folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bilgisayar Hiç Çalışmıyor Besleme Problemi Galiba

Bilgisayar Hiç Çalışmıyor Besleme Problemi Galiba

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    C-GEX bunu yazdı

Hocam saçma bir cevap olacak ama power tuşuna basılı tutmayı denedin mi? Bir de prize takılıyken en soldaki bir ışık sürekli yanar,o yanıyor mu?  HDD ve RAM'i sökmüşsün bios pilini sökmek için kasayı açman gerek X550JX var bende de.

Dediklerinin hepsini yaptım olmadı

bu arada sizi bkliyorum hadi yardım edin şu cahile zaten mobilden yazmak işkence

milli tamir yöntemimiz fön makinesinide kullandım ama şu biosu blmadan kptmk istemiyorum

ebedi devlet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kasadki bi kabloyu kopardm bide 1 tane vida kasanın içine kaçtı bnde sikerim böyle işi amınakoyduk makinanın dedim kapattım kasayı sonra bi deniyim dedim ve inaılır gibi değil ama çalışıyor beyler bu patlamaz dimi ? 

Lan vallahide biilahide çalışıyor patlamaz dimi beyler

ebedi devlet
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C-GEX
    C-GEX's avatar
    Erkek

Hocam o anakartı da sök alt kısımda bios pili işlemci chipset felan onların olduğu yerde.İşlemcide fanın borularının gittiği yerde.Çözmüşsündür lokasyonu.

edit: yapmışsın hocam geç kaldım :)

Hocam hangi kabloyu kopardın fan dönüyor mu??

C-GEX tarafından 19/Mar/16 18:59 tarihinde düzenlenmiştir

Sana koşarak deli gibi yaşamak ,bana yaşamak deli gibi koşarak...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    C-GEX bunu yazdı

Hocam o anakartı da sök alt kısımda bios pili işlemci chipset felan onların olduğu yerde.İşlemcide fanın borularının gittiği yerde.Çözmüşsündür lokasyonu.

hocam valla bi sıcaklık var :D

bakalım nereye kadar götürürse artık bi tane kablo koptu içerde bende yarın tamirciye götürürüm diye kapattım lan bi deniyim dedim şu an çalışıyor.

ben kullanırken patlamazsa iyidir.

yani ayıptır söylemesi öğrenciyiz 2 bin liralık laptop bu.

götüme girer.neyse artık çalışıyor şu an için :D

bide ramin oralarda galiba bi vida kaçtı yakalayamdım sıkıntı olmaz dimi ?

ebedi devlet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C-GEX
    C-GEX's avatar
    Erkek
    seboist bunu yazdı
    C-GEX bunu yazdı

hocam valla bi sıcaklık var :D

bakalım nereye kadar götürürse artık bi tane kablo koptu içerde bende yarın tamirciye götürürüm diye kapattım lan bi deniyim dedim şu an çalışıyor.

ben kullanırken patlamazsa iyidir.

yani ayıptır söylemesi öğrenciyiz 2 bin liralık laptop bu.

götüme girer.neyse artık çalışıyor şu an için :D

bide ramin oralarda galiba bi vida kaçtı yakalayamdım sıkıntı olmaz dimi ?

Hocam kapat onu kullanma fanın dönüp dönmediğini anlasrsın sesten,vidayı da al hocam şase yapmasın.

Sana koşarak deli gibi yaşamak ,bana yaşamak deli gibi koşarak...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @seboist :D . iyi çalışıyor yine. kendine güveniyorsan yine, kalan vidayı çıkarmanı tavsiye ederim.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HarmOniYa bunu yazdı
    @seboist :D . iyi çalışıyor yine. kendine güveniyorsan yine, kalan vidayı çıkarmanı tavsiye ederim.

vida kaçtı gittii bulamam ben şimdi onu ama ekranda siyah kareler oluşuyor çok az galiba o kopan kablo ekranla alakalı :D

ebedi devlet
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Muhterem hangi kabloyu koparttın ?? Heyecanlandım lan :D sanırsın bomba imha ediyoruz 

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Muhterem hangi kabloyu koparttın ?? Heyecanlandım lan :D sanırsın bomba imha ediyoruz 

hocam ben anlamam ki buişlerden teknoloji konusunda tahribatın en cahiliyim ben.

bide hayatımda ilk defa böyle bişi yaptım laptop kasası açtım inanılır gibi değil.

fan çalışıyor beyler az önce yarım saat kadar ekranda siyah kareler vardı şimdi onlar da gitti ama büyük ihtimalle ekran bağlantısıyla ilgili bi kablo galiba.

ebedi devlet
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://i.hizliresim.com/8ZdyQA.jpg

çarpıyla işaretlediğim yerden koptu o beyaz kablo yada herneyse oradan koptu

ebedi devlet
Toplam Hit: 3059 Toplam Mesaj: 31
besleme katı pc