folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Corona Sonrası Tad Ve Koku Kaybı

Corona Sonrası Tad Ve Koku Kaybı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

mürüdler mürüdeler korona sonrası tat ve koku hislerinde düşüş olup öylece kalan var mı? ciddi derecede bir lezzet azalması ve koku duyamama sorunu yaşıyorum, yemeğe tuz atmadığımda tuzsuz geliyor azıcık tuz atınca iğrenç geliyor, doğanın kokusunu hiç alamıyorum, kendi ten kokumu da neredeyse hiç alamıyorum, parfüm kokuları da eskisi gibi değil sanki eskiden o parfümü değil de başka parfümü sıkıyormuşum gibi. zamanla düzelir dedim düzelmedi, bildiğin iğreti kokulardan artık rahatsızlık duymuyorum. var mı sizde de corona sonrası kalıcı burun hasarı?

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

klordioksit tedavisi uygulasana abi 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı

klordioksit tedavisi uygulasana abi 

içerde geçirdim ben bu mereti kapalı döt kadar yerde ve iki kez geçirdim geberiyordum. kd kürü yapmadım şu an hala kortizon kullanıyorum ters tepebilir. kd nin zaten tada ve kokuya faydasının olacağını sanmıyorum ciğerle ilgili bir durum yok ortada, kanla ilgili durum yok. tat alma hücrelerim koku alma hücrelerim ölmüş gibi, çok yoğun biber gazı yersin de artık vücudun ileriki tarihlerde bibere tepki vermez ya benzer durum yaşıyorum. oda spreyinin kokusunu almak için odaya adeta boşaltıyorum.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Bende var abi artık içtiğim hiç bişeyin tadı yok. Ne O fıçı weihenstephan ın buram buram muz kokusunu ne bergamotlu çayımın mis kokusunu alamıyorum. Şarap içiyorum kekre  üzüme benziyor. Vicks kokluyorum vazelin gibi kokuyor amk ;(ne zaman geçecek bilmiyorum :(

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

Bende var abi artık içtiğim hiç bişeyin tadı yok. Ne O fıçı weihenstephan ın buram buram muz kokusunu ne bergamotlu çayımın mis kokusunu alamıyorum. Şarap içiyorum kekre  üzüme benziyor. Vicks kokluyorum vazelin gibi kokuyor amk ;(ne zaman geçecek bilmiyorum :(

hah işte aynısı :( buna bir çözüm bulmak lazım berbat bir şey bu. bu meselenin bir çözümünü bilen varsa yazsın lütfen.

RETRET tarafından 09/Ara/21 23:14 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

hocam 6 ay once korona oldum ıctıgım sıgaradan bıle ıgrenır olmustum (sayesınde sıgarayı bıraktım :) ) abartısız 1.5 2 ay koku tat problemlerı yasadım agır sekılde bır cozumunu ben bulamadım kendı kendıne gecıyor hap map hikaye cok cok gecmıs olsun umarım en kısa surede eskı saglıgına kavusursun.

salla gitsin ölecez zaten :D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Şu an 7. günüm çok hafif geldi diye seviniyordum oldu mu şimdi bu? Bu arada tad ve koku harici hiç bi semptom göstermedim. Bugün üstümde kırgınlık hafif ateş ve baş ağrısı olmaya başladı. Normal mi bu?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    sLeymN bunu yazdı

amk adanalısı sen ne anlarsın şaraptan. kaçak şarap içiyosundur kesin

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek
    e2 bunu yazdı

Şu an 7. günüm çok hafif geldi diye seviniyordum oldu mu şimdi bu? Bu arada tad ve koku harici hiç bi semptom göstermedim. Bugün üstümde kırgınlık hafif ateş ve baş ağrısı olmaya başladı. Normal mi bu?

Hocam hastalık kişiye göre değişiyor ama benim hastalığım şu şekilde geçti ilk 1 hafta hafif kırgınlık yoğun baş ağrısı halsizlik 2. Hafta hafif şekilde  tat ve koku kaybı yaşadım tam geçti derken koku tat tamamen gitti dediğim gibi içtiğim sigaradan tiksiniyorum o derece 1 1.5 ay böyle devam etti sonrasında yavaş yavaş düzeldi 

salla gitsin ölecez zaten :D
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

düşünsene hafif osuruyorsun, koku yok, nasılsa kokmuyor diye sinsi sinsi atıyorsun meğerse leş gibi kokuyor, iyi ki doğadayım yoksa çoktan öldürmüşlerdi beni.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek
    blackhorror bunu yazdı
    e2 bunu yazdı

Hocam hastalık kişiye göre değişiyor ama benim hastalığım şu şekilde geçti ilk 1 hafta hafif kırgınlık yoğun baş ağrısı halsizlik 2. Hafta hafif şekilde  tat ve koku kaybı yaşadım tam geçti derken koku tat tamamen gitti dediğim gibi içtiğim sigaradan tiksiniyorum o derece 1 1.5 ay böyle devam etti sonrasında yavaş yavaş düzeldi 

En çok vuran sigarasızlık hocam zaten. 7 gündür içmiyorum tadını kokusunu merak ettim şuan :D