Bir Devin Tekrardan Çöküşü Nokia 2020

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mstfckmk58
    mstfckmk58's avatar
    Erkek

Hey gidi symbian. 6630umla ne günler geçirdik. Mumsms xplore vs vs güzel uygulamalardı. Cepteam, cepforum, guduwap arası dolanır dururdum. :) 

Edit: 5800 da cfw atmaya başlamıştık. C7 ile birlikte nokia maceramda son bulmuştu 

mstfckmk58 tarafından 05/Haz/20 01:36 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    mstfckmk58 bunu yazdı

Hey gidi symbian. 6630umla ne günler geçirdik. Mumsms xplore vs vs güzel uygulamalardı. Cepteam, cepforum, guduwap arası dolanır dururdum. :) 

Symbian forumlarının çoğu kapandı. Bir tek Maxicep açık kaldı o dönemden. Onlarda Android ve iPhone forumuna dönüşüp öyle ayakta kaldılar. Ama şuan baktım bomboş forum kimse kalmamış. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mstfckmk58
    mstfckmk58's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    mstfckmk58 bunu yazdı

Symbian forumlarının çoğu kapandı. Bir tek Maxicep açık kaldı o dönemden. Onlarda Android ve iPhone forumuna dönüşüp öyle ayakta kaldılar. Ama şuan baktım bomboş forum kimse kalmamış. 

Güzel günlerdi yaa. Aklıma geldi hüzünlendim. Symbiandaki kullanım kolaylığını androidde hala hissedemiyorum benimseyemiyorum nedense. Ya da yaşlandık artık :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Symbian bir çok ince ayara izin veriyordu ondan sevildi. Ama Nokia hesap makinesi işlemcileri ile hep Symbian'ı sakat bıraktı.

Apple bir ara 1 GB RAM iPhone için yeter diyordu ya onlarda o dönemlerde o kafadaydı.

Symbian zaten en başta Siemens, Samsung ve Sony Ericsson ortaklığında kurulmuş bir sistemdi. Sonradan Nokia götlük yapınca 3 firmada çekildi Nokia tek kaldı.

Mesala tuş takımı yanlarda olan Siemens SX1 diye bir telefon var. Telefona Linux bile kırılabiliyordu. İşlemci hızını root yapıp arttırma vs vardı. Nokia Apple gibi Symbian'ı çok kısıtlıyordu.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Symbian bir çok ince ayara izin veriyordu ondan sevildi. Ama Nokia hesap makinesi işlemcileri ile hep Symbian'ı sakat bıraktı.

Apple bir ara 1 GB RAM iPhone için yeter diyordu ya onlarda o dönemlerde o kafadaydı.

Symbian zaten en başta Siemens, Samsung ve Sony Ericsson ortaklığında kurulmuş bir sistemdi. Sonradan Nokia götlük yapınca 3 firmada çekildi Nokia tek kaldı.

Mesala tuş takımı yanlarda olan Siemens SX1 diye bir telefon var. Telefona Linux bile kırılabiliyordu. İşlemci hızını root yapıp arttırma vs vardı. Nokia Apple gibi Symbian'ı çok kısıtlıyordu.

Daha dün yada iki gün önce baktım o telefona efsaneydi en son bluetooth da sorun yaşıyorlar gerisi gayet stabildi

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Telefonlar 10 seneden sonra içeriden çürümeye başlıyor zamanla. Ona göre malzeme koymuşlar. En başta tuşlar zor basmaya başlıyor. 

Toplam Hit: 4321 Toplam Mesaj: 37
nokia