folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Eğitim İçin Polonya‘Ya Gelmek İsteyenler, Yurtdışına Eğitim İçin Gelmeyi Düşünenler.

Eğitim İçin Polonya‘Ya Gelmek İsteyenler, Yurtdışına Eğitim İçin Gelmeyi Düşünenler.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek

Merhabalar. Başlıkta belirtiğim Polonya'ya eğitim için kısmını Polonya Varşova kentine SWPS'e ingilizce hazırlık, psikoloji filoloji işletme uluşlar arası ilişkiler diğer ingilizce dışında lehçe olan bölümler v.s. okumak için gelecek öğrenciler diye değiştirsem iyi olucak.

Eğer eğitim için Polonya'ya gelecekseniz şirketlere 1500 dolar civarı bir para vermenize gerek yok.Burada çoğu tanıdığım türk acenteler aracılığıyla gelmiş ve hepsi en az 1050 euro gibi bir ücret ödemişler. İlk önce bunun tamamen bir sahtekarlık olduğunu söylemek isterim ki o şirketlerin (isterseniz isimlerinide verebilirim) tek yaptığı sizi hangi belgeleri toplayacağınız konusunda yönlendirmek ve size tamamen pembe bir tablo  çizip paranızı almak. Ve sizi buraya ( Polonya'ya) yolladıktan sonra umurlarında bile olmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Neden bu yazıyı yazdığıma gelince buraya gelmek isteyenlere bir teklifim olucak.  Eğer Polonya'ya SWPS ' e gelmek istiyorsanız. ve teklifimi kabul ederseniz ,başvuru için gerekli bütün belgelerle ilgilenip neler toplamanız gerektiği konusunda bir arkadaşla birlikte size yardım edeceğim. Yani buraya gelme konusunda ki rehberiniz olacağım diyebilirim. Size sölediğim gerekli belgeleri bana ulaştıracaksınız ve ben bunları okula ileteceğim. Yanı başşvuruda ve başvuru kabulunuzde yanınızda olacağım diyebilirim ve kafanızda oluşan herhangi bir soruda size yardımcı olacağım. Bir nevi okul ile sizin aracınız olacağım diyebilirim ( arkadaşımla beraber)

Tabi hemen şu aklınıza gelicek " eee hocam bu durumda senin çıkarın nedir? Babanın hayrına mı yapıyorsun bu yardımı?" diye sorabilirsiniz . Sizden herhangi bir ücret talep etmeyeceğim.  Benim tek çıkarım sizle okul arasında aracı olmamdan dolayı okul bana yüzde 10 luk bir komisyon vericek ( 300 euro gibi bir miktara tekabül ediyor) Yani sizden herhangi bir talebim olmayacak. 2. si ise bu acentaların insanları sömürmesi ( ki bende bu şekilde geldim buraya) hiç hoşuma gitmiyor. Başvuru süreci öğrencilerin tamamen kendi başlarına halledebilcekleri bir süreç fakat bazı korkularından dolayı acentalara boş yere para kaptırıyorlar ki gidipte 1050 euro vermenin hiç bir mantıklı açıklaması yok.

NOT: Bunun dışında eğerki yurtdışında özellikle Polonya'da eğitimle ilgili yaşamla ilgili sorularınız olursa hiç çekinmeden sorabilirsiniz cevaplayabilirim

bana ulaşabileceğiniz herhangi bir sosyal ağım olmadığından dolayı pm atabilirsiniz. Ya da telefon numaramı vereyim whatsapp ve ya viber dan ulaşabilirsiniz.

whatsapp ya da viberdan ulaşmak istiyorsanız ikisinide ekleyin

Türkcell numaram +90 534 318 63 70

Polonya numaram +48 730 028 896

e-mail:  ali.uyanik6@gmail.com

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

varşova boktan diyorlar, krakow güzelmiş anlatılana göre.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Fen bilimleri olaydı iyiydi.

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

çizik

ebedi devlet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

konuyu gizlemeden numaralarını vermişsin cesaret bu olsa gerek

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

konuyu gizlemeden numaralarını vermişsin cesaret bu olsa gerek

bir sorun olcağını düşünmedim hocam ne olabilir ki ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

bil. müh. var mı hocam :) varsa ygs-lys geçsinde görüşelim sonra :)

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek
    mRBerkay bunu yazdı

bil. müh. var mı hocam :) varsa ygs-lys geçsinde görüşelim sonra :)

Malesef bizim okulda yok hocam. 

Yalniz benim bir arkadas var 200 euro karsiliginda politechnica universitesine kaydini yaptirip ilgilenebilecek istersen eger seni ulastirabilirim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mt93
    mt93's avatar
    Erkek

Erasmus araştırması içindeyim.Pm attım 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

dostum bir link versene okulun. ben baktim polish dili, birsey anlamadim. 

All I need is a possibility.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

yaşam koşulları nasıl orada hocam ? aylık maliyetler nasıl ingilizce dil öğrenmek için gelinebilir mi.? öğrenciye çalışma izni var mı 

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
Toplam Hit: 3928 Toplam Mesaj: 42