folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Erkek Zampara Olmayacak Kadın Kahkaha Atmayacak

Erkek Zampara Olmayacak Kadın Kahkaha Atmayacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Çok saçma yorumlar var. Yazık ya. 

Önce ben müslümanım ve bulunduğum ortamda tayt giyen, başı açık olan bir kız/kadın/bayan/dişi varsa -statü ve orijin farkı gözetmeden- ona orospu kelimesini yaftalarım içten içe diyenler olmuş. 

Hayata böyle bir kafadan bakmak bir hayli ilginç olsa gerek. 

Farz Nedir? 

Farz (Arapçaالفرض) ya da “fariza”; Fıkıh bilginleri tarafından oluşturulmuş ve tanımlaması yapılmış olan bir İslam dini terimidir. Yine fıkıhçılar tarafından tanımlanan Efâl-i mükellefin'den sayılır. İslami anlayışta Allah'ın sözü sayılan Kur’anda müslümanlara yapılmasının açık bir şekilde emredildiği kurallar veya ibadetler olarak kabul edilir. Kur’anda yapılması açık emir ve gereklilik ifade etmeyen eylemler ise vacip gibi başka kavramlar ile tanımlanır.[1]

32 Farz Nedir?

İmanın şartları (6)
    1 - Allahü teâlânın varlığına ve birliğine inanmak.
    2 - Meleklerine inanmak.
    3 - Allahü teâlânın indirdiği Kitaplarına inanmak.
    4 - Allahü teâlânın Peygamberlerine inanmak.
    5 - Ahiret gününe inanmak.
    6 - Kadere, yani hayır ve şerlerin (iyilik ve kötülüklerin) Allahü teâlâdan olduğuna inanmak.

İslamın şartları (5)
    7 - Kelime-i şehadet getirmek.
    8 - Her gün beş kere vakti gelince namaz kılmak.
    9 - Malın zekatını vermek.
    10 - Ramazan ayında her gün oruç tutmak.

11 - Gücü yetenin ömründe bir kere hac etmesidir.

Namazın farzları (12)
    a) Dışındaki farzları altıdır. Bunlara şartları da denir.
    12 - Hadesten taharet.
    13 - Necasetten taharet.
    14 - Setr-i avret.
    15 - İstikbal-i Kıble.
    16 - Vakit.
    17 - Niyet.
    b) İçindeki farzları da altıdır. Bunlara rükün denir.
    18 - İftitah veya Tahrime tekbiri.(Bazı âlimler, iftitah tekbirinin, namazın dışında olduğunu söylemişlerdir. Bunlara göre, namazın şartları 7, rükünleri ise 5 olmaktadır.)
    19 - Kıyam.
    20 - Kıraat.
    21 - Rüku.
    22 - Secde.
    23 - Ka’de-i ahire.

Abdestin farzları (4)
    24 - Abdest alırken yüzü yıkamak.
    25 - Elleri dirsekleri ile birlikte yıkamak.
    26 - Başın dörtte birini mesh etmek.
    27 - Ayakları topukları ile birlikte yıkamak.

Guslün farzları (3)
    28 - Ağzı yıkamak.
    29 - Burnu yıkamak.
    30 - Bütün bedeni yıkamak.

Teyemmümün farzları (2)
    31 - Niyet etmek.

32 - İki elin içini temiz toprağa sürüp, yüzün tamamını mesh etmek.

Tekrar elleri temiz toprağa vurup, önce sağ ve sonra sol kolu mesh etmek.
    Teyemmümün farzı üçtür diyenlere göre, bu son ikisi, iki ayrı farz olarak söylenir.

Her kim ki ben müslümanım diyorsa bu 32 farzı da yerine getirmesi lazım. Kalkıp da ben namaz kılamıyorum ama diğer ibadetleri yerine getiriyorum.... geç bunları arkadaş geç bu kafayı.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı
    Andrei bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı
    Andrei bunu yazdı

Kahkaha var kahkaha var.Hahaha dersin 2-3 kişi bakar HAHAHAHAHAH ZAAAAAA !! diye anırırsa herkez bakar.ve Orospu lakabı yakışır.

Tayt giyip üzerine uzun tşört giyersen sıkıntı yok.Ama kimileri var sadece tayt giyiyor  üstüne bir tane paçavra.Böylesine ne demeli ??

şort içinde aynı şey.götü belli edecek şekilde giyersen ve bunu sürekli bir alışkanlık haline getirirsen öyle olur.

Başıa açık konusuna kesinlikle katılmıyorum.Ablam başını uzaylı gibi kapatıyor.yani böyle garip garip bağlıyor.Kaç kere suratına söyledim.Böyle kapancaksan kapanma açık gez daha iyi diye.

Doğuyu bilemem ama batıda kesinlikle "bunun başı açık bu orospu !"diye bir kavram yok

kimin ne derece kahkaha atacagına sen karar veremezsin, orospu hic diyemezsin. hayvan gibi gülerse bu kisiyi ilgilendirir.

sort giyen bir kadına da orospu deme hakkını sana hickimse vermez. hayır sanki fantezi dekoltelerden bahsediyoruz arkadas, bu ne rahat sıfat yapıstırma anlayısıdır.

bu mantıkla tatil beldelerinde sokakta yürüyen insanların cogu mayoyla, bikiniyle dolasıyor, bunların hepsi orospu mu simdi ? öyle ya, kıcı da belli, gögüsleri de belli.

dogu - batı diye ayrım yapmadım ben. zaten bu sekilde de genelleyemezsin, batıda da muhafazakar kesimin kazık diktigi yerler var.

son olarak :

http://www.turkcebilgi.com/sozluk/orospu

http://tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&arama=gts&guid=TDK.GTS.53d81b7f95ffd9.29217967

edit : sayfanın tepesindeki mesajı bana atmadın heralde ? ama su kısma yorum yapacagım sadece :

"Sende arkasından gidyorsun.Bir erkek olarak kızın kıçına bakıyoruz yalan yok"

ister inan, ister inanma, senelerdir böyle bir durum oldugunda ya hızlanıp o kisiyi geciyorum ya da basımı direkt olarak ileriye sabitliyorum, isteyince oluyor mümin kardesim. tabi bunu da genelleyerek yazmıssın, sen de bendenmissin, tebrik ederim.

Verdğin linklere baktım.Ben yine diyorumki Tatil beldeside olsa;ben müslümanım diyen hiçbir kadın yada erkek mayo,bikini giyip şehirde dolaşmaz.Eğer Gerçekten birşeylerin bilincindeyse.

Sana ne!

İnsanların yaşamına karışırsan insanlar da senin yaşamına karışır!

Kafanı çevirir gidersin bu kadar basit!

İnsanlar senin kalıpların içinde yaşama mecburiyetinde değil!

Kimsenin de kimseye müdahale hakkı yok!

Sen bu şekilde müdahale hakkını kendinde buluyorsan Çinde oruç tutanların ağzına zorla yemek sokulmasına da razısın demektir!

Genel kabul görmüş ahlak kuralları dışında hiç bir kural dayatılamaz! Bunlar da bütün dünyada sabittir;

avret yerlerinin örtülmesi, topluluk içerisinde cinsel birleşme gerçekleştirilmemesi, hırsızlık yapılmaması, cinayet işlenmemesi, gasp yapılmaması, iftira atılmaması, cinsel istismarda bulunulmaması, evlilik bağı olan kişilerin eşleri dışında cinsel birlikteliğe girmemeleri. Bunların dışında hiç bir şey topluma dayatılamaz, dayatırsan patlar.

Size bu konuda tek uyarım şudur; ortalığı o kadar boş sanıp da namus bekçiliğine soyunacaksanız dikkat edin de ters adamlara denk gelmeyin, senin itham edercesine yanlış bir bakışında, kendi kalıplarınca doğru olan ters bir sözünde, hareketinde boynunu kolunu burnunu dişlerini kıracak özgürlükçü adamlar da var.

İnsanların yaşamına karışırsan insanlar da senin yaşamına karışır! Ben sokaktan insan çeviripte hadı kızım,oğlum git adam gibi giyin demiyorum dememde. Sana ne ! Demende hakılsın.kafamı çevirir giderim.Ama gün gelicek kafanı nereye çevirirsen çevir hep aynı rezaleti görüceksin.

Ben sadece gelecek için endişeleniyorum.burda 2 saattir anlattıklarımın özeti.Çocuklarını adam gibi yetiştirki yarın öbürgün oda adamgibi evlat yetiştirsin.

Kesinlikle benim eğitim tarzım ile seninkisi farklı.

Şahsi düşünceme göre sen evladına 12 yaşında topuklu ayakkabı + makyaj yaptırırsan bu çocouktan pek fazla birşey bekleme.

Tamamen Şahsi düşüncem ve gözlemlerime dayalı bir sonuç bu.Bir şey bilmiyosun atıp tutuyosun diyenler biraz etrafına baksın illaki böyleleri vardır.

Başıma ağrı girdi yaz yaz parmaklarım uyuştu.Yine diyorum.Bende kara çarşaf meraklısı değilim ki  olmasında öyle birşey zaten.Kız açıkta dolaşır kapalıda.Erkek evladı içki içerde içmezde.

Ama kızlar usturuplu giyinse,Erkekler küfür etmese böyle bir dünya yada türkiye düşünseniz??Saat olmuş sabah 2.Yatın uyuyun ve uyumadan önce bunları düşünün belki bir rüyada filan görürsünüz ne kadar iyi birşey olduğunu :D

BALIK.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    Haymatlos bunu yazdı

Önce ben müslümanım ve bulunduğum ortamda tayt giyen, başı açık olan bir kız/kadın/bayan/dişi varsa -statü ve orijin farkı gözetmeden- ona orospu kelimesini yaftalarım içten içe diyenler olmuş. 

Farz Nedir? 

Farz (Arapçaالفرض) ya da “fariza”; Fıkıh bilginleri tarafından oluşturulmuş ve tanımlaması yapılmış olan bir İslam dini terimidir. Yine fıkıhçılar tarafından tanımlanan Efâl-i mükellefin'den sayılır. İslami anlayışta Allah'ın sözü sayılan Kur’anda müslümanlara yapılmasının açık bir şekilde emredildiği kurallar veya ibadetler olarak kabul edilir. Kur’anda yapılması açık emir ve gereklilik ifade etmeyen eylemler ise vacip gibi başka kavramlar ile tanımlanır.[1]

32 Farz Nedir?

İmanın şartları (6)
    2 - Meleklerine inanmak.
    6 - Kadere, yani hayır ve şerlerin (iyilik ve kötülüklerin) Allahü teâlâdan olduğuna inanmak.

İslamın şartları (5)

Namazın farzları (12)
    12 - Hadesten taharet.
    13 - Necasetten taharet.
    14 - Setr-i avret.
    15 - İstikbal-i Kıble.
    16 - Vakit.
    17 - Niyet.
    18 - İftitah veya Tahrime tekbiri.(Bazı âlimler, iftitah tekbirinin, namazın dışında olduğunu söylemişlerdir. Bunlara göre, namazın şartları 7, rükünleri ise 5 olmaktadır.)
    19 - Kıyam.
    20 - Kıraat.
    21 - Rüku.
    22 - Secde.
    23 - Ka’de-i ahire.

Abdestin farzları (4)

Guslün farzları (3)
    28 - Ağzı yıkamak.
    29 - Burnu yıkamak.

Teyemmümün farzları (2)
    31 - Niyet etmek.

Teyemmümün farzı üçtür diyenlere göre, bu son ikisi, iki ayrı farz olarak söylenir.

Her kim ki ben müslümanım diyorsa bu 32 farzı da yerine getirmesi lazım. Kalkıp da ben namaz kılamıyorum ama diğer ibadetleri yerine getiriyorum.... geç bunları arkadaş geç bu kafayı.

Önce ben müslümanım ve bulunduğum ortamda tayt giyen, başı açık olan bir kız/kadın/bayan/dişi varsa -statü ve orijin farkı gözetmeden- ona orospu kelimesini yaftalarım içten içe diyenler olmuş.  Şuna cevap ver :) yeni taşındın bir yere.

Apartmanda bir kız var.19-20 yaşlarında.Giyimi abuk subuk.Açık seçik.hep yanında başka bir erkek. ve sen bunu hergün görüyorsun.Esnafsın diyelim çarşıda.bütün gün dükkanın önünden giçiyor.Ama devamlı böyle.

Sen buna ne dersin ?? aa kıza bak ne kadar iyi kalpli.ne kadar sosyal.Ne kadar güzel giyiniyo.fiziği harika.Oyşşşhh kalyaça bak diye kayar bu konuşma.Bende demiyorum zaten AHA SOKAKTA TAYLI KIZ OROSPU !!

Üstte yazdığım gibi kızlar hak ediyor bu lakapları.

Yine bana düşmez ailesi var.Ailesi ona demiyorsa kızım adam gibi giyin diye ben hiç demem.

BALIK.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Ben yatıyorum.Gözlerim kapanıyor yavaştan.Derdi sıkıntısı olan varsa Bana her konuda PM atabilir ve cevap dönerimde.

BALIK.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo
    GodKlaus bunu yazdı
    Haymatlos bunu yazdı

Farz Nedir? 

32 Farz Nedir?

İmanın şartları (6)
    2 - Meleklerine inanmak.

İslamın şartları (5)

Namazın farzları (12)
    12 - Hadesten taharet.
    13 - Necasetten taharet.
    14 - Setr-i avret.
    15 - İstikbal-i Kıble.
    16 - Vakit.
    17 - Niyet.
    19 - Kıyam.
    20 - Kıraat.
    21 - Rüku.
    22 - Secde.
    23 - Ka’de-i ahire.

Abdestin farzları (4)

Guslün farzları (3)
    28 - Ağzı yıkamak.
    29 - Burnu yıkamak.

Teyemmümün farzları (2)
    31 - Niyet etmek.

Önce ben müslümanım ve bulunduğum ortamda tayt giyen, başı açık olan bir kız/kadın/bayan/dişi varsa -statü ve orijin farkı gözetmeden- ona orospu kelimesini yaftalarım içten içe diyenler olmuş.  Şuna cevap ver :) yeni taşındın bir yere.

Apartmanda bir kız var.19-20 yaşlarında.Giyimi abuk subuk.Açık seçik.hep yanında başka bir erkek. ve sen bunu hergün görüyorsun.Esnafsın diyelim çarşıda.bütün gün dükkanın önünden giçiyor.Ama devamlı böyle.

Sen buna ne dersin ?? aa kıza bak ne kadar iyi kalpli.ne kadar sosyal.Ne kadar güzel giyiniyo.fiziği harika.Oyşşşhh kalyaça bak diye kayar bu konuşma.Bende demiyorum zaten AHA SOKAKTA TAYLI KIZ OROSPU !!

Yine bana düşmez ailesi var.Ailesi ona demiyorsa kızım adam gibi giyin diye ben hiç demem.

Kesinlikle psikolojik sorunların var, müslümanlığı yanlış anlamanın dışında birde çok ciddi şekilde bastırılmış cinselliğinden doğan sorunların var ilerde büyük sorunlar yaşamak istemiyorsan bir uzmana danış

Ek: bir postta hayır posta demedim sakin ol postta dedim, neyse bir postta 3 kere sorun kelimesini kullanmışım bilinçsizce artık sen düşün sorunlarının büyüklüğünü

Lotus tarafından 30/Tem/14 02:09 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    Haymatlos bunu yazdı

Farz Nedir? 

32 Farz Nedir?

İmanın şartları (6)
    2 - Meleklerine inanmak.

İslamın şartları (5)

Namazın farzları (12)
    12 - Hadesten taharet.
    13 - Necasetten taharet.
    14 - Setr-i avret.
    15 - İstikbal-i Kıble.
    16 - Vakit.
    17 - Niyet.
    19 - Kıyam.
    20 - Kıraat.
    21 - Rüku.
    22 - Secde.
    23 - Ka’de-i ahire.

Abdestin farzları (4)

Guslün farzları (3)
    28 - Ağzı yıkamak.
    29 - Burnu yıkamak.

Teyemmümün farzları (2)
    31 - Niyet etmek.

bence sende çok değişik yakıştırmalar hak ediyorsun . .

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

soma'da kaza oldu bir kaç ergen çıktı her yerine boya sürdü sonra bunları tweetledi. sonra başka bir kısım çıktı ve dediki g.zekalı nesil yetişio. 

velhasılı kelam AKP yi tutup ramazanda sıcak tutamıyorum diye oruç tutmayan birlerce insanda vardır. olabilirde yani şahsen tanık oldum ondan söylüyorum adam şiddetle savunuyor islamıda tayyibide bu ayrı konu. 

1-batıda öyle bişe yok. Batının amk sizene batıdan toplum olarak hiç ders almıyoruz hala dışarıda yapılanları konuşmak amacımız. evet onlarda yok onlarda bir sürü şey yok sende olmayan. 

kadınları köpek yerine koyudkları oluyo holywood filmimi lan bu adamların umrunda değil önüne gelenle yatıyor onlar. arkadaşım giyiniyorsun açıkta olabilirsin açık olmak var Çıplak olmak var arasında fark var! 

ksr bakmasın bazılarıyla aynı fikirde değilim özgürlük dediğiniz şey istediğiniz her şeyi yapmanızda değildir! son yıllara bakın, erkekler abaza kadınlar orspu etiketini neden yiyorlar ? ben kaç kere suçlandım bazı arklarım yüzünden adam diyor nie yatmıosun kimseyle sanane amk yatmıyorum. kızlar duyar vay efendim inanmıyorum inanma napayım dr raporumu alayım. 

siz özgürlüğü modernliği açılıp saçılmakta sağlam giyinmekte mi buluyorsunuz sağlam giyinmek derken söylüyüm evlsin bi dekolteli elbise giyiyorsun arkada bir bi yırtma var dizinin baya üstünde sonra erkekleremi güveniosun bakmazlar bana diye :| baksada adam sapık mı oluyor vay amk :) 

ha son bişi daha evlilik öncesi ilişkiyi bir çokları savunmasada bilinki üniversite ortamı veya bazı ortamlarda kaç kişi kaç kişiyi artık. 

Edep - Ahlak erkek/kadın için geçerli bir şeydir. b. arınç burda aslında ona değinmeye çalışmış ama be adam önce kendi müritlerinden bir başla onlar adam gibi eğitim versinler. sonra. 

Living Death
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo
    GodKlaus bunu yazdı
    Haymatlos bunu yazdı

Böyle detaylıca anlattığınla alakalı böyle bir kızın gerçekten de var olduğuna inanaraktan şunu soruyorum. Bu kıza orospu yaftası yapıştırıyorsun ve haliyle seni tahrik ediyor değil mi? Uygun bir an denk gelse bu kızı kloroformla ya da başka bir şeyle bayıltırsın sanırım? Bu içindeki açlığı başka şeylerle bastıramadığın bir gün kızı zorla arabaya bindirip dağa taşa kaldırıp tecavüz de edersin heralde?

Niye soruyorum bunları. Çünkü kendime müslümanım demiyorum bak. Müslümanın M si bile değilim ama birgüne birgün bir kıza isterse yolun ortasında soyunsun orospu bu kesin demedim demem de. Öyle ne giydiğine dikkat edecek kadar uzun soluklu da kesmem.

Başı açık kızlar tayt giyen kız potansiyel orospu oluyorsa bunları hayvan gibi kesip orospu damgası yapıştıranlar da potansiyel tecavüzcüdür benim gözümde.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    walterwhit
    walterwhit's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    jqueryxs bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı
    jqueryxs bunu yazdı

İğrenç bir aile ortamında büyümüşsünüz belli. Bari çocuk yapmayında sizin gibi iğrenç bireyler olmasın şu dünyada.

Bence sen kendi ailenin yapısını yazdın.

Seni heralde çok poh pohladılarya o yüzden böyle konuşuyosun.

Ben olabildiğince yardım etmeye çalışıyorum.Sen terbiyesizde ailemiz hakkında atıp tutuyorsun.

Bak ben bir yazı yazdım ama senin mesajına alıntı yapmayı unuttum.Onu bidaha oku.Hatta anlamazsan birdaha yavaşça oku.

sonlara dogru ev adresimi vericem tarzında şeyler yazıyordu.

Çocuk yetiştirilirken 6 yaş öncesi çok önemlidir. Eğer sen çocuğuna doğru-yanlış kavramlarını güzelce öğretirsen ve ona sevgi verirsen, şiddet uygulamadan da iletişimde başarıyı yakalayabilirsin.

Tutturmuşsun bi gidiyorsun. Eğitim de dayak olayını da ilk defa sizden duydum. Ne öküz bir beyniniz var anlamadımki.

Sen şan olaya tamamen yanlış açıdan,bardağın boş tarafından bakıyosun.

Ben demiyorumki "çocugunun her hatasında döv,ağzını yüzünü kır." bıcakla oynama dersin inadına oynar.Eline 1 tane vurursun.hafif canı yanar.Bunu hafızasına kaydeder."Bıcaklar oynarsam canım yanıyo.Ozaman oynamıyım" der ve gider.

Ama sen çocouun bıcakla oynadı diye sağlam vurursan psikolojisi sıfır olur korkar,kekeme olur,ve ileride sinirli biri olur çıkar.

Lütfen Yanlış anlama ve yanlış yerlere kaydırma konuyu.

Çocuk yetiştirilirken 6 yaş öncesi çok önemlidir.Şuan saat 01:45 :) Sana tamamen kıtılyorum.6 yaşına kadar beyni hafızası cartı curtu gelişiyo.Sen ne kadar iyi davranırsan o derecede iyi meyve alırsın.Ama bu demek değilki. Yapma evladım etme evladım.Böyle demekle sen bile sıkılırsın ki aşkam saat 7 işten geç çıkmışsın trafik tıkalı eve 2 saate geliyosun.Saat oldu 9.Hanım yemek yaptı yedin saat 10.çocuk geldi prizle oynuyor.ne yaparsın insan gibi söyle ?

Çouk 4 yaşında diyelim.

1 kere uyardın bir iki tur attı odanın içinde.sonra yine gitti prizin yanına.sen yorgun aygın yatıosun koltukta.televizyona bakıyosun.Eşin bulaşıkları makineye yerleşritiyo.Yani çocukla baş başasın.

Ben erkek gibi söyliyim.

1.de uyarırım. baktım olumsuz cevap aldım 2. seferde biraz koluna çimcik atarım :) sonra oynamaz zaten baktın hala oynuyo götür yatır çocugunu :)

Sana diyorumki çocukla ilişkilerini geliştirirsen onu dinlersen senin bunları yapmana gerek kalmaz. Yazdıklarından da anlaşılıyorki ilerde çocuğun olduğunda onu dinleme zahmetine bile girmeyeceksin.

Sakatlamalı oyun isteyip zevk alıyorum diyen birisin. Acilen bir doktora görünmen dileğiyle.

Yok
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

yahu milletin dininden - ahlakından bize ne hatta SİZE ne amk 

edit: ulan nasıl laik ülkeyiz ama , LAİKlikten ölcez he

piradomim tarafından 30/Tem/14 02:16 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 11495 Toplam Mesaj: 113