonra çorap ve iç çamaşırını bol götür. iki üç gün giyer giyer atarsın , bu havalarda yıkasanda kurumaz zaten , birde kalın içlikler var onlardan kesin al , sabahın altısından akşamın yedisine kadar hep dışarda olduğun için güneşli havalarda bile üşüyebilirsin ....sen bana nereye düştüğünü ne zaman kaç tertip gideceğini de yaz ona göre bilgimiz varsa gideceğin yerle ilgili yardımcı olalım ...

Niçin küçülüyor eşya uzakta? Gözsüz görüyorum rüyada, nasıl? Zamanın raksı ne bir yuvarlakta? Sonum varmış, onu ögrensem asıl?
Toplam Hit: 4145 Toplam Mesaj: 18