folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Diş Konusunda Devlet Hastanelerinde Neler Yaptırabiliriz ?

Diş Konusunda Devlet Hastanelerinde Neler Yaptırabiliriz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Şimdi genç girişimciden kaynaklı 1 yıl bağkurum var. 5 aylık geçti kalan aylarda da ne kadar imkan varsa faydalanayım diyorum.

Gülme noktalarında iki dişim eksik çektirmiştim. Bir tane de çekili olan azı dişimin yanında çürümüş hava alan var. 
    Derdim şu yeni bir diş taktırmak 5K fiyat aldım. Devlet hastanelerinde yenisini yaptırabilir miyim ? 

Yeni dişler için isimler var, implant vs pek anlamıyorum. İşte 2 tane diş taktırmam lazım. 1'ini bile taktırsam kârdır. Ama bağkur üzerinden bunu yaptırabiliyor muyuz, belirli bir fiyatlandırma ölçeklendirme zamanlama durumu söz konusu mu ? 

Bilgisi olan varsa yeşillendirirse güzel olur. Tel takılması gerek dişlerime, ama önce boş olan 2 dişin yapılması gerekiyor. 
    2 diş 10k yapıyor. Tel de 8K . 18K' satsan ben etmem :) 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Abi devlet hastanesinde diş yaptırmak zenginliktir. Çünkü ilk devlet hastanesinde yaptırıp daha sonra özele gidersin falan filan.

Anneannemin dişleri yapılacak 2 yıldır, sürekli kemik kaymış oran tutmuyor vs diye kadın öyle dolaşıyor. Anneme ben burada İstanbulda yaptırdım hızlıca 17k para bayıldık ama çiçek gibi oldu. Velhasıl kelam parayı bayılman gerekiyor :/ 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Diş konusunda gerek devlet gerek özel sigortalar çok yetersiz. Devlet diş taktırmıyor (implant) diye biliyoruym.Doğru bilgisi olan bilgi verse süper olur. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

yapmaları birşey değilde kötü yapıyorlar

hayatımda en iyi devlet hastanesine afyon ağız diş hastanesinde öğrenciyken rastladım 15 yıllık dolgular hala ağzımda 

onun dışında diş hastanesine özele gidiyorum

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek

2014'te gittim doktor dişimi çekti. 5 yıl sonra yerine özel klinikte implant yaptım. Çok para saydım. O diş eminim dolgu veya kanal tedavisi ile kurtulurdu. O zamandan bu yana asla devlet hastanesine gitmedim. Birkaç ay evvel özelde 2 dolgu yaptım. 500 lira verdim. Helali hoş olsun. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

hayatımda en iyi devlet hastanesine afyon ağız diş hastanesinde öğrenciyken rastladım 15 yıllık dolgular hala ağzımda 

Geçen instagramda gördüm kızın biri devlet hastanesinde burun estetiği oluyor.

Ameliyathaeden çıkınca yüzünde gözünde boynunda kan kurumuş kalmış  öylece kimsede temizlememiş. Sanırsın bedava yapıyorlar kimse de şu kızın yüzündeki kan lekesini temizleyeyim dememiş. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Allah'a şükür devlet hastanesine concerta almaktan başka bişey için gitmiyorum.Böbrek taşı düşüreceğim zaman gidip bi ton test yaptırdım temiz diye yolladılar 2 gün sonra dalgadan taş çıkarttım.

Ignorance is bliss.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acab
    acab's avatar
    Erkek

devlet hastanesinde diş yaptırmak mı ? bence yaptırma daha zararlı çıkarsın

en basiti çene cerrahi için randevu 3 aydan başlıyor diş çekilcek

ayrıca tel çok pahalıymış istanbulda güzel 5 k ya tel takanlar var

cccyyyzzz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

İlk sayfa mesajları bile yetti gerekli görüşü almama aslında.

Bende devlet hastanesi taraflı değilim, elimde platin var ve ameliyat sonrası 2 yıl sonra askerlik muayesenesinde öğrendim.
    O derece nefret ederim. Ama diş konusunda hiç bir görüş ve deneyim sahibi görüşler almadığımdan bu konuda fikrim yoktu.

Her şeyi bok olduğu gibi, buda bokmuş diyoruz o zaman.
    Onun yerine, doğru bir fiyat araştırması yapıp aynı niteliklerde daha uygun diş tedavileri bulmak gerek.
    İstanbul'da çok pahalı ama alternatif çok, ama her alternatifte güvenilir değil. 

O zaman özeller için kampsamlı bir araştırma yapmam gerekecek. 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

Geçen instagramda gördüm kızın biri devlet hastanesinde burun estetiği oluyor.

Ameliyathaeden çıkınca yüzünde gözünde boynunda kan kurumuş kalmış  öylece kimsede temizlememiş. Sanırsın bedava yapıyorlar kimse de şu kızın yüzündeki kan lekesini temizleyeyim dememiş. 

Alaşehir devlet hastanesinde gittim bi dolgu yaptırayım dedim neyse yaptı bu dolguyu giderken dışarıdaki tuvalete tükür dedi :)))

amk karısının yaptığı dolguyuda 1 hafta sonra söktürdüm boşluk yapmış

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek

Devlette de Güzel Doktorlar var ama çok nadir  mesela  ben askerdeyden Bursa devlet hastesine gidiyordum ve Oradaki hizmet özeller kadar vardı . Ama kocaelideki bir polikinliğe  gittim o kadar sıra bekledim ben sadecce diş çekiyorum  ve baska sıra allmam gerektiğini söyledi ben de çıktım gittim öylece :))

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
Toplam Hit: 3018 Toplam Mesaj: 32
sigorta bağkur