Canon Lensler Hakkında Bilgisi Olan Arkadaşlar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

nihayet para işini halletim ve makinayı artık resmen alıcam.

kafamdaki şey 650d ve yanında 18-55  is  li lens almaktıı..

fakat hemen hemen aynı fiat aralığında 650d  18-55 dc li lens  +  50mm   1.8  li de hediye veriyorlar.  ayrıca digital çerçeve  çanta  ve kart hediyeli..

şimdi işi öğrenme aşamasında olduğum için kit lens önemli benim için  bu  is li lensle dc li lens arasında öle bariz bir fark varmı?  hassaslık oalrak?

birde bu ikinci fiat aldığım yer gold bilgisayar.  euroasia canon garantili değil.  disbüritör garantiliymiş.

alınırmı sizce?

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byincesu
    byincesu's avatar
    Erkek

Başlangıç kit lenslerde bunun pekte önemli olmadığını düşünüyorum... 50 1.8 ile başlaman bence  bi avantaj prime lens farkını görmüş olursun...  Euroasia garanti olayına gelince klasik olarak kurulan cümle bu iş şans işi euroasia garantili aldığım ilk makinadan sonra gerek olmadığını düşündüm ve almadım...  Soruların olursa yine buralarsayım..  Hayırlı olsn bu arada...   

byincesu tarafından 04/Eki/14 15:00 tarihinde düzenlenmiştir

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

ooo süper uzmanlık alanında fot filan çok sevindim. şimdi 18-55 i  dc yada is arasında fark varmı? yani ıs lıyamı odak koyayım işte onun çok bi fatkı yok dcde alsan olabilir dersin belki. hiç birşey bilmiyorum daha. teorik olarak biraz işte ısşıktı enstanteneydi vs biliyorum ama uygulama yada makinaüzerinde hiç birşey bilmiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byincesu
    byincesu's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı

ooo süper uzmanlık alanında fot filan çok sevindim. şimdi 18-55 i  dc yada is arasında fark varmı? yani ıs lıyamı odak koyayım işte onun çok bi fatkı yok dcde alsan olabilir dersin belki. hiç birşey bilmiyorum daha. teorik olarak biraz işte ısşıktı enstanteneydi vs biliyorum ama uygulama yada makinaüzerinde hiç birşey bilmiyorum.

Makina üzerinde kolay öğrenirsin canon nikona göre daha kolay öğrenilen bi makina ( kendi görüşüm)  ıs dc ye göre daha iyidir tabi...  Is olmadanda kullandığım lensler oldu güzel sonuçlarda aldım... Yani fazla kafaya takılacak bişi değil dediğim gibi bunlar kit lensler ucuzdur... 

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    byincesu bunu yazdı
    patates bunu yazdı

Makina üzerinde kolay öğrenirsin canon nikona göre daha kolay öğrenilen bi makina ( kendi görüşüm)  ıs dc ye göre daha iyidir tabi...  Is olmadanda kullandığım lensler oldu güzel sonuçlarda aldım... Yani fazla kafaya takılacak bişi değil dediğim gibi bunlar kit lensler ucuzdur... 

son olarak sorum şu yarın alıcam artık

kiti dc li seçersem şu şekilde alıyorum yanında çanta ve hafıza kartıda geliyo

http://fotografium.com/canon-650d-18-55mm-50mm-lens-dslr-fotograf-makinesi?#.VDBIA_l_t2Q

bunuda alırım.  1750 lira tutuyo toplamda.

yada isli seçersem  

http://fotografium.com/canon-650d-18-55mm-is-ii-lens-dslr-fotograf-makinesi?#.VDBH8vl_t2Q

bunu alıyorum1700 de bu tutuyo 

şimdi is yi  feda etmek mantıklımıdır 50mm de almak için?

ben yeni öğreneceğim için işte atıyorum hayır dc olmasın ıs lı al onu daha çokkullanacaksın ilk başlarda gibi birşey söylersen ben ona göre hareket edeyim :9

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Abi canon normalde lenslerinde dc ibaresi kullanmaz direk is der veya hiçbirşey yazmaz. IS de image stabilization denen bir teknolojidir. Is denen teknolojide elinin titremesi ile oluşan flu görüntü lensin içindeki küçük motorlar ile tölare ediliyor.

18-55 te çok farketmez belki ama daha fazla zoom yapabildiğin lenslerde is gerekli oluyor. Ha bide benim elim titrer atlar zıplar çekerim dersen is kullanman gerekir :D

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Abi canon normalde lenslerinde dc ibaresi kullanmaz direk is der veya hiçbirşey yazmaz. IS de image stabilization denen bir teknolojidir. Is denen teknolojide elinin titremesi ile oluşan flu görüntü lensin içindeki küçük motorlar ile tölare ediliyor.

18-55 te çok farketmez belki ama daha fazla zoom yapabildiğin lenslerde is gerekli oluyor. Ha bide benim elim titrer atlar zıplar çekerim dersen is kullanman gerekir :D

:) evet ikisinin arasındaki farkı biliyorum. tek sorum  yani cidden çok kayda değer birşeymi. tripot kullanmıcam fakat yani at üstündede fotoğraf çekmicem işte:)  yani o ufak  el titremesini çok bariz bir şekilde düzeltebilen bir teknolojimidir is

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byincesu
    byincesu's avatar
    Erkek

Fotografiumdan alma derim kendileri euroasia garantili ürünleri en pahalı satan sitelerden... Dcliyi al 50 mm görünce kit lensi kullanmayacaksın zaten :) 

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

DC lens daha küçük bir görüntü almana neden olur.

Düşün ki 18-55 mm IS Lens vermek yerine,

18-55 mm DC lens ve 50 mm f1.8 lens veriyor.

DC lenslerin ne kadar tercih edilmediğini sen düşün.

Kaldı ki 50 mm f1.8 lens iyidir, meraklısı çoktur, kullananlar överler.

Bence bütçeyi biraz zorla, 18-55 mm IS lens ve 50 mm f1.8 lens al. İleride de 55-250 ya da 70-300 gibi bir zoom lensle ekipmanı tamamlamış olursun.

50 mm'ye rağmen DC lens alma derim.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    byincesu bunu yazdı

Fotografiumdan alma derim kendileri euroasia garantili ürünleri en pahalı satan sitelerden... Dcliyi al 50 mm görünce kit lensi kullanmayacaksın zaten :) 

bendetamamen euroasia güvenlidiye tercih etmiştim.Varmı şuraya bak diyebileceğin yer. öyle olursa aağıdaki arkadaşın dediği gibi hem is li hem 50mm oalrak alabilirim belki

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byincesu
    byincesu's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı
    byincesu bunu yazdı

bendetamamen euroasia güvenlidiye tercih etmiştim.Varmı şuraya bak diyebileceğin yer. öyle olursa aağıdaki arkadaşın dediği gibi hem is li hem 50mm oalrak alabilirim belki

Refleks fotoğrafçılık sitesine bak kıyasla hocam aklına yatanı al

...
Toplam Hit: 1837 Toplam Mesaj: 18