folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Battlefield 1 Tanıtıldı ( Sonunda Yapılması Gerekeni Yaptı )

Battlefield 1 Tanıtıldı ( Sonunda Yapılması Gerekeni Yaptı )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    caglar99 bunu yazdı

Çanakkale cephesini falan yaptılarmı acaba? Eğer yaptılarsa on numara olur oynaması. Merakla bekliyorum.

Çanakkale Anafartalar Cephesi. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Grafikler şahane olmuş, özellikle ormandaki oyun için görüntüyü durdurup izledim de gerçekten şahane yapılmış !

Yeter artık robotik oyunlardan bıktık. Adam gibi kanlı, cephe savaşlı, kıran kırana mücadele yapabileceğimiz bir oyun geldi sonunda :D

Battlefield 3 ve 4 savaş atmosferini oyuncuya hissettirme konusunda çok başarılıydı zaten. Oynarken ailesini geride bırakıp kendini savaşın ortasına atan asker psikolojisine bürüyordu insanı. 

Bu oyun eminim daha ilerisi olacak. Dumanlı kafayla oynayıp ne triplere girilir var ya vuuuu :D

Atlarla savaşan kılıçlılar official ağızdan açıklanmış, Osmanlı askeriymiş o.O

DadasAdam tarafından 07/May/16 17:54 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

osmanlı askerleri olacağı açıklandı. bf4, bf hardline 'ı hiç beklemedim. Bu oyunu bekliyoruz bakalım :)

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Oyun türkçe olarak çıkacak ön sipariş ekranından bakablirsiniz 

https://www.origin.com/en-ie/store/buy/battlefield-1/pc-download/base-game/deluxe-edition

Supported Languages: العربية, Deutsch (DE), English (US), Español (ES), Español (MX), Français (FR), Italiano, Polski, Português (BR), Русский язык, Türkçe, 中文(繁體)

+ olarak osmanlının oyunda olacağı kesinleşti çanakaleyi kesinmi bilmiyorum ancak bir osmanlı vs arap ingiliz savaşı kesin olacak

Lawrence of Arabia Pack See another side of the war with the Lawrence of Arabia Pack. Grab items and weapons based on the adventures of famous archeologist and diplomat T.E. Lawrence, who played a pivotal role in the Arab Revolt against the Ottoman Empire.

^^ 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Neden bu kadar heyecanlanıyorsunuz anlamış değilim. Osmanlı olsa da Osmanlı'yı kötü gösterecekleri kesin. Gerçekte resmi İngiliz arşivlerinde ve İngiliz okul tarih kitaplarında bile Osmanlı'nın savaşa girdiğini reddederek 1. Dünya Savaşı'nı bir Avrupa Savaşı gibi gösterdikleri ve Osmanlıları kafasında fes olan Afrikalılar gibi gösterdikleri günümüzde yabancılar tarafından yapılan ve gerçekten meydana gelmiş bir savaşta karşı tarafı hoş göstermesini beklemeyin hocam. Oradaki açıklamaya göre Osmanlı'ya karşı yapılan Arap ihanetini hoş gösterecekleri anlaşılıyor. Yani Kanal Cephesi'nde kazanmamıza rağmen geriden gelen Arap birlikleri yüzünden yenilişimizi, Suriye-Filistin Cephesi'ndeki Hatay'a kadar olan geri çekilişimizi pohpohlayacaklar demektir. Çanakkale'deki yenilgilerini de muhtemelen hoş gösterecekler, ayrıca Kut'ul Amare ve Selman-ı Pak yenilgilerini ya görmezden gelecekler ya da sanki hiç esir vermemişler gibi davranacaklar.

Call of Duty'nin özellikle MW serisinde (oynayanlar bilir) aynı anda birden fazla karakteri canlandırıyorduk ve bu karakterlerden bazıları biz ne yaparsak yapalım ölüyorlardı. Sonuç olarak Call of Duty, oyundaki bazı savaş alanlarında kaybettiğini kabul ediyor ve oyuncuya kabul ettiriyordu. Ama BF serisinin böyle bir şey yaptığına henüz şahit olmadım. Senaryosunda çok çok bir uçak gemisi kaybedersin, sonra onun öcünü misliyle alırsın, hem de oradan kurtulan askerlerin ile. Demek istediğim, oyunu Call of Duty yapsaydı bir ihtimal bazı cephelerdeki yenilgilerini kabul ederlerdi diye düşünüyorum. Ama BF serisi bu konuda bana bir umut ışığı vermiyor.

Şu ana kadar oynadığım ve Osmanlı'yı kötü göstermeyen tek oyun Assassin's Creed Revolutions oldu. Onda da Osmanlı Yeniçerileri yine düşman ama en azından sataştığınızda dalıyorlardı ve daldıklarında da asıl hedefiniz olan Tapınak Şovalyeleri'nden (Templers) kurtulduğunuz kadar kolay kurtulamıyordunuz :)

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Neden bu kadar heyecanlanıyorsunuz anlamış değilim. Osmanlı olsa da Osmanlı'yı kötü gösterecekleri kesin. Gerçekte resmi İngiliz arşivlerinde ve İngiliz okul tarih kitaplarında bile Osmanlı'nın savaşa girdiğini reddederek 1. Dünya Savaşı'nı bir Avrupa Savaşı gibi gösterdikleri ve Osmanlıları kafasında fes olan Afrikalılar gibi gösterdikleri günümüzde yabancılar tarafından yapılan ve gerçekten meydana gelmiş bir savaşta karşı tarafı hoş göstermesini beklemeyin hocam. Oradaki açıklamaya göre Osmanlı'ya karşı yapılan Arap ihanetini hoş gösterecekleri anlaşılıyor. Yani Kanal Cephesi'nde kazanmamıza rağmen geriden gelen Arap birlikleri yüzünden yenilişimizi, Suriye-Filistin Cephesi'ndeki Hatay'a kadar olan geri çekilişimizi pohpohlayacaklar demektir. Çanakkale'deki yenilgilerini de muhtemelen hoş gösterecekler, ayrıca Kut'ul Amare ve Selman-ı Pak yenilgilerini ya görmezden gelecekler ya da sanki hiç esir vermemişler gibi davranacaklar.

Call of Duty'nin özellikle MW serisinde (oynayanlar bilir) aynı anda birden fazla karakteri canlandırıyorduk ve bu karakterlerden bazıları biz ne yaparsak yapalım ölüyorlardı. Sonuç olarak Call of Duty, oyundaki bazı savaş alanlarında kaybettiğini kabul ediyor ve oyuncuya kabul ettiriyordu. Ama BF serisinin böyle bir şey yaptığına henüz şahit olmadım. Senaryosunda çok çok bir uçak gemisi kaybedersin, sonra onun öcünü misliyle alırsın, hem de oradan kurtulan askerlerin ile. Demek istediğim, oyunu Call of Duty yapsaydı bir ihtimal bazı cephelerdeki yenilgilerini kabul ederlerdi diye düşünüyorum. Ama BF serisi bu konuda bana bir umut ışığı vermiyor.

Şu ana kadar oynadığım ve Osmanlı'yı kötü göstermeyen tek oyun Assassin's Creed Revolutions oldu. Onda da Osmanlı Yeniçerileri yine düşman ama en azından sataştığınızda dalıyorlardı ve daldıklarında da asıl hedefiniz olan Tapınak Şovalyeleri'nden (Templers) kurtulduğunuz kadar kolay kurtulamıyordunuz :)

Hocam ben battlefield in hiç bir senaryo modunu 20dk dan fazla oynayıp bitirmdim çünki hiç bir zaman bir call of duty MW serisi gibi bir senaryoya ve oynanışa sahip olmadı , benim için önemli olan multiplayer , battlefield 4 de 90 küsür lvim   premium hesaba sahibim sor bakayım 1. bölümü bitirmişmiyim senaryo olarak ? ancak multiplayerde ortalığı kasıp kavuruyorum asıl zevk orda. 

yine ben oyuna senaryo modu olarak değil multiplayer olarak bakacağım çünki oyunda oynadıgın bölümlein bir kısmını zaten multiplayer da sürekli olarak oynuyorsun

yine osmanlıyı kötü gösterme vs dersen avrupanın 4de 3 ünü fetih etmiş nazilerin 20 yıldır çıakn tüm oyunlarda anası ağlatılıyor almanlar bişi diyormu ? 1. dünya savaşında kaybetmedik mi , cephe cephe bakma , arapların ne yaptıgını bende biliyorum ülkenin savunmasız güçsüz kaldıgını bende biliyorum ki kabullenmemiz gereken şey  1. dünya savaşını kaybedip kurtuluş savaşını kazandıgımız. oda olmasaydı zaten olmazdı.

Oyundan keyif almaya bakın 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam 2. Dünya Savaşı'ndaki Naziler ile aramızda fark var. Nazilerin kendisi yayılmacı ve sömürgeciydi. İngilizlerin yumuşatma politikasına rağmen, "Hayat Sahası" sloganı ile daha çok alana yayılmaya çalıştılar, hatta bunların içinde hiçbir Alman milletinin bulunmadığı topraklar da dahildi. Dahası katlettikleri milyonlarda Yahudi'nin yanı sıra kendi insanlarını da hiçe saydılar. Bizler ise sömürgeci milletlerin işgaline uğramış bir devlettik. Bu fark 1.

İkincisi, elbette genel olarak kaybettik, ona sözüm yok. Benim bahsettiğim şey tarihin çarpıtılacağı idi. Evet, Naziler kaybetti ama 2. Dünya Savaşı'nı anlatan hiçbir oyunda Nazileri kötü göremezsiniz. İster FPS olsun isterse strateji oyunları olsun, ilgili oyunların bir çoğunda önce Nazileri sabote etmekle uğraşıyorsunuz. Yani temelde Nazileri yine güçlü gösteriyor aslında. Ama Osmanlı için öyle düşündüklerini sanmıyorum.

Ayrıca Multiplayer modunda Osmanlı'nın olacağından da şüpheliyim ama göreceğiz bakalım. Umarım yaparlar, yaparken de diğer oyunlarda olduğu gibi dengeli bir güç olarak koyarlar.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Hocam 2. Dünya Savaşı'ndaki Naziler ile aramızda fark var. Nazilerin kendisi yayılmacı ve sömürgeciydi. İngilizlerin yumuşatma politikasına rağmen, "Hayat Sahası" sloganı ile daha çok alana yayılmaya çalıştılar, hatta bunların içinde hiçbir Alman milletinin bulunmadığı topraklar da dahildi. Dahası katlettikleri milyonlarda Yahudi'nin yanı sıra kendi insanlarını da hiçe saydılar. Bizler ise sömürgeci milletlerin işgaline uğramış bir devlettik. Bu fark 1.

İkincisi, elbette genel olarak kaybettik, ona sözüm yok. Benim bahsettiğim şey tarihin çarpıtılacağı idi. Evet, Naziler kaybetti ama 2. Dünya Savaşı'nı anlatan hiçbir oyunda Nazileri kötü göremezsiniz. İster FPS olsun isterse strateji oyunları olsun, ilgili oyunların bir çoğunda önce Nazileri sabote etmekle uğraşıyorsunuz. Yani temelde Nazileri yine güçlü gösteriyor aslında. Ama Osmanlı için öyle düşündüklerini sanmıyorum.

Ayrıca Multiplayer modunda Osmanlı'nın olacağından da şüpheliyim ama göreceğiz bakalım. Umarım yaparlar, yaparken de diğer oyunlarda olduğu gibi dengeli bir güç olarak koyarlar.

bf4 de bulunan tüm ülkelerin birbirleri ile çatışabildikleri haritalar var yani ABD-RUS-ÇİN

buyüzden ben ilk başta belki tek haritayla ancak sonrasında tüm ülkelerin birbirleri ile savaşabilecekleri haritalar olacaktır yani hem osmanlı arap hem osmanlı ingiliz savaşı yanında

alman vs ingiltere gibi dediğim gii battlefield serisinden senaryo beklentim pek yok nasıl olursa olsun maksimum 1 günlük eğlence , multi ise 3 yıl

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

olmas olmas :d

yok

imza mı gelmiş?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

ben 3.5 milyar verdim pc topladım. Ama bitane oyun oynamadım amk nasıl biriyim anlamadım

edit : Çözdüm şimdi :D oyun alcak para yok çünkü

3.500 lira verip oyun icin pc toplasam, torrentlerin mina koyardim parami vericem oyuna birde. 

Cigu bigule :(