Casper Vs Lenovo

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Merhaba, oncelikle mod konu basligindan oturu silmezse sevinirim cunku suan teknosa bimeks vatan ve gold bilgisayar arasinda mekik dokuyarak cevap bekliyorum.  

Casper tki 3110a laptop ile lenovo n580 arasinda kaldim. İkisi de 1090 tl civarinda, biri gold biri teknosada. 

Ancak casper almaktan su ana kadarki duyumlarimdan oturu korkuyorum. Bana acilen yol gosterirseniz sevinirim

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Eğer şaka yapmıyorsan Lenovo tabii ki, Casper'ı yolda görseniz almayın.

Ehl-i Byte
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Casper'ın son çıkan serilerinde baya sıkıntı varmış.

Ama 1 masaüstü, 2 netbook ve 3 dizüstü olarak 6 casper kullandım. Sadece en sonuncusunda 5. yıl ısınma problemi yaşadım. Termal macunu falan değiştireceğim.

Ne bozuldu, ne kırıldı, ne dağıldı, ne servise gitti.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

zumsuk hocamı düzeltme ; casper son çıkan laptoplarında sıkıntı yok . casper markası olan bütün laptoplarda ciddi sıkıntılar var

www.yesilgrow.com - Growshop
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    Sharp bunu yazdı

zumsuk hocamı düzeltme ; casper son çıkan laptoplarında sıkıntı yok . casper markası olan bütün laptoplarda ciddi sıkıntılar var

hiç düşünme direkt al lenovoyu.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    Sharp bunu yazdı

düzeltme;

Ben ve ailemde gnelde casper var. 10 kadar casper bilgisayar neden 7-8 senelik süreçte HİÇ bozulmadı ??? NEtbook gitti, oda yiğenim düşürmüştü.

Sıkıntı var dediğiniz şeyi ne kadar kullandığınız neresinde sıkıntı vardı nasıl kullandınız ? Yani donanım şu bu problemi olsa; iAtkos ile MacOs çalıştırdım, onlarca linux dağıtımı kurup 5 sene sorunsuz kullandığım bilgisayar vardı.

Rahatsız eden tek olayı 5. senede aşırı ısınması ve klavyesinin sıkıntlı olması.

--

Casper kötü casper kötü ??? NEye göre ? Dayımda lenovo aldı , birde compac mı ne vardı onu aldı 2side arızalandı. Şimdi lenovo berbat mı demem gerekiyor benim ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Neyse sizin muhtemelen kulaktan dolma bilgileriniz dışında konuya mesaj atmak gerekirse ;

--

Özelliklerine bağlı. Aynı fiyat aralığında lenovo'nun daha yüksek capasiteli bilgisayarlar verdiğini bir kaç kere duymuştum. Donanımın güçlü olması için lenovo olabilir. Casper'ın MAcBook'lara özenip çıkarttığı laptoplara baktım, gerçekten malzemesi kalitesiz. Fakat hangi model hatırlamıyorum ama sağlam kasaya sahip bir modeli vardı. Zaten vurduğunda sesinden de anlıyorsun plastik gibi değil. Sağlam. Onunda fiyatı diğerlerine göre yüksekti.

Fiyat/performans değerine bak. Teknosa'ya falan gidip modellere bakabilirsin. Zaten duruşu, ağırlığı falan kendini gösterir. 

Öte yandan lenovo nasıl bilmiyorum ama casper servisi kötü demişlerdi. Hiç servise vermediğim için bir fikir yürütemeyeceğim. Ama sadece kulaktan dolma bilgilerle casper kötü diyen adamların ; servisi kötü demesi şaşırtıcı olmaz. Yinede 2-3 sağlam kişiden duymuştum.

Lenovo bu konuda daha iyi olabilir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı

Neyse sizin muhtemelen kulaktan dolma bilgileriniz dışında konuya mesaj atmak gerekirse ;

--

-3 yıla yakındır lenovo kullanıyorum, bi kaç defa da konu da açmıştım, işlemci serisinde bulunan arızadan dolayı ve ekran kartından dolayı lenovo ebemi züktü. ama gene de lenovo diyorum z y ve n serisi kullandım on numara. her zaman dediğim gibi lenovonun G 560 570 serisi harici hepsi iyidir sorun yaşamama rağmen diyorum.

-ev arkadaşım casper kullanıyo, bundan önceki pcim casperdi. lenovodan daha yüksek özellikli olmasına rağmen aynı verim alınmıyor. donanım sıkıntısı cabası. ekran kartı aynı oyunu kaldırmıyor çözünürlük değiştiriyosun. vs vs.

kulağım böyle doldu işte.bi sen biliyon amk ya. her konuda böyle diyon kardeşim. azcık da biz bilelim lan

edit: 99dan beri pc kullanıyorum bi çok marka kullandım (monster ve mac hariç) en çok hoşuma giden verim aldığım hiç bi sıkıntı yaşamadığım cihaz: lenovo y570 dir.

joe_black tarafından 09/Ara/12 18:13 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Vallahi casper dan benimde şikayetim vardı işte ısınıyor diye felan gittim 30 lira verdim temizlettim şuan 15 saat skyrim yüksek ayarlarda oynasam bile çıtı çıkmıyor makinenin 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

4-5 yıldır aynı makineyi kullanıyorum pes 2013 bile oynayabiliyorum halen kesinlikle casper.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

casper olanı seçerdim

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
Toplam Hit: 4642 Toplam Mesaj: 38