folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Evde Izgara Yapmak İçin Hangisi Alınmalı

Evde Izgara Yapmak İçin Hangisi Alınmalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

İki ürün arasında kaldım. 

Izgara tavalar var. Ocak üzerinde kızdırıp eti ızgara tadında pişiriyorsun.

https://www.hepsiburada.com/tefal-titanium-expertise-izgara-tava-26-x-26-cm-p-MT2100089955?magaza=GlobalOffice

bir de elektrikli ve doğalgazlı ızgara makinaları var.

https://www.megamutfak.com/mars-pleyt-izgara-profesyonel-izgara-gazli-buyuk-mpi-70-pmu732 

şimdi fast food tarzı yer işletenler. Pleyt ızgara makinalarımı daha güzel pişirir ve tadını bozmaz yoksa tavalar mı. Bu gazlı ve elektrikli ızgaralar iyi derseniz elektrik limi mantıklı hem elektrik hem gazlı mı olmalı.

birkere alıcam. almışken iyisi olsun.  

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Mangalın artısı odunun eti tütsülemesi. O kokuyu tadı arıyorsan evde tencere içinde odun parçası yakıp ete koklatmak dışında bir şey bilmiyorum onu da Masterchef'de görmüştüm :)

Bende Lava'nın döküm tavası var linkini attığın tefale benzeyen. Çok iyisini denemediğim için bilmiyorum ama işimi görüyor. Mangal izi bile verebiliyorsun. He çok et yiyor muyum? Hayır ayda bir belki ama et aykı bir keyftir. Etbilimi var instagram. Adam uzmanı. Bir ona sormayı dene önceden abonesi azken cevap verirdi ama şimdi ne durumda bilmiyorum :)

Bendeki döküm tavadan memnunum. Bu elektrikli gazlı falan iyi olacağını sanmıyorum. İyi ısınması lazım etin ilk seferde ki mühürleme yapabilesin. Sonrasında kenara çekip az ısıyla biraz daha pişiriyorsun. Dışı ince katman için yumuşak ve sulu oluyor. 

Kısaca sen bilirsin :)

Liquid tarafından 31/Mar/21 20:42 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

lava iyidir ; döküm al .zaten onu yıkamaman gerekiyor .

Elektrikli ,doğalgazlılar işyeri , ticari vs degılse mantıklı değil.

Mangalın tadını vermez hiçbiri.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

ocak yeterince ısıya ulaşmadığı için ocak üstü olan ızgara tadı vermez bence.

git 100-200 liraya elektrikli soba gibi olanlardan al. zaten çok basit bir düzenek. rezistans var üstünde demir var etini koyup ısıtıyon.

döküm tava ızgara tadı vermiyor, 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

ocak yeterince ısıya ulaşmadığı için ocak üstü olan ızgara tadı vermez bence.

git 100-200 liraya elektrikli soba gibi olanlardan al. zaten çok basit bir düzenek. rezistans var üstünde demir var etini koyup ısıtıyon.

döküm tava ızgara tadı vermiyor, 

senn ocak zayıf kalıyordur . Dokumu en az 10 dk yuksek ateşte tutacaksın . en olmadı kucuk tup buyuk kafa ıle balkonda balık vs yapıyorsan denemenı tavsıye ederim 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek

döküm tava kullanıyorum. mutfagın duman altı olması dısında problem yok. guzel. 

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Mangalın artısı odunun eti tütsülemesi. O kokuyu tadı arıyorsan evde **tencere içinde odun parçası yakıp ete koklatmak dışında bir şey bilmiyorum onu da Masterchef'de görmüştüm :)

Bende Lava'nın döküm tavası var linkini attığın tefale benzeyen. Çok iyisini denemediğim için bilmiyorum ama işimi görüyor. Mangal izi bile verebiliyorsun. He çok et yiyor muyum? Hayır ayda bir belki ama et aykı bir keyftir. Etbilimi var instagram. Adam uzmanı. Bir ona sormayı dene önceden abonesi azken cevap verirdi ama şimdi ne durumda bilmiyorum :)

Bendeki döküm tavadan memnunum. Bu elektrikli gazlı falan iyi olacağını sanmıyorum. İyi ısınması lazım etin ilk seferde ki mühürleme yapabilesin. Sonrasında kenara çekip az ısıyla biraz daha pişiriyorsun. Dışı ince katman için yumuşak ve sulu oluyor. 

** bu nedir ya ^^D`

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

Mangalın artısı odunun eti tütsülemesi. O kokuyu tadı arıyorsan evde **tencere içinde odun parçası yakıp ete koklatmak dışında bir şey bilmiyorum onu da Masterchef'de görmüştüm :)

** bu nedir ya ^^D`

tütsü yapıyolar o şekilde. özel makinesi bile var. etbilimi dediğin adam bursada yaşıyor. ayda 2500-3000 tl sadece et masrafı varmış.mangal adına herşeyi deniyor.

Evde mangal tadına en yakını yine döküm tava ile alırsın. Eti mühürlemek için yüksek ısıya ihtiyaç olur. döküm tavalar eti koyduğunda hemen soğumaz ve mühürleme yapar. tek dezavantajı çok duman çıkıyor.

Naber la?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    dbcooper bunu yazdı

döküm tava kullanıyorum. mutfagın duman altı olması dısında problem yok. guzel. 

ya kanka ev duman oluyor diye gizem yaptırmıyor bana :( çözüm bulsana amk şu duruma. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi
    hipokondriyak bunu yazdı

lava iyidir ; döküm al .zaten onu yıkamaman gerekiyor .

Elektrikli ,doğalgazlılar işyeri , ticari vs degılse mantıklı değil.

Mangalın tadını vermez hiçbiri.

Aynen lava dökümler gayet güzel. Fiyat performans olarak da tefaldan kat kat iyi :))

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
Toplam Hit: 2480 Toplam Mesaj: 20
ızgara