folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Dilencinin 13 Bin TL’Si Gasp Edildi

Dilencinin 13 Bin TL’Si Gasp Edildi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Edinilen bilgiye göre, Ceylanpınar ilçesinde dilencilik yaparak yaşamını sürdüren Abdulselam Aydemir (34), 3 gün içerisinde 2 defa gasp edildi. Gaspların neticesinde Aydemir’in toplam 13 bin TL parası çalındı. Olayla ilgili 3 Suriye vatandaşı tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Suriye vatandaşı olan 3 kişi gasp iddiasıyla cezaevine gönderildi. Abdulselam Aydemir, “Evim olmadığı için yaz kış sokaklarda yatıyorum. İnsanlar bana acıdığı için bana para veriyor bende paraları cebimde biriktirip ihtiyaç duydukça harcıyordum. Şimdi hiç param kalmadı. Yetkililerden yardım bekliyorum” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Adam 3 gün içinde 2 defa gasp ediliyor ve üzerinde 13 bin TL taşıyor, üstelik dilenci.. Ben olsam söylemeye utanırdım..

Haberin videosu

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Ben genelde para vermem. Yarım ekmek döner ayran alırım. Yerse yer. Yemezse köpekler yer oda sevaptır.

arbeit macht frei
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

valla ben eli cebine gidenlerdenim ama VERMEMEK lazım çünkü onlar muhtaç olmuyor %80 i 

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Bknz; adanada patlayan tüp. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çocuğum muhtemelen 10 yaşımdayım falan kuran kursuna gidiyorum tren yolunun üst geçidinden geçerken her zaman orada bir kolu olmayan dilenci olurdu. Adamın üstünde ceket vardı hep ve ceketin bir kolu boştaydı. Bir gün yine dilenci yerinde etrafına baktı kimseyi görmeyince benide çocuk olarak gördü sanırım olmayan kolunu çıkarıp topladığı bozuk paraları saymaya başladı.

O gün bugündür hiç bir dilenciye para vermem. Sadaka vermek istersem Lösev gibi kurumlara bağış yapıyorum.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Draenei
    Draenei's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı

Ben genelde para vermem. Yarım ekmek döner ayran alırım. Yerse yer. Yemezse köpekler yer oda sevaptır.

iyimiş. bunu tuttum.

bizim patronda her gelene bu gün yaptık diyor :D

buranın pazarı olduğu gün. sabah 9 ilk dilenci vayahut başka maksatla yardım istemeye gelen vatandaş'a ilk o gelmesine rağmen bu gün yardım yaptık diyor :D

Her kim ki, göz perdesini bu dünyada sadece kendi çapı kadar aralayabilir ⚡ 🌑
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    elcondor bunu yazdı

Abdulselam Aydemir, “Evim olmadığı için yaz kış sokaklarda yatıyorum. İnsanlar bana acıdığı için bana para veriyor bende paraları cebimde biriktirip ihtiyaç duydukça harcıyordum. Şimdi hiç param kalmadı. Yetkililerden yardım bekliyorum” diye konuştu.

Açıklamayı kes. Cebinde 13bin lira biriktirmek :/ hepsini siktir ettim 13 bin lira dilenci topluyosa bosuna yasiyoruz amk yerinde.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Başka insanlar da gününün yarısını köpek gibi çalışmaya harcayıp 30-40 lira yevmiye için çabalasınlar. Bu insanlara hiç taviz vermiyorum. Gördüğüm dilencilerin hepsi yıllardır aynı yerde, aynı saatlerde dileniyorlar. Otobüs sırasında bekliyoruz elinde mendille çıkıp dibinde dikiliyor, duygu sömürüsü yapıyor. Pazara gidiyorsun elinde iki torba gördü mü yanaşıp çocuğum aç allah rızası için diye saymaya başlıyor. Yol üzeirnde hele bir de cami varsa son zamanlarda Suriye'liler başta olmak üzere neredeyse yolunu kesecekler para vermen için. Topladıkları para benim bir günde kazanabildiğimden, kazanabileceğimden daha fazladır. Eli kolu tutan insan kadın erkek bakmadan çalışsın kazansın. Bu mafyalara para kaptırmayın. Duygu sömürücüleri.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Dilenci mi olsak ne amk.

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Valinin senin kadar geliri yok. Bana kalırsa bunlara para veren yardımcı olan insanların sorgulanması gerek. Nasıl bir kafa var ki bu yardım edenlerde.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hepsinin a.k gerçekten ihtiyacı olan zaten dilenmiyor bir ton dernek ve kaymakamlık valilik hertürlü yardım ediyor kardeşim hiçbirine acımıyorum ben 3 kururş paraya çalışırken 13 bin nedir lan köpek yaa

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 3232 Toplam Mesaj: 25