folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bisikletle Rumeli Feneri

Bisikletle Rumeli Feneri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Inferius
    Inferius's avatar
    Erkek

Beyler, bayanlar selam,

İlk uzun turuma yarın sabah çıkacağım tek başıma tüm malzemeleri hazırladım fakat merak ettiğim bir konu var kestaneyi çizdirmemek adına.

İzleyeceğim rota şu;

http://goo.gl/maps/rgrhS

Bizim oralardan, Beşiktaş'tan, Sariyer'den falan geçerken sorun yokta bu Koç Üniversitesi'nden sonra ormanlık yol içinden gideceğim sorun olabilir mi buralarda ? Bilen duyan var mı buralar nasıl yerlerdir ? Şimdiden teşekkürler.

Ayrıca katılmak isteyen olursa beklerim :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

rampalarda sadece anan ağlar.koç üniyi geçtikten biraz sonra çok kral bi boğaz manzarası var elektrik direği var o kısımda :-)

millet köy havası solumak için o tarafa gidiyo hiç bi sıkıntı olmaz merak etme.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Inferius
    Inferius's avatar
    Erkek
    MbK bunu yazdı

rampalarda sadece anan ağlar.koç üniyi geçtikten biraz sonra çok kral bi boğaz manzarası var elektrik direği var o kısımda :-)

millet köy havası solumak için o tarafa gidiyo hiç bi sıkıntı olmaz merak etme.

Eyvallah hocam tek rampa var zaten sanırım üniversitenin oraya çıkan yol. Daha önce gitmedim umarım sorunsuz sağ dönerim :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Weldox
    Weldox's avatar
    Erkek

ben ankaralıyım(bayır şehir) ama aklıma ilk gelen orda sahilden ayrıldıgın yerde mutlaka rampalar olcaktır ona dikkat et benim tavsiyem bisikletin uygunsa ormandan gitmen

Yaptık bişiler.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

yol asfalt yol hiç bişey olmaz.

giderken bi tane termusa falan çay koy manzaraya karşı içersin :-))

sarıyer börekçisinden de börek al tamamdır :-)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

güvenlik açısından herhangi bir sorun olmaz ama koç üniversitesine çıkana kadar çok yorulursun. yokuşlar çok dik bisikletle çıkılabileceğini pek zannetmiyorum ben.

. . .. . ... .
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Inferius
    Inferius's avatar
    Erkek

MbK Uğrayacağım börekçiye zaten :) Akşam döndüğümde fotoğrafları buradan paylaşacağım umarım sorun çıkmaz.

Weldox Hocam bisiklet uygun zaten ama yolları tam bilmiyorum girebildiğim yerlerde orman yollarına gireceğim mutlaka daha keyifli olacaktır. 

Buremba çıkan insanlar var ama ben onlardan birisi olabilecek miyin yarın göreceğiz. Olmadı biraz da ben bisikleti taşırım ne olacak :D

Inferius tarafından 27/Ağu/13 21:41 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek

rotayı ıyı hesaplamak lazım yoksa sıkıntı olur 

tercrube ıle kanıtlanmıstır:)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Inferius
    Inferius's avatar
    Erkek
    tri bunu yazdı

rotayı ıyı hesaplamak lazım yoksa sıkıntı olur 

tercrube ıle kanıtlanmıstır:)

Hangi anlamda hocam mesafe olarak mı ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek

oncelıkle mesafe olarak eğim olarak zaman olarak yanında goturecegın malzeme olarak yama yedek lastil vs vs 

birde en buyuk sıkıntı sele kısmında cıkıyor 30 km den sonra kıç kemıklri batmaya baslıyor yumusak bırseyler almanı tavsıye ederım selenın ustune 

uzun kollu gırmen guneşe çarpılmamanı sağlar

cok terleyeceğin için buff tarzı bıse almakta yarar var birde powerade tarzı sekerlı ıcecekler enerjı verıyor son turda cevızlı suçuk  aldım (tatlı olan) guzel gıdıyor.. 

http://www.mapmyride.com burdan guergahın egımıne bakabılırsın

bunları kıcımdan uydurmuyorum  tecrube ıle sabıt  tavsıyeler en kısa turum 100 km cıvarında suruyor bu tarz turlarda dıkat etmen gerekıyor. senın turda yaklasık bu kadar surecek 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Inferius
    Inferius's avatar
    Erkek
    tri bunu yazdı

oncelıkle mesafe olarak eğim olarak zaman olarak yanında goturecegın malzeme olarak yama yedek lastil vs vs 

birde en buyuk sıkıntı sele kısmında cıkıyor 30 km den sonra kıç kemıklri batmaya baslıyor yumusak bırseyler almanı tavsıye ederım selenın ustune 

uzun kollu gırmen guneşe çarpılmamanı sağlar

cok terleyeceğin için buff tarzı bıse almakta yarar var birde powerade tarzı sekerlı ıcecekler enerjı verıyor son turda cevızlı suçuk  aldım (tatlı olan) guzel gıdıyor.. 

http://www.mapmyride.com burdan guergahın egımıne bakabılırsın

bunları kıcımdan uydurmuyorum  tecrube ıle sabıt  tavsıyeler en kısa turum 100 km cıvarında suruyor bu tarz turlarda dıkat etmen gerekıyor. senın turda yaklasık bu kadar surecek 

Hocam yanımda yedek iç lastik alyan takımı pompa falan mevcut. Selemin üzerinde silikon kılıf var, 45 km aralıksız sürdüğüm oldu pek ağrı yapmıyor ama kılıf yokken çok sorundu haklısın.

Mapmyride üzerinden bakınca rahatladım biraz daha açıkçası eğim beklediğimden azmış. Maalesef uzun kollu formam yok kısa kollu bir forma kullanıyorum eldiven yüzünden eller beyaz kollar kapkara oluyor her çıktığımda komik bir durum. Buff kullanıyorum bende. 

Tecrübelerin için teşekkürler hocam. Bende zamanla arttıracağım kış başlamadan Tekirdağ'a gitmeyi planlıyorum bunlar hep hazırlık :)

Toplam Hit: 3142 Toplam Mesaj: 30