folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Bilişim Sistemine Hukuka Aykırı Olarak Girmek Davası. Ne Yapmalıyım? (Msn Şifresi Kırmak)

Bilişim Sistemine Hukuka Aykırı Olarak Girmek Davası. Ne Yapmalıyım? (Msn Şifresi Kırmak)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

modem loglarından bağlanan makinenin mac adresini alıp delil olarak sunabilirsin :| 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

edit

okumadan yazdım yukardakı arkadasda aynı seyı belırtmıs

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

ab ş msn şifresi kırmak bilişim suçları kapsamındamı yarguılanıo :S kaç yıl geriden takip edioz biz  ?

Living Death
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feykbey
    feykbey's avatar
    Erkek

ya benim wirelesse girildi, yada teknik bir yanlışlık var bakalım bu işten nasıl yırtacaz. savunmamı yapacağım ama yapmadığım bir şeyden dolayı adli para cezası yemek evlat acısı gibi koyar valla.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    Hayir hocam hemen karara baglayamazlar. Bilgisayarini incelesinker. Zaten teknik takip yaomislardir ama sen bilgisayarimin incelenmesini istiyorum diyeceksin. Iyi hal ve sicilin temizse para cezasina donebiliyor.Gecmis olsun.

ne diyon?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feykbey
    feykbey's avatar
    Erkek

mahkemeye bir haftam kaldı inşallah sorun olmaz cok can sıkıcı bir durum

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Noneyim bunu yazdı:
    -----------------------------

sicil iyi olup ceza ertelenince ne oluyor? nereye erteleniyor?

-----------------------------

5 yıl süreyle suça karışmazsan siliniyor

banada demişlerdi ceza erteleme istiyomusun diye? benim suçum yokki ceza erteleme isteyim dedim. hakim bana anlattıydı ha ozaman ok dediydim :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Bence bir bilg muh (tercihen unide gorev yapan fln) arkadasin varsa bir mutalaa al.

Sakın wireless'ın şifresi yoktu hatalıydım deme.  Kafadan kaybedersin.

Tavsiyem şöyle bir yazı yazman.

Ben xxx,   (bilg ile ilgili değilse okulunu soyle)... okuyroum. yada xxxx firmasinda calisiyorum

duzenli bir hayatım var boyle bir sucu islemek icin bir sebebim yok.

neden bahsedildiğini anlamıyorum fakat bilmemne teknik unide arastirma gorevlisi olan xxx adlı kisiden aldigim mutalaya gore (Mutalayi kisinin imzasiyla eke koy) kablosuz ağımda WEP şifreleme sistemi kullanmışım bu da hackerlar tarafından kırılması kolay bir şifreleme olduğu için hedef seçilmiş olmalıyım. Bugüne kadar kablosuz ağın güvenlik sorunu hakkında bir bilgim yoktu.

Bahsedilen kişiyi tanımam, daha once herhangi bir sekilde internetten / telefonla irtibatım olmadı

bunu yaz yeterli

Benim basima gelse daha da ugrasir adamdan tazminat da alırım da sen bana uyma =)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feykbey
    feykbey's avatar
    Erkek

teşekkürler. pes etmek yok:)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

şimdi önce mahkemede direk şunu anlatıyosun.ben basit nitelliklerde internet kullanan birisiyim.aldığım modemden de kablosuz bağlantı kuruyordum.teknik bilgim olmadığı için modeme nasıl şifreleme yapıldığını da bilmiyordum. birisi benim modemim üzerinden bağlanmış olabilir. ben bunu bir bilgisayarcıdan öğrendim.daha sonra modemime şifre koydum. eğer hard diskim üzerinde inceleme yapılırsa benim yapmadığımı da anlayabilirsiniz.bunu da yine bana bilgisayarcı söyledi. benim herhangi bir suç işleme kastım yoktur.şu şu işi yaparım. benim hiç bir bilgisayarlarn hakkında teknik bilgim bulunmamaktadır benim söyleyeceklerim bundan ibarettir. bu kadar ifaden hadi kolay gelsin.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
Toplam Hit: 8519 Toplam Mesaj: 46