folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ev Boyasından Anlayan Varmı Boya Kabarması

Ev Boyasından Anlayan Varmı Boya Kabarması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Arkadaşlar 3 üncü usta yaptı hala duvarlar boya kabarıyor,

ev denize yakın nem oranı yüksek binada filli marka astar boya vs kullanıldı 

adamlar kazıdı alçı astar atıldı ancak bazı yerler kağıt gibi yapıldıktan 5 saat sonra kabarıyor 

bende ufaktan bir deneme yaptım duvarı tam kazıdım kalekim ile sıva yapıp üstüne saten alçı attım o kabarmadı şuan için 1 gün oldu bu iş başa düştü amk ustalara dünya para verdik bir sike yaramadı 

boya işinden anlayan var ise bir teknik verebilir mi

nereodi tarafından 30/Mar/24 08:54 tarihinde düzenlenmiştir

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

Öncelikle duvara suyun geldiği yeri bulup çözmen, sonrasında isonem rutubet boyası 3 kat, üzerine 2 kat boya şeklinde uygula. benim evimde de nemde por oluştu duvarda. Evelsi gün isonem dün boyasını vurdum.

Boyacı değilim ama birçok boyacıdan temiz iş yaparım. Pahalılık yüzünden önce kendi içkimi yapmaya başladım, şimdi ise evime elektrik,su, boya vb usta getirmiyorum herşeyi kendim yapar duruma geldim.

can498 tarafından 30/Mar/24 10:17 tarihinde düzenlenmiştir

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    can498 bunu yazdı

Öncelikle duvara suyun geldiği yeri bulup çözmen, sonrasında isonem rutubet boyası 3 kat, üzerine 2 kat boya şeklinde uygula. benim evimde de nemde por oluştu duvarda. Evelsi gün isonem dün boyasını vurdum.

Boyacı değilim ama birçok boyacıdan temiz iş yaparım. Pahalılık yüzünden önce kendi içkimi yapmaya başladım, şimdi ise evime elektrik,su, boya vb usta getirmiyorum herşeyi kendim yapar duruma geldim.

Eyv hocam sağol 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Bende yazayım banyo tavanitnemden dolayi siyahlasiyor boyadim ama tam beyaz olmadı bazı yerler havalar isinincaıbir kat daha yapicam boyaya ne karıştırmak lazim bembeyaz cikmasi icin 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

Bende yazayım banyo tavanitnemden dolayi siyahlasiyor boyadim ama tam beyaz olmadı bazı yerler havalar isinincaıbir kat daha yapicam boyaya ne karıştırmak lazim bembeyaz cikmasi icin 

geçiş astarı al . onu sür . sonra tavan boyası 

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Duvara biryerden su geliyordur. Duvardan geçen su borusu patlamasın. Yada sızdırıyor olmasın. 

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Alçı nemi engeller ama evin içindeki nemi de engeller. Odalar hava almayınca rutubet yapar ve zamanla boya da kabarır. Ayrıca plastik ya da silikon bazlı boya da kullandıysanız o da hata zira onlar da silinebilir kafada olduğu için nemi hapseder yine kabarır. Su bazlı boya kullanmalısınız, duvara da alçı sıva vs. atmak hata, normal kara beton açın geçin, su bazlı boya kullanın. O duvar hava alacak aga. Ha dışarıdan tabi içeri su teması olmayacak, binanın dış boyasını hidrofobik yapmak mantıklı ancak bu konu hakkında bilgim yok aga. Benim de eski evin duvarları alçı içi lanet ettim ya. Su bazlı boya candır. Sokayım şu plastik ya da silikon bazlı boyalara.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

Geçen sene tüm evi boyamıştım tavan isten dolayı simsiyahtı. İlk vurduğumda kapanmadı. Kuruyunca iyice beyazladı. İyice kurusun bi kat daha vur hocam. Olmadı bi kat daha. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Dehumidifier al 

LaNCeLoT tarafından 30/Mar/24 20:44 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtlar tasma takmaz....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

Alçı nemi engeller ama evin içindeki nemi de engeller. Odalar hava almayınca rutubet yapar ve zamanla boya da kabarır. Ayrıca plastik ya da silikon bazlı boya da kullandıysanız o da hata zira onlar da silinebilir kafada olduğu için nemi hapseder yine kabarır. Su bazlı boya kullanmalısınız, duvara da alçı sıva vs. atmak hata, normal kara beton açın geçin, su bazlı boya kullanın. O duvar hava alacak aga. Ha dışarıdan tabi içeri su teması olmayacak, binanın dış boyasını hidrofobik yapmak mantıklı ancak bu konu hakkında bilgim yok aga. Benim de eski evin duvarları alçı içi lanet ettim ya. Su bazlı boya candır. Sokayım şu plastik ya da silikon bazlı boyalara.

Bu silikonlu boyanın amk şimdi biraz araştırdım en büyük sebep buymuş bugun duvarlara kendim ufak kazıyıp ince çeltik açıp kalekim yapıyorum ince sıva şeklinde sonra da gidip su bazlı boya alayım 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

biryerde kaçak varsa oraya geliyor olabilir, bizim evde de vardı, mal a noktasından sızıyor Z noktası kabarıyor öyle ki alakasızdı, sucu geldi termal kamerayla tespit yaptı arıza giderildikden sonra özel bi astarı oluyor onu sürüp noya yapıyorlar, direk boya satan yerlere sorarsan sanırım aydınlatırlar ör: ağbaba gibi.

next next next install
Toplam Hit: 753 Toplam Mesaj: 17
boya