Çözemediğim Driver Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BlackStorm
    BlackStorm's avatar
    Erkek

Arkadaşlar masaüstü bir bilgisayara format (Windows XP Service Pack 3) attım. Formattan sonra gerekli bütün driverları kurdum. Şu anda aygıt yöneticisinde sadece bir tane soru işaretli bir aygıt var.

İsmi: Bilinmeyen Aygıt

Aygıt Kimliği: ACPI\AWY0001\2&DABA3FF&0

Bu aygıt kimliğini Google'da arattığımda çok fazla kişide de aynı sorun olduğunu gördüm. Anlatılanları yaptım ama bir türlü sonuca ulaşamadım hala soru işareti olarak duruyor orada.

Daha önce başına böyle bir şey gelen ve çözüme ulaştıran ya da bu konu hakkında bilgi sahibi olan var mı acaba? Şimdiden çok teşekkür ederim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

http://www.devid.info/

bu sitede genelde herşey oluyodu ama seninkine not found dedi. aygıt kimliğinin bu olduğuna eminsin dimi

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuRaT55
    MuRaT55's avatar
    Erkek

anakart asus mu?

M2N32

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuRaT55
    MuRaT55's avatar
    Erkek

neyse, bu linkteki

http://support.asus.de/download/download.aspx?SLanguage=en-en

Utilities -> ACPI driver for ATK 0110 virtual device version 1043.2.15.37 for Windows 2000 / XP (32bit and 64bit) / 2003 (32bit & 64bit) / VISTA (32bit & 64bit)

burdan indir hocam. muhtemelen budur..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BlackStorm
    BlackStorm's avatar
    Erkek

@ajan1111 Hocam o siteyi biliyorum çoğu driverı oradan hallettim. Bunu arattığımda senin gibi sonuç bulamadım ben de.

@MuRaT55 Hocam anakart ASUS P5LP-LE (Leonite).

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BlackStorm
    BlackStorm's avatar
    Erkek

@MuRaT55, @AMpul ikinizin verdiği şeyi de indirdim sırayla yükledim ve reset attım (umarım doğru yapmışımdır) fakat gene aynı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Onbord ekran kartı varsa böyle bir şey çıkar sanırım .. HDMI da sesi dstklemek için biosta asus hd aoudio enable ise bendede benzeri bir durum oluşuyordu.. assus audioyu iptal ettim sorun kalmadı...

Ek: önemli bir sorun değil sanırım kafana takma..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuRaT55
    MuRaT55's avatar
    Erkek

hayir hocam sorun sata driver bildigim kadariyla..

uyuz etti beni serefsiz anakart :D bulamadim lan! :D blackstorm aradim aradim aradim bulamadim :/ :D

ve itcelik arkadasin dedigi gibi takma anasini satayim, ben arkadaslarin pc yaparken bunu hep atliyorum :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

http://forums.amd.com/forum/messageview.cfm?catid=21&threadid=91668

amd forumlarda böyle bişeler var

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ftp://dlsvr01.asus.com/pub/ASUS/mb/socketAM2/M2N32-SLI%20Deluxe/AMDLive.zip

linke sağ tıkla farklı kaydet de indir..

içinden çıkan.. AmdAway.zip dosyasını masaüstüne çıkar..

"soru işareti" sağ tıkla sürücüyü güncelle /Hayır, bu kez değil tıkla ileri de / Listeden yada belirli bi konumdan yükle tıkla de. İleri / Arama Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim tıkla ileri / Disketi var.. tıkla / amdaway klasörünü göster ileri de.. birde bunu dene hocam..

Ban Sebebi : Molrada Haarket Eiğtti için Bdnlaanı... Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım sana ders verebilir admin arkadaş :)
Toplam Hit: 2596 Toplam Mesaj: 17