Banka Faizlerinden Anlayanlar ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Selamlar,

Elimde 6 haneli belli bir miktar para var. Her hangi bir yere kullanma ihtiyacım yok boşu boşuna vadesiz hesabımda tutmakda istemiyorum.

aylık faiz, haftalık faiz, yada gecelik faiz bile veren bankalar varmış ? Bu konuda herhangi bir bilgiye sahip değilim aydınlatırmısınız hocalar ? Parayı nereye koymak mantıklı ? 100.000 tl koyduk diyelim getirisi ne olur ? Aylk mı haftalık mı mantıklı ?

herhangi bir beklentim yok parada şu kadar lazım falan durumu içerisinde değilim. Altın al dolar al demeyin o toplara girmek istemiyorum. Maksat para işlensin.

teşekkürler

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

hocam yanlış anlama ama buralarda olduguna göre belli bir eğitim veya kişisel gelişime sahip olmalısın. 6 rakamlı bir paraya sahip olduguna gore az cok para işlerinden anlıyor olmalısın diye düşünüyorum. 6 haneli rakamı bugune kadar faizsiz bir hesapta tutman da cok ilginc acıkcası.

yanlıs anlam bunlar eleştirmek için değil bu kadar tesadüfün bir araya toplanmasına anlamlandıramadıgım için :)

yine de tavsiyelerimi paylasayım ;

6 haneli rakamın varsa 100k ile ugrasma

1.000.000 oldugunu varsayarsak ; mademde ihtiyac yok 32 gune koy 16 bin Lira civarında alırsın hayatını yaşarsın

edit : 6 hane derken ben 0 kısımlarını kasetdip anladım :) genel olarka oyle konusulur da.

streetw1se tarafından 23/Ara/18 20:51 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Enpara vadesiz hesap,

şuan

%19.5 faiz ile

hesapta 1000 lira olduğunda

gecelik 0,57 tl yani 57 kuruş artıyor.

bundan 0,09 yani 9 kuruş vergi kesiliyor

48 kuruş gecelik net kâr

bundan orantılarsak

10bin için 4,8 lira

100bin için 48 lira gecelik

48*30 aylık 1440 lira

asgari ücret de o civardaydı dimi :D

tabi enflasyon efek tüfek bıdıbıdıları var onlarla birlikte faiz artırımı yada düşümü gerçekleşiyor

kriz muhabbetinden önce %10 dan daha düşüktü yamulmuyorsam.

esasen keşke ekonomi düzelse de faiz bu kadar para getirmese isterim

ama naparsın

yatırımcı parayı beklettiğinde bu kadar kazanıyorken

yatırım yapıp riske girdiğinde ne kadar kazanacak

yine aynı miktarda kazanacaksa yatırım yapmaz bekler kazanır

vadeli hesap açarsan ( parayı yatırıyorsun diyorsun ki 6 ay dokunmayacakğım 1 sene dokunmayacağım paraya ) o zaman daha yüksek oranlarda veriyor faizi

ama o süre dolmadan parayı eksiltirsen faizin yanıyor kuruş vermiyor

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Kuru faiz bi poka yaramaz .paran dolara endeksli düşer demedi deme .    yinede  sen bilirsin.

aylık 32 33 gün lük faizdir . en iyisi budur . 

bilemiyecek bir şey yok . devlet 100,000tl kadar garanti veriyor . paranı 1 bankada tutma  100,000tl fazla tutma . ekonomi süper ama devlet garantisi kadar tuıt . 

https://www.denizbank.com/hesaplama-araclari/vadeli-mevduat-hesaplama.aspx

her bankanın böyle hesaplama araçları var . 

güvendiğin bankaya hesaplat . işine geleni seç 

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    streetw1se bunu yazdı

hocam yanlış anlama ama buralarda olduguna göre belli bir eğitim veya kişisel gelişime sahip olmalısın. 6 rakamlı bir paraya sahip olduguna gore az cok para işlerinden anlıyor olmalısın diye düşünüyorum. 6 haneli rakamı bugune kadar faizsiz bir hesapta tutman da cok ilginc acıkcası.

yanlıs anlam bunlar eleştirmek için değil bu kadar tesadüfün bir araya toplanmasına anlamlandıramadıgım için :)

yine de tavsiyelerimi paylasayım ;

6 haneli rakamın varsa 100k ile ugrasma

1.000.000 oldugunu varsayarsak ; mademde ihtiyac yok 32 gune koy 16 bin Lira civarında alırsın hayatını yaşarsın

7 haneli oldu sanki o :d

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Aklına gelen tüm büyük bankaların sitelerine girip hesaplayacaksın hocam. 

Örnek :

https://www.qnbfinansbank.enpara.com/mevduat-oranlari/mevduat-faiz-orani.aspx?mode=vadeli

Enpara'nın bir günlük birde aylık faiz olayı var. Günlükte parayı istediğin zaman kullanabiliyorsun. Ancak aylıkta belirtilen süre boyunca paran kilitli kalıyor. Eğer o parayı kullanmak istersen faizi yanıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    streetw1se bunu yazdı

6 haneli rakamı bugune kadar faizsiz bir hesapta tutman da cok ilginc acıkcası.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

bence günlük faize bırakmak daha iyi.

çünkü her gün faiz oranları değişkenlik gösterebilir.

örneğin siz şu an %20 den 32 günlük vade yapsanız, 2 gün sonra faizler %25'e çıksa bile size hala %20 üzerinden faiz verilir 32 gün sonuna kadar.

tabi burdaki risk faizin düşme olasılığı da var.

ancak herhangi bir ihtiyaç durumu olduğunda yine günlük hesap daha avantajlı, çünkü vadesi bozulmaz, sabah alır işlerinizi görür, akşamına yine aynı parayı bankaya koyabilirsiniz, yada birkaç gün sonra.

günlük faizlerle aylık faizler arasında 1-2 puan oynar.

bu da 100k para da örnek veriyorum biri 32 günlük vadede 1600 TL para getirse diğer günlük olan 32 günde ortalama 1400-1500 TL civarı getirir.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Elimde 6 haneli bir para var dedim :D aylardır bu parayı hesabta tutuyorum demedim:)) 

banka faizlerine girip baktığımda her banka aynı faizi vermiyor malesef, vadesiz garanti bankasında hesabım var 33 günlük 100.000 için 1300 küsür vereceklerini söylediler

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

https://www.qnbfinansbank.enpara.com/mevduat-oranlari/mevduat-faiz-orani.aspx

gir buraya miktarı yaz görürsün...

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Edit

siyahbereli tarafından 23/Ara/18 21:06 tarihinde düzenlenmiştir

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 4213 Toplam Mesaj: 39
vadeli hesap faiz mevduat