Çamaşır Makinesi Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

Merhabalar burada çamaşır makinesi konusu açaçağım aklımdan geçmezdi, ama en sonunda onuda yaptım artık yaşlanıyorum eskiden olsa gider bakar alırdım.

şimdi benim bütçe olarak 2000-3000 bin tl arasında gidip geliyor 

baktığım makineler var Hoover aklıma yatıyordu alıp geçeyim dedim ama sonradan interneten baktım pek güzel değilmiş hep şikayet var 

bende dedim forumda konu açayım istediğim özellikler

7 kg veya üstü olsun onun dışında kullandığım makine

sessiz olsun uzun ömürlü olsun çamaşırları yıkasın yeterli :D

bosch eski makine idi onun için onarmak için 1200tl istediler atıl duruma geldi makine 

daha çok kullanıcı yorumu olursa güzel olur zamanında tahribat sayesindemi bilmiyorum samsung buzdolabı aldım gayet güzel kullanıyorum

sıkıntı sorunu olmuyor

TOMBLACK tarafından 24/Nis/21 18:31 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

son zamanlarda çok konusu açıldı 

paran varsa miele 

alman üretim siemens boch 

eleltrolüks aeg 

yerli üretim diğerleri şeklinde sıralanabilir

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Kesinlikle arçelik makina almanı öneririm hocam.

Sebebine gelecek olursam, beyaz eşyaların ömrü ortalama 10 sene olduğunu varsayarsak yedek parça fiyatları arasında inanılmaz fark var.

Örneğin bizim makina bosh, ana kartı 750 tl civarında, muadil arçelik makinanın ana kartı ise 250 tl.

Servis vs. ağı hemen hemen hepsinde aynı olmasına rağmen, yerli markaların yedek parçaları vergi vs. nedeniylse çoook daha ucuz oluyor.

Kalite olarak da aralarında çok fark olduğunu düşünmüyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

geçen ay şunu aldım,

https://www.hepsiburada.com/samsung-ww10n644rbw-ah-a-10-kg-1400-devir-camasir-makinesi-p-HBV00000D2BEM

servisi şöyle bir detay verdi;

makine bilmem kaç yıkamadan sonra temizlik yıkaması istiyormuş bunun için bir ilacı varmış onu döküp boş yarım saat çalıştırıyormuşsun(modu var) veya su girişine kireç filitresi takıyorsun bu yıkamayı ilaçsız da yapabiliyorsun.

makine bu uyarıyı verdikten sonra diyelimki yapmadın; o uyarı gidiyormuş. makine belleğe atıyor bu yıkamalar yapıldı/yapılmadı diye. sonra bir arıza durumunda servis bu yıkamalar yapılmadığı için garanti dışıdır diyebiliyormuş. 

bildiğin araba gibi periyodik bakım getirmişler :D 

temelde bir değişiklik olmayan üç aşağı beş yukarı yıllardır aynı mantıkla çalışan makineler ne oldu da böyle şeylere ihtiyaç duyar oldu bilemenko

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çamaşır makinesi bozulunca tamiriyle uğraşmayıp yenisini almak lazım. Senelerce banyoda su buharı yiye yiye makine hem elektronik hemde mekanizma olarak çürüyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

https://www.hepsiburada.com/profilo-cga242x1tr-a-9kg-1200-devir-camasir-makinesi-p-HBV00001CEDIZ?magaza=%C5%9Eencan+%C3%87eyiz&wt_gl=cpc.6814.shop.elk.mda-ssc&isFashion=true&gclid=CjwKCAjwg4-EBhBwEiwAzYAlsvAxNvZnCRSddebQscBKE3zQycVMnLddOIH1WjnS6oTXR_CUZDaJ7hoCvBYQAvD_BwE#reviews

Marka olarak profilo oneririm bosch ile ayni yerde uretiliyormus Butcene uyan bu 

Ama ben şundan almistim hatta biraz daha ustune koyup 2200 falandi herhalde fiyatı paslanmazindan almıştım

https://www.profilo.com/urun-listesi/beyaz-esya/camasir-ve-kurutma-makineleri/camasir-makineleri/CMG120DTR

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

profilo kalite ve sağlamlık

arçelik yaygın servis ağı 

ikisinden birini seç fakat şunu unutma elektronik şans işidir en iyi markayı alsan bile sıkıntı yaşayabilirsin

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    acemi-webci bunu yazdı

geçen ay şunu aldım,

https://www.hepsiburada.com/samsung-ww10n644rbw-ah-a-10-kg-1400-devir-camasir-makinesi-p-HBV00000D2BEM

makine bilmem kaç yıkamadan sonra temizlik yıkaması istiyormuş bunun için bir ilacı varmış onu döküp boş yarım saat çalıştırıyormuşsun(modu var) veya su girişine kireç filitresi takıyorsun bu yıkamayı ilaçsız da yapabiliyorsun.

makine bu uyarıyı verdikten sonra diyelimki yapmadın; o uyarı gidiyormuş. makine belleğe atıyor bu yıkamalar yapıldı/yapılmadı diye. sonra bir arıza durumunda servis bu yıkamalar yapılmadığı için garanti dışıdır diyebiliyormuş. 

temelde bir değişiklik olmayan üç aşağı beş yukarı yıllardır aynı mantıkla çalışan makineler ne oldu da böyle şeylere ihtiyaç duyar oldu bilemenko

Höh. @@, ^^D` Samsung.

RitmFarbRacourci tarafından 24/Nis/21 21:43 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek
    acemi-webci bunu yazdı

geçen ay şunu aldım,

bu olayı arçelik makinede var arkadaşın evinde gördüm boş çalışıyordu bende dedim neden böyle kendi özelliği temizliyor dedi kendini ben ne anlayım makineden 

birde arçelik ön yargım fazla yok neden derseniz bizim iş yerinde hiç durmadan çalışan günlük makine var o arçelik ve 3 senedir o derece yoğun çalışmada nasıl daha bozulmadı çözemedim

ama genede ben samsung felan bakam pazartesi alayım yada interneten geçem sipariş teknoloji çok değişti öneri verebiliyorum ama kendime gelice nedense olmuyor artık:D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Abi bence ''özellikle beyaz eşya''  şans işi , markadan bağımsız. Ondan gez dolaş araştır kararını kendin al derim

Biz de Hoover var üst modellerinden bir tanesi hem de tavsiye eder misin dersen ? Ne bileyim amk çalışıyor işte en sessiz o diye aldık şu an gıcırdama ya da fışırdama gibi sesler yapıyor 2. senesine girmek üzere

Sessiziyle övüleni bile sessiz kal'A'mıyor herhalde ya mekanik aksamlı şeyler işte ne bileyim %100 istikrar beklenemiyor 3 5 ay sonra biraz tırtlıyor ondan kendin seç derim. Şahsi kanaatim

Kurtlar tasma takmaz....
Toplam Hit: 1860 Toplam Mesaj: 22
kurutma makinesi tavsiyesi çamaşır