folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Bir Telefon Hakkında Olumsuz Eleştiri Yapsam

Bir Telefon Hakkında Olumsuz Eleştiri Yapsam

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek

Hacılar bir telefon modeli hakkında olumsuz eleştiri yapsam, hukuki açıdan sıkıntı olur mu? Teknik servise götürmedim zamanım olmuyor, ama bende olan

sorunlar çoğu kimsede var ve bu telefonu almadan önce insanlara olumsuz yönlerini söylemek istiyorum, açıkcası telefon koydu bana içime oturdu , 250 lira

para verdim ama hiç kullanamadım, bende elimdeki web sitelerinde bu olayı yazıcam, dediğim gibi bu olay sonucunda firma bana hukuki yaptırım yapabilir

mi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek

yoo, bunu yapan bir çok kullanıcı var.. rahat takıl..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek

hacım elimde patladıgı için çok fena koydu telefon bana, neyse saol, başlıyayım yazıyı yazmaya :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SnowDrop
    SnowDrop's avatar
    Erkek

bu dez avantajı telefon şirketine de yaz sorun çıkmaz ver odunu hocam :)

ben küçükken 5 yaşındaydım lan bu kadar açık ve net.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek

Yazımı kendi web sitemde yazdım, diger sitelerimede eklicem, firmayada göndericem.

Trident Thl Almadan Önce

Bu yazıyı yazarken hem telefonu üreten firmaya hem de alanlara ithafen yazıyorum.Pek telefonla alakam yok, en son takip ettiğim seri nokia 3110 5110 serisi telefonlardı, benim için telefon alo desin yeterdi.7-8 ay önce Trident Thl marka telefon aldım, fazla incelemedim tipi hoşuma gitti, özelliklerine bile bakmadım, öle aldım geldim.

http://www.trident.com.tr/urunler/cep_telefonu/THL-1b.jpg

Neyse resimde gördüğünüz bu telefonun özelliklerindeki sıkıntılara gelirsek.

İlk olarak mesaj yazdığımız menü inanılmaz küçük, parmaklarınızla yazmanız mümkün değil, tamam kalem yapmışlar ama kalem de harici, yani telefonun içinde bir yerde değil, dışarda ve ekstradan sürekli yanınızda taşımanız gerekiyor.Yani anlık durumlarda mesela birisinin telefonunu kaydedeyim derken yanınızda kalem yoksa hasan diye kaydedeyim derken asfaf diye kaydetmeniz mümkün, ki benim tel rehberimde bu tarz isimlerden çok var, kim kimdir bilmiyorum.

İkinci kötü duruma gelirsek, tanıdığım 3 kişide bu olayı  gördüm, ekran beyaz oluyor, artık neden beyaz oluyor bilmiyorum ama ekran bembeyaz oluyor ve çok zor görüyorsunuz, arasıra normale dönüyor gibi ama son 3 aydır beyaz ekranlı kullanıyorum.bu bende abimde ve tesadüfen minibüste denk geldiğim bir kişinin telefonunda aynı olay olduğu için teknik bir arıza olduğundan eminim.

Üçüncü olumsuz durum ise ekranın dönmesi, ekran dönüyor, gerçi dönmesini engelleme var galiba ama yaptımda yine de dönüyor ve dokunmaktik olduğu için telefonla konuşurken bir anda kulağınızın çarpması nedeniyle hoparlör açılıyor kapanıyor, gibi bir sürü olay var.

Sonuç olarak aldığım telefon kullanışsız ve ekran beyaz olduğu için ne mesaj atabiliyorum ne gelen aramayı görebiliyorum, yazma menüsü çok küçük olduğu için elinizle parmaklarınızla hiç bir şekilde yazı yazamazsınız.

Firma bu telefonları düzeltmedikçe bence almayın.Bu yazı firmaya gönderilecek.Bakalım ne cevap gelicek.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muratmet
    muratmet's avatar
    Erkek

sıkıntı aga bu telefonlar ben samsunga 500 verdim acaip rahat. biri de bundan almış niye  okadar para verdin benimki daha özellikli daha ucuz dedi. senin karşılaştğın sorunları anlattım ama zor oldu ikna ettim sonun da adamı niye 500 verdiğime.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Trident almışsın hiç eleştirme bence.. sakız markası gibi amk.. :|

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek

Smirnoff bunu yazdı:
    -----------------------------

Trident almışsın hiç eleştirme bence.. sakız markası gibi amk.. :|

-----------------------------

hacı ne bileyim, tellerle işim yok , aldım geldim , dedim bu güzel öle ama patladı işte elimizde :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yns_berk
    yns_berk's avatar
    Erkek

tridenttir premierdir daha başka digiphone digitel... binlerce marka uydurdular yok ist.da yok kayseride konyada yapılıyor diye millete yutturdular, garantisi var teknik servisi yaygın diye ama çin malı işte basbayağı, mp3/mp4 playerlara sim eklediler al sana telefon, hepsi aynı mal. arkadaşın dediği gibi git samsung sony nokia al kardeşim, yazık günah millete nasıl para kırdılar bu işe ilk girenler tvli telefonlarda. hala da rağbet görüyor ama elinde patlıyor alanların kimi bin pişman.

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fifsonic
    fifsonic's avatar
    Erkek
    Türkiye özgür bir ülkedir istediğin yerde istediğin yorumu yapabilirsin kimse sana birşey diyemez rahat ol çekinme

sinir bozucuyum... inatçıyım... anti ciddiyim... kopuğum... kıskancım.. sevimliyim... duygusalım... üff...deli doluyum... çabuk sinirlenirim a$ığım... sahipleniciym... acımasızım... gizemliyim... Ben Bir FENERBAHÇELİYİM (:
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Profesor
    Profesor's avatar
    Erkek

hacı bu HTC touch diamond un çakması ya almayın böle çakma telefonları

neyse ne laannn....
Toplam Hit: 2920 Toplam Mesaj: 17