Erasmus İçin Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLank's avatar
    Erkek

merhabalar forumdan bayadır uzak kaldım sınavlardan kaynaklı

şimdi mersin üniversitesi (lisans eğitimi) beden eğitimi  1. sınıf öğrencisiyim erasmus yapmak istiyorum ancak hangi ülkeyi seçmeliyim bilemiyorum görevli hocamızda ayrı bir cins!
    üniversitenin anlaşmalı oldugu ülkeler şunlar

italya
    polonya
    yunanistan
    ... devamı ekte
    ingilizce dışında yabancı lisanım yok oda ancak konuşacak sınavları geçecek kadar gittiğim ülkede geliştirmek istiyorum
    tavsiyelerinizi yazabilirseniz sevinirim

ayrıca branş BASKETBOL ve dil geliştirmek oldugundan seçimler ona göre yapılacak 
    amerika düşündüm ancak erasmus ile yapılmıyormuş erasmus+ varmış bilgisi olan arkadaşlar yazabilirse sevinirim...selamlarla

Mod not. Konu kategorilerine özen gösterelim.

## http://www.youtube.com/watch?v=grmCuaV_zxc bir kum tanesinde dünyayı görmek ve vahşi bir çiçekte cenneti görmek, sonsuzluğu avuçlarında tut ölümsüzlüğüyse bir saat içinde
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Yunanistan ve İtalyayı bilmem ama Polonya eğlencesi falan iyi diye biliyorum.Yaşam fiyatları İstanbulun 1.5 katı civarı düşün.Millet İngilizce biliyor iyi kötü.

NOT: Bunlar arkadaşın söyledikleri.Ben gitmedim Polonyaya.

u235 tarafından 27/Ara/16 01:52 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Polonya'da ingilizceyi geliştirebileceğini sanmıyorum açıkçası. senin mevcut ingilizcen kadar biliyor halkı zaten. Sana ne katacak ki? İşyerimde Polonyalı arkadaş var. Bazen almanca anlaşamayınca ingilizceye dönüyoruz. Kırık dökük konuşuyor onu da. Var gerisini sen düşün. 

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek

2016 baharında Polonya'nın Legnica diye bir şehrinde Erasmus yaptım. Legnica nüfusu 100.000 civarı olan küçük bir şehir. Halkı cahil ve ırkçı idi. 2 defa müslüman olduğumuz için club'dan kovulduk. Bir Türk arkadaşımız sadece esmer olduğu için dayak yemişti.  Böyle bir küçük şehire gidersen bu tür olaylara hazırlıklı olman lazım. Ayrıca ekmek, süt, sigara, makarna, yumurta, tavuk, bira gibi kelimelerin lehçelerini ve lehçe sayıları da ezberlemen lazım. Zira esnaf tek kelime ingilizce konuşamıyor. Yolda çevirdiğin genç çocuklar bile ingilizce bilmiyor. Lakin Polonya da tıpkı Türkiye gibi şehirden şehire uçurumların olduğu bir ülke. Legnica böyle leş bir yer iken, 60 km ötedeki Wroclaw'da halkın çoğunluğu ingilizce bilir, kimse saçların siyah olduğu için tip tip sana bakmaz. Bir öğrenci için son derece eğlenceli bir şehirdir. Ülke ile birlikte şehri de çok iyi analiz etmen lazım. Irkçılık meselesi Polonya'da özellikle küçük şehirlerde ciddi bir problem.

Bu tatsız kısımları geçersek Erasmus sana hayatın boyunca unutamayacağın anılar ve arkadaşlıklar kazandıracak. Eğitim açısından bir şey pek bekleme. Ben Legnica'da 6 ders aldım, derslere bile girmeden sunum yapıp hepsinden A+ geçirdim transkripte. İyi eğitim veren okullar Almanya geneli, Prag, İsveç genelinde. Polonya'da da iyi eğitim veren okullar var tabii Warsaw ve Wroclaw'da. İtalya hakkında pek bir bilgim yok maalesef. Ama önemli olan ülkeden çok gideceğin okul, hakkında mutlaka birşeyler karalanmıştır forumlarda, iyi araştır derim.

Fdumanli tarafından 27/Ara/16 02:42 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam böyle yazmışsın da hangi şehirler hangi üniversite olduğunu yazsan daha iyi olur.

Şimdi italya da bir napoli ile milano aynı değil.

Aynı şekilde arkadaşın dediği gibi polonyada küçük şehirler ile wroclaw ve varşova bir değil.

Ynanistana hiç gitmedim ondan birşey diyemeyeceğim.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLank's avatar
    Erkek
    Efendi bunu yazdı

Polonya'da ingilizceyi geliştirebileceğini sanmıyorum açıkçası. senin mevcut ingilizcen kadar biliyor halkı zaten. Sana ne katacak ki? İşyerimde Polonyalı arkadaş var. Bazen almanca anlaşamayınca ingilizceye dönüyoruz. Kırık dökük konuşuyor onu da. Var gerisini sen düşün. 

teşekkür ediyorum düşünceleriniz için ayrıyetten üniversite listesi ekledim...

BLank tarafından 27/Ara/16 03:29 tarihinde düzenlenmiştir

## http://www.youtube.com/watch?v=grmCuaV_zxc bir kum tanesinde dünyayı görmek ve vahşi bir çiçekte cenneti görmek, sonsuzluğu avuçlarında tut ölümsüzlüğüyse bir saat içinde
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Bu üniversitelerin basketbol konusundaki eğitim kalitelerini bilemiyorum. Ancak dil eğitimi ve lisans eğitimin sonrası yurtdışında eğitimini sürdürme istediğinin olabilirliği açısından sana ilk tercih olarak Belçika'yı öneririm. Üniversitenin ana sayfası flamanca olduğu için sanırım flaman bölgesinde okul. Hem Belçika'da ingilizce eğitimin listedeki diğer ülkelerden daha kaliteli olması hem de flamancanın ingilizce-almanca karışımı bir dil olmasından ötürü de Belçika'yı öneriyorum.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLank's avatar
    Erkek
    Fdumanli bunu yazdı

. Ama önemli olan ülkeden çok gideceğin okul, hakkında mutlaka birşeyler karalanmıştır forumlarda, iyi araştır derim.

teşekkür ederim... listem şu şekilde detaylı analiz edip karar vereceğim

erasmus için önerin var mı ? konaklama,üniversite,kayıt,maddiyat vs

vives university college (katho) belgium 

instituto politecio de santarem portugal

university of thessaly greece

czestochowa university of technology poloand

universita degli studi di foggia italy

stefan cel mare university of suceava romania

universty dunerea de jos of gala romania

BLank tarafından 27/Ara/16 05:21 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

Bence Belçika'ya ya da İtalya'ya git :)
    Sırf gece hayatı iyi vs diye Polonya'ya gidilmez. Gece hayatı kötü olan büyük Avrupa şehri mi var zaten. 

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

Italyada basketbol polonyaya göre daha iyi diye biliyorum.

The Beginning and The End.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Jahreini izle youtubedan Polonya'da yaşıyor. Hastaneye gittim doktor bile İngilizce konuşamıyor sadece dediklerimi anlıyor, hemşire hangi dili konuşuyorsunuz diye soruyor diye bir anısını anlatmış.

Şafak 1152!
Toplam Hit: 2995 Toplam Mesaj: 18
erasmus