Eminevim Hakkında.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhaba Müritler ve Mürideler.

Yıllar geçti Lise son zamanlarımda TBT ye katıldım güzel şeyler öğrendim. Belki birilerine yardımcı olur belki birilerinin fikri değişir diye size EminEvim maceramın tümünü anlatacağım.

2018 Ağustos ayında EminEvime başvuru yaptım. O zaman 200-250 bin civarı bir para ile ev alacağımı düşündüğümden 200 bin ₺ ye EminEvime başvuruda bulundum.

EminEvim benden 10.000₺ Organizasyon bedeli adında bir para aldı. Bu konuda onlarla tartışma sonucumda bana ev teslimatı sürecinde oluşabilecek giderler, Ekspertiz ücreti, Hizmet Bedeli vb adında bir tutar alındığı söylendi. Akabinde aklıma direkt şu soru geldi. Faiz değil ise 10.000.000₺ de alsam 200.000₺ de alsam hizmet bedeli değişmemesi gerekeceği geldi. EminEvime giderek (farklı bir şube) ben 400.000₺ ye başvurmak istiyorum ne kadar Hizmet Bedeli ödemem gerekiyor dediğimde 10.000₺ dediler. O zaman içime soğuk sular serpildi. Her neyse gidip 200.000₺ ye başvuru yaptım ve ilk taksitim 10.000₺(organizasyon bedeli)+4.000₺(taksit tutarı) Ödeme yaptım.

50 ay boyunca her ay 4.000₺ ödeme yapacağımı söylediler ve 21. Ayda teslim alacağımı söylediler. Kabul ettim bende Peşinatlı Sistem adında 200.000₺ serüvenim bu şekilde başladı. 

Bu süreç zarfında en kötü durum şu TL'nin değer kaybetmesi oldu. Çünkü 1.5 yıl sonra 200 bin ₺ olan ev şu an 400-450 bin ₺ bandında. 

Her neyse bu süreç zarfında Freelance normal iş vs vs derken 300-350 bin ₺ gibi bir tutar biriktirdim. Evlilik falan derken elimde güzel bir para kaldı ve 200 bin ₺ emin evimden alıp üstüne biraz para ekleyip dün evimi aldım. Ev sürecinin tümünde temsilcim yardım etti. Her konuda destek oldular. Bu konuda hiçbir fikrim olmadığı halde beni 2 defa kazıklanmaktan kurtardılar. Bir ev buldum bu ev bu değer etmez dediler başka ev bak dediler. Üstüne borç varken adam birine kitlemek istemiş bana denk geldi son anda paçayı yırttım. Bir ev buldum ekspertizi yapıldı, Belediyedeki borcuna bakıldı vs vs tüm süreçlerde destek oldu. Fakat yine de güvenmeyip @Sanal_Ajan hocamdan destek aldım. Sağ olsun o da çok yardımcı oldu. Kendisi emlakçı olduğu için sürekli rahatsız ettim :P 

Her neyse dostlar. EminEvimdeki tek sıkıntı TL nin değer kaybetmesi. O zaman paranın hepsini altına yatırsam daha karlıydım. Ama bilemezsin yapacak bir şey yok. Ama adamlar güvenilir her şeyde destek oluyorlar. Ben 10.000₺ den daha fazla destek aldığımı düşünüyorum. İçimde bu zamana kadar hiçbir korku oluşmadı. Adamlar evimi bulduktan ve anlaştıktan sonra bir çek verdiler (Günlük çek) paramı aldım bankadan ve ev sahibine verdim.

Yarın ne olur bilemem ama 2 sene daha ödemelerime devam edeceğim. Ödemeler bittikten sonra Araba almak için yine başvuru yapmayı düşünüyorum. Tabi burada TL nin durumu da önemli. 2 sene sonra ekonomi ne olur bilinmez ama şu 2-3 senede yaşadıklarımız gibi saçma sapan bir ekonomi olmazsa 100% başvuracağım.

Sormak istediğiniz sorular olursa seve seve cevaplarım.

Dipnot: Ben kimseye gidin paranızı yatırın vs demiyorum. Sadece bu benim düşüncelerim, yaşadıklarım ve fikirlerim. 

MhmdAlmz tarafından 10/Tem/21 14:30 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Olayı ne ki? Sana en ideal evi bulup anahtar teslim mi yapıyorlar?

Öyle değilse ne avantajı var da para veriyorum ben bunlara? Kendim faize niye koymuyorum da onlara işlettirip o sıra paradan mahrum kalıyorum?

Aclara evsizlere destekte mi bulunuyorlar yoksam?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Anlattigina gore sen bunlara para vermissin bunlarda parani sana geri vermis ? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@end yok hocam adamlar sadece para veriyorlar. Ben kendi evimi kendim buluyorum. Ev sürecinde de destek oluyorlar hepsi bu. Aldığım evi felan onlar seçmiyor yada onlar ev vermiyorlar.

@Ziraatci hocam paranın yarısına kadar cebinden para veriyorsun. Ödemenin yarısına yaklaşınca da taahhüt edilen paranın tümünü alıyorsun ve geri kalan parayı ödemeye devam ediyorsun. Yani adam 21 ay boyunca benim paramı kullanıyor. 29 ay boyunca da ben onların parasını kullanmış oluyorum. Banka gibi direkt vermiyor birde ne kadar paraya anlaştıysam o kadar ödüyorum ne eksik ne fazla.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Tüm evimle biten firmalarla konuştum. Seninde belirttiğin gibi sıkıntı TL değer kaybı. Çok yüklü bir mebla para peşinat vermen lazım yoksa seçtiğin pakete göre 30-40 ay sonra parayı alıyorsun en kötü ihtimal. Şimdi buda nerden baksanız 3 küsür yıl yapar. Bundan 3 sene önce 200bin tl güzel bir ev alınırken şu anda kot3 1+1 (İstanbul içi) ev dahil alamazsın. O yüzden bankaya giditor millet

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Zorla biriktirdiğiniz parayla aldığınız evi sigortalatmak istermisiniz?

cevabınız evet ise beni arayın :)

584818ab683cb7076f55d9c0558c6ec4.jpg (474×280)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ran
    ran's avatar
    Erkek

Bir tür saadet .

Bir yerde tıkanır ve müzik durduğunda oturacak sandalye kalmaz. 

Şimdilik işe yarıyor gibi.

ran tarafından 10/Tem/21 15:31 tarihinde düzenlenmiştir

Bilmem kaçıncı galaksiden gelen gama ışınlarına maruz kalmak için Pipimizi açıkta tutup UFO konmasını bekledik
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Hayirli olsun. Gule gule otur. 

Sen gözü kara bir tipsin sasirmadim :) 

Ben bu tip risklere asla girmezdim. Hayatta sadece bankaya guvenirim. Hatta Ona bile yeri gelince guvenmemek gerek :)

Bana bu tip araci kurumlar oldum olasi sacma gelmistir. Nasil guvenipte basvuruyorsunuz cesaretiniz takdire şayan.

dolandirmaya musait yapilar bunlar

Çiftlik bank, xevim, thodex, jet Fadıl gibi hep benzer sistemlerden uzak durmak gerek.

Bilemiyorum belkide ben çok ödleğim. 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Ben bu tip risklere asla girmezdim. Hayatta sadece bankaya guvenirim. Hatta Ona bile yeri gelince guvenmemek gerek :)

Bana bu tip araci kurumlar oldum olasi sacma gelmistir. Nasil guvenipte basvuruyorsunuz cesaretiniz takdire şayan.

Çiftlik bank, xevim, thodex, jet Fadıl gibi hep benzer sistemlerden uzak durmak gerek.

https://www.youtube.com/watch?v=mKhYRXnETVs

GoQaN tarafından 10/Tem/21 16:41 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    ran bunu yazdı

Bir tür saadet .

Bir yerde tıkanır ve müzik durduğunda oturacak sandalye kalmaz. 

Şimdilik işe yarıyor gibi

birilerinden nakit alip, aldigin nakti 2 yilda iki katindan fazlasina cikaracak donanimda ise sistem, patlamaz.

yontemin faizdir, degildir, borsadir, ticarettir bilemem. sadece sistemdeki mantik endeksli konusuyorum.

eminevim 3-5 yildir degil, 25 yildir piyasada. bunca zaman patlamamis, tabi bundan sonra patlamayacagi manasina gelmez (:

ne sirketler batiyor. bizimki gibi memleketlerde garanti gorulecek mecra yoktur.

bir siyasi oksurur, baskasi hapsirir, bazi sektorler batar, bazi sektorler cikar, birileri hain olur birileri hayirsever is adami.

aradan fazla gecmez, devran doner, baskalari voleyi vurur, eski hayirseverler hain olur.

dolayisiyla bu cografyada, bu iklimde, guvenilir adamlara da guvenilmez. 

ama vizyon sahibi profesyonel bukalemunlar yürür (:

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Yapacak bir şey yok. Ya ev almayacaktım param günden güne çürüyecekti yada risk alacaktım evimi alacaktım. Risk aldım bir problem ile karşılaşmadım. Aksine memnun kaldım sadece bunu söylemek istedim :) 

Toplam Hit: 5680 Toplam Mesaj: 58
eminevim