folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dişlerim Kırıldı

Dişlerim Kırıldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar 3 gün önce çok büyük bir kaza geçirdim.Daha yeni kendime geldim..Allahttan kırık yok ama dişlerimin kaçtanesi sağlam kaldı sayamıyorum.Bazıları kökünden bazıları yarısından kırıldı.Yüzümdeki şişlikler geçtikten, dikişler söküldükten sonra dişlerimi yaptırmayı düşünüyorum.Plastik cerrahi doktoru beni pazartesi diş hekimine yönlendirecek.Ama devlette mi yaptırsam bu işi özeldemi nasıl yapsam bilmiyorum.Kırık ya da sallanan dişlerim sökülüp yerine yeni dişlerin takılmasımı daha iyi.Yoksa kırık dişlerin onarılmasımı ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

gecmis olsun oncelikle.Diş doktorları kökünden sökmeye karşı genelde.Kaplama veya protez yada dolgu yapabilirler bence duruma göre.Hangi ildesin bilmiyorum ama izmirdeysen ege Uni / diş hekimliği bölümü gayet iyi bence.Özel dişçi cok para alıyor diye duydum.Sen bilirsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

cordelian bunu yazdı:
    -----------------------------

gecmis olsun oncelikle.Diş doktorları kökünden sökmeye karşı genelde.Kaplama veya protez yada dolgu yapabilirler bence duruma göre.Hangi ildesin bilmiyorum ama izmirdeysen ege Uni / diş hekimliği bölümü gayet iyi.Özel dişçi cok para alıyor diye duydum.Sen bilirsin.

teşekür ederim.Ben iskenderundayım.Ama bu işler nasıl yürüyor.Çok önemli bir işmidir yoksa her diş doktorunun yapabileceği basit birşeymidir onu anlamaya çalışıyorum.Daha bana ne kadara mal olacak bilmiyorum.Sigortamda yok zaten.Kaplama daha mantıklı gibi dolgudan hocam.Doktor bana seçenek sunarsa kaplama dicem o zaman.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

valla bence önce bir araştır.Sizin orda devlet hastanesindeki dişçi nasıl.Dolgu yaptırıp dolgusu 3 kere düşen insan biliyorum.Önemli bir hassas bir iş parmak felan kırılsa okadar koymaz yani.Dikkat et derim ben önce.Zaten bence önce film çekecekler duruma bakılması için ondan sonra yorum yaparlar. bence filmi alınca eline sende doktor araştırmasına öyle gir derim ben.Yoksa 15 kişiye elletme agzını.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

kırık dişleri kesip kaplama yaparlar. altına yapıştırma yaptırma düşer. devlette yaptır gitsin. devlet zaten kendisi yapmıyor anlaşmalı oldugu diş teknisyenlerine yaptırıyo. önemli olan burda doktor. doktor ne kadar iyi ölçü, renk, kalıbı iyi alırsa okadar iyi yaparlar..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

cordelian bunu yazdı:

valla bence önce bir araştır.Sizin orda devlet hastanesindeki dişçi nasıl.Dolgu yaptırıp dolgusu 3 kere düşen insan biliyorum.5 yaşında gittim dişçiye dolgu yapmaya 21 yaşındayım dolgu 1 kere düşmedi.Önemli bir hassas bir iş parmak felan kırılsa okadar koymaz yani.Dikkat et derim ben önce.Zaten bence önce film çekecekler duruma bakılması için ondan sonra yorum yaparlar. bence filmi alınca eline sende doktor araştırmasına öyle gir derim ben.Yoksa 15 kişiye elletme agzını.

Hocam aslında olayı duyan uzatan bir akrabamız ben yaparım diyor.Kendisi diş doktoru.Ağzımda dikiş var o yüzden gitmedim yanına.Sonradan bu adama ne kadar güvenebilirim diye düşünmeye başladım.Sonuçta diştir bu yap boz, olmadı bi daha ya gelemem ben.Dediğin gibi yapacam o zaman devlet hastanesinde rötgen çekilim ona göre davranacam.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    k0d3s
    k0d3s's avatar
    Erkek

hocam eski bi diş teknisyeni olarak..  önce kök dişler sökülür üzerine porselen yapılabilecek dişler belirlenir ardından dişlerin etrafı üzerine porselen takılacak şekilde kesilir ölçü alınır ölçü laboratuvarda yapılır önce porselenin altındaki metali ağzında dener eksikleri giderir üzerine porseleni yaparlar ardından o porselen ağzında denenip kapanışın düzgün bir şekilde ayarlanır son olarak cilası atılır . bu yaklaşık 15 günlük bir süreçtir.

özel mi devletmi dersen özel daha iyi olacaksa bir kere olsun sağlam olsun diyorsan özeli seç. devlette tanıdıgım var yine özenirler diyorsan devleti seç ( 1 hastayı muayene etme süresi 6 dakika gibi kısa bi süre . kesim süresi 30 dk . ne kadar tatmin eder bilemem )

porselenin yanı sıra yine param var diyorsan özel hekimlere gidip implant işlemi yaptırabilirsin damağına vida deniliyor halk arasında. gömme diş . fazla başını ağrıtmaz ancak tuzlu.

geçmiş olsun.. selametle..

Benim Bozkurt Vatanımda Çakalların İşi Ne ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

hocam öncelikle geçmiş olsun. benim kardeşiminde üst ön 4 dişi kırılmıştı zamanında. bizde devlete yaptırdık. kurtarabildiğini kurtarıp kaplama yaptı doktor.burada önemli olan dişlerin çene kemiğine nasıl tutunacağı. dişlerin durumuna göre sana seçenekleri sayar zaten doktorlar. devlet yada özel farketmez. sonuçta olay aynı. sadece işçilik değişir. çok yoğun bi hastanede yaptırırsan özen gösterilmez o kadar. paran varsa özelde yaptır yoksada devlettede ii yapıolar. sana diş hekimi olsada dişlerin durumunu görmeden kimse şunu yaptır bunu yaptır diyemez. sonuçta dediğim gibi çene kemiğine ne şekilde tutturulabileceği önemli. yeri gelio direk vida ile çene kemiğine atıyolar.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

tabiki özele git. hastaneler çokmu iyi sanıyonuz. kaç kişi geliyo günde. her hastaya yaptığı işlem hariç 2 dk konuşma fırsatı vermiyo

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mqstar
    mqstar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

CyberAngel bunu yazdı:

Arkadaşlar 3 gün önce çok büyük bir kaza geçirdim.Daha yeni kendime geldim..Allahttan kırık yok ama dişlerimin kaçtanesi sağlam kaldı sayamıyorum.Bazıları kökünden bazıları yarısından kırıldı.Yüzümdeki şişlikler geçtikten, dikişler söküldükten sonra dişlerimi yaptırmayı düşünüyorum.Plastik cerrahi doktoru beni pazartesi diş hekimine yönlendirecek.Ama devlette mi yaptırsam bu işi özeldemi nasıl yapsam bilmiyorum.Kırık ya da sallanan dişlerim sökülüp yerine yeni dişlerin takılmasımı daha iyi.Yoksa kırık dişlerin onarılmasımı ?

Onarabilineceklerini onar onmayanları sök takma diş yaptır tabi bu öteki dişlere bağlı olsun yoksa iyi olmuyo kendi dişlerin başka

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam

Toplam Hit: 2456 Toplam Mesaj: 13