folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Çok Yüksek Hızlı Tren Setlerinin İlki Seferine Başladı

Çok Yüksek Hızlı Tren Setlerinin İlki Seferine Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    seboist bunu yazdı

tiner çekip gelen chp lilerin kılıf uyduracağı haber. halbuki söylenmesi gerekn :

-vatana, millete hayırlı olsun.

ya resimlere baktımda allah razı olsun develtimizden, hükümetimizden.

önceden böyle bir projenin bitmesi 20-30 yıl alırdı.

Allah razı olsun akpden , cumhurbaşkanımızdan, halkın parasıyla halka hizmet ettikleri iiçin.

Hacı siz akpliler kavramları karıştırıyosunuz.

Hızlı treni tayyip yapmadı, akıllı mühendisler yaptı.

Tayyip bu şeyin parasını bizden alıp yapanlara verdi. Tamam tabiki kazma kürekle girişmesini beklemiyoruz ama demek istediğim başbakanın rolü burada kaynak ayırmak. Ben o kaynağı nereden bulduğuyla ilgileniyorum. Yoksa parayı basılınca herşey yapılıyor.

Bu adam 70 yıllık bütün cumhuriyet dönemi iktidarları kadar yurtdışından borç almış. Bunlar muhteşem kalkınmamızın ürünleri değil. Sen de bugün 3 5 parça malın varsa bankaya borçlanarak muhtemelen bir ferrari sahibi olabilirsin. Asıl sorun banka elindeki 3-5 parça malına el koymadan o ferrarinin parasını bankaya nasıl geri ödeyeceğindir. Malesef tayyip abiniz türkiyedeki turk telekom falan gibi stratejik öneme sahip firmalar dahip binlerce fabrikayı işletmeyi sattı. bunlar yetmedi devletin arazilerini gecekondu dikenlere sattı. üstüne üstlük hani halk da daha zengin değil halkın kredi borcu da 10 kat artmış.

Uyanın amq paranın kaynağını düşünün? nereden geldi bu paralar? biz kimiz ki dünyanın en büyük hava alanı bizde kuruluyor?

Ben sana söyliyim bu adam iktidara gelince burada 10 sene tutunacağını yada tutunmak zorunda olacağını hesaba katmadan borçlandırdı ülkeyi.

HolyOne tarafından 24/May/15 11:38 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

bizim milletimiz ağır sepet aq nesi hızlı lan bunun birde çok hızlıymış 250 km/sa ile gidin bi dışarıya bakın aq 20 yıldır adamlar 600 km lere 700 kmlere hız demiyolar.

Cahil adamı keklemek ne kadar basit aq

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    Pisibaliqi bunu yazdı

bizim milletimiz ağır sepet aq nesi hızlı lan bunun birde çok hızlıymış 250 km/sa ile gidin bi dışarıya bakın aq 20 yıldır adamlar 600 km lere 700 kmlere hız demiyolar.

bu zamana kadar BAKMAKTAN zaten bi bok yapılmadı. Biri uygulayalım bari demiş hiç değilse yarısını kullanıyoruz. Şükret

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Şeyhim boş konuşmuşsun diyemem ama boşuna konuşmuşsun derim

Bikere adam önceden 20-30 senede yapılırdı diyor kıyaslamaya bakar mısın?

Sen kaynaktan bahsediyorsun yahu adam bunu düşünebilir mi?

Dediklerini azıcık daha az mantıklı yazsaydın da anlaşılcak şeyler yazmış olsaydın ne olurdu sanki şeyh?

iyibu! yeniden..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek
    SpectatorX bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı

bu zamana kadar BAKMAKTAN zaten bi bok yapılmadı. Biri uygulayalım bari demiş hiç değilse yarısını kullanıyoruz. Şükret

LA sktrgit neyine şükredeyim benim paramla bana artislik yapıyonuz tabi yapacak aq yapmayıp onuda yiyecekti lütfetti değil mi? asıl yediklerinide koysa bunun 5 katını yapar kim bilir bundada kimleri zengin ettiler maliyeti ne kaça yapıldı. sanki aq cebinden parayla yaptırdı

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    Pisibaliqi bunu yazdı
    SpectatorX bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı

LA sktrgit neyine şükredeyim benim paramla bana artislik yapıyonuz tabi yapacak aq yapmayıp onuda yiyecekti lütfetti değil mi? asıl yediklerinide koysa bunun 5 katını yapar kim bilir bundada kimleri zengin ettiler maliyeti ne kaça yapıldı. sanki aq cebinden parayla yaptırdı

bana burda klavye delikanlılığı yapıp küfretme yedirirm sana o lafı.

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek
    SpectatorX bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı
    SpectatorX bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı

bana burda klavye delikanlılığı yapıp küfretme yedirirm sana o lafı.

çok korktum abi kendiniz yemekten yedirmeye fırsat buluyonuz mu la?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kilit11
    kilit11's avatar
    Erkek
    EnesErgun bunu yazdı

Yazın binme fırsatı buldum.Trenler güzel network olarak huawei kullanmışlardı.Pamukovadan sonra bilecik'in çıkışına kadar olan yerler daha tam olarak yapılmamıştı.Çoğu yerde 70-80 km/h hızla gidiyordu.Eskişehir ovasında 240'ı gördük.Bilecik vs gibi yerlerde henüz terminaller tam olarak yapılmamıştı.

İstanbul-Eskişehir 3 saatte gitmiştim.

Arabayla İstanbul Bilecik 3 saat sürüyor Bilecik-Eskişehir ise 2 saat yani toplamda 5 saatlik yolu 3 saate indirmişti.Tren yolu tamamlanınca daha da kısalıcağına eminim.

18 TL ye gitmiştim güzeldi.

Bilecik Eskişehir arası arabayla 1 saat sürüyor.

21 mayıs 1864
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

Üff bi olaya tarafsız yaklaşamıyosumuz ya iğreniyorum şu kafadan.

Ulan 2015'e gelmişiz şu ana kadar ki hükümetler bi sik yapmamış konu hakkında, adamlar öyle ya da böyle eskisine nazaran hızlı giden tren getirmişler ülkeye, direk düşünmeden bok atmaya çalışıyosunuz. Sizin için yapılan icraatın ne olduğu önemli değil; kimin tarafından yapıldığı, kimin tarafından söylendiği önemli.

Adım gibi eminim bugün bu olayı CHP hayata geçirseydi burdaki CHP liler olayı pohpohlayıp, AKP li ler de boş boş eleştirecekti.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

sizin anlamadığınız bunların derdi birşeyler yapmak değiş parayı götürebilecek bahaneler üretmek

http://www.bugun.com.tr/ekonomi/2-1-milyar-lira-raylarda-kayboldu-haberi/1622831

yine yanılmadık :D

Toplam Hit: 11325 Toplam Mesaj: 92