Evde Kendi Klimamı Yaptım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Bende yurt için yaptım üflediği hava o kadar da soğuk olmadı. Hava ile buzun temas yüzeyini arttırmak lazım. Delikli buz kalıpları bulsam harika olur aslında. Ya da küçük top şeklinde birsürü buz kalıbını dolduracaksın kutuya. Hava o küçük topların arasından geçerken iyi soğur. Toplardaki buz çözününce topları buzluğa koy buz olunca tekrar kutuya. https://www.migros.com.tr/leva-renkli-buz-kuplerilh-bk20-p-1e9a51c?gclid=Cj0KCQjwi43oBRDBARIsAExSRQG_H0t_V05IBScQY3hB3CI15h4jvHMAp8zk3_nx1IdYwXttqRwCrokaAsssEALw_wcB Şöyle bişey işte migrosa gidince alayım ya. :D İyi ki açmışsın konuyu. 

HACKEROKAN!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Hacı buz yerine buz kasetleri var 8 adet alsan onlardan al suyu doldur icine 4 buzlukda kalır 4'ünü atarsın icine eridikce değistirirsin

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Saddam kliması olarak bilinir aslında.  Çölde çadırları böyle soğuturmuş rahmetli. 

ComputerWolf tarafından 14/Haz/19 23:59 tarihinde düzenlenmiştir

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

Bende yurt için yaptım üflediği hava o kadar da soğuk olmadı. Hava ile buzun temas yüzeyini arttırmak lazım. Delikli buz kalıpları bulsam harika olur aslında. Ya da küçük top şeklinde birsürü buz kalıbını dolduracaksın kutuya. Hava o küçük topların arasından geçerken iyi soğur. Toplardaki buz çözününce topları buzluğa koy buz olunca tekrar kutuya. https://www.migros.com.tr/leva-renkli-buz-kuplerilh-bk20-p-1e9a51c?gclid=Cj0KCQjwi43oBRDBARIsAExSRQG_H0t_V05IBScQY3hB3CI15h4jvHMAp8zk3_nx1IdYwXttqRwCrokaAsssEALw_wcB Şöyle bişey işte migrosa gidince alayım ya. :D İyi ki açmışsın konuyu. 

yalnız o buz kalıpları buzun içeceğin içine erimemesi açısındn iyi fakat soğutmaya gelince 0.

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek
    C-force bunu yazdı

Hacı buz yerine buz kasetleri var 8 adet alsan onlardan al suyu doldur icine 4 buzlukda kalır 4'ünü atarsın icine eridikce değistirirsin

Aslında şişeleri denedim onlar dahi 6 saat erimeden kaldı, 

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek

büyük çöp kovası kullanmanı öneririm çünkü köpük birsüre sonra yıpranıp yırtılabilir.

“Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş”(Gazel-i Baki)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

yalnız hangi rezidıns ta oldugunu pat diye çakozladm. iyi iş çıkarmışsın komşum mürid.

kaç derece düşürüyor ortalama ölçüm yapabildin mi. ( belki bu sorunun cevabını vermişsindir okuyamadım sorry )

tabi lan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    rajooonn bunu yazdı

Selam arkadaşlar,

Birkaç gün önce eve klima almaya karar verdim. Benim ihtiyacım olan en ucuz klimanın fiyatı ₺3k olmuş. Evde kiracı olduğumdan ve sıcakların etkisinin 2-3 ay olmasından ötürü vazgeçtim. Bulunduğum yer İstanbul.

Bunun üzerine internette bu "Do it yourself" projesini buldum. Bugün yaptım gayet efektif. Forumda bir sürü arkadaş klima sormuş, bu da alternatifler arasında bulunsun :)

https://www.youtube.com/watch?v=rX9Wf_G1YPQ&feature=youtu.be

Kullandığım malzemeler ve maliyet :

1) Hadron HD 2028 Fan - ₺35

https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/hadron-hd2028-usb-metal-fan-1818cm-P345179985

2) Strafor Köpük Kutu - ₺44 h

https://urun.n11.com/ambalaj-malzemeleri/beyaz-strafor-kopuk-kutu-15-kg-et-balik-gida-tasima-kutusu-P340107374

3) Falçata - ₺8

4) Dirsekler - ₺7

Toplam maliyet: ₺94

ulen maltepede plazada yasıyon bedavaya klima derdındesın :D 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    CnkGn bunu yazdı

Amk işsizi :d

işsiz öyle bir yükseklikte yaşar mı? ^^D` @hipokondriyak 'in dediği gibi.

Genç emekli işsiz ise o başka. 

----

@Rajooonn o yükseklikte de hâlen yüksek sıcaklık oluyor mu?  ^^D  benim bildiğim yükseldikçe havanın soğuması gerekiyor.

Kışın nasıl oluyor? Kış için klima'da bi değişiklik yapacak mısın? ^^D`

RitmFarbRacourci tarafından 15/Haz/19 03:28 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cindoan
    cindoan's avatar
    Erkek

Yapmanın zamani geldi yaniyor buralar her yil yapsan 100 tl cok iyi

Toplam Hit: 3973 Toplam Mesaj: 31
klima diy