Evimi Sattım Kombi Kimin Olmalı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek

İyi günler değerleri tarikat üyeleri. Tokiden aldığım bir evim vardı emlakçı aracılığıyla sattım. Temmuzda evden çıkacağım şimdilik kira ödüyorum. Evden çıkarken kombiyi almayı planlıyorum çünkü bu evi toki bana bomboş verdi ve her şeyini yaptırdım. Emlakçıyla veya ev sahibiyle eşyalar hakkında hiçbir konuşmamız olmadı. Şahsen kombiyi almamın çok etik olmayacağını düşünüyorum ama buzdolabından da bir farkı yok ona bakarsak neden almayayım? :D hukuken ve sizin şahsi fikirlerinizi merak ediyorum :)

Düzeltme: Kombi değil hermetik şofben. Yani kombi kadar karmaşık bir cihaz değil :)

eray tarafından 14/Nis/20 15:02 tarihinde düzenlenmiştir

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    eray bunu yazdı

İyi günler değerleri tarikat üyeleri. Tokiden aldığım bir evim vardı emlakçı aracılığıyla sattım. Temmuzda evden çıkacağım şimdilik kira ödüyorum. Evden çıkarken kombiyi almayı planlıyorum çünkü bu evi toki bana bomboş verdi ve her şeyini yaptırdım. Emlakçıyla veya ev sahibiyle eşyalar hakkında hiçbir konuşmamız olmadı. Şahsen kombiyi almamın çok etik olmayacağını düşünüyorum ama buzdolabından da bir farkı yok ona bakarsak neden almayayım? :D hukuken ve sizin şahsi fikirlerinizi merak ediyorum :)

Düzeltme: Kombi değil hermetik şofben. Yani kombi kadar karmaşık bir cihaz değil :)

Sana ait

Kurtlar tasma takmaz....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek

hocam kombi vs ürünler evde demirbaştır. Kombisiz almış olabilirsin ama evde kombi varken sattın ve satarken bunu alacağını söylemediğini varsayıyorum. 3 ay önce bende evimi sattım banyo dolabı, duşakabin, kombi, cam balkon vs ürünler evi aldığımda yoktu ben taktırdım hepsini. Ama satarken hepsini yeni ev sahibine bıraktım. Bu aslında biraz anlaşmanıza bağlı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

ev satmışsın 2000 liranın peşinde koşma 

istersen al götür mal senin . 

demir baş listesi gibi bişey yapmadıysanız . muslukları bile söküp götürebilirsin. 

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

ne neyif adamlarısınız  bazı konuları okuyorum forum sitelerinde millet kirli donunu bile istiyor yüzsüzlük yaparak, içinde kalacaksa bence alabilirsin. Fakat çoğu ev temel başı gibi algılanıyor bizim millet olarak yinede sen bilirsin. 

hakıma gelmişken onuda yazayım millet evden çıkarken wc ampulunu bile alıp götürüyor :D

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    AmoR bunu yazdı

ne neyif adamlarısınız  bazı konuları okuyorum forum sitelerinde millet kirli donunu bile istiyor yüzsüzlük yaparak, içinde kalacaksa bence alabilirsin. Fakat çoğu ev temel başı gibi algılanıyor bizim millet olarak yinede sen bilirsin. 

hakıma gelmişken onuda yazayım millet evden çıkarken wc ampulunu bile alıp götürüyor :D

ambül mühim bişey öyle deme kıral balkondakini bile sökerim aq

Kurtlar tasma takmaz....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

Şofben senin hocam bende beyaz eşya olarak görüyorum onu ama ısınma için takılı kombi varsa satıştan önce alıcıyla konuşup bilmesinde etik olarak fayda var diye düşünüyorum.. Hayırlı olsun.. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

sor olmadı ben bunu alacam de, x kadar ücrete size bırakabilirim diye söyle

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

daha önce konuşulmadıysa etik değil. kendine yapıldığını düşün aynısını

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Onu en başta düşünüp fiyata ekleyecektin hocam. Gerçi müridin dediği gibi evi satıpta 2 bin liralık şeyin peşinde koşmaya gerek yok. Onu sökmek için tesisatçı çağıracaksın nakliyesi var götürdüğün yerde taktırmaya tekrar tesisatçı çağıracaksın vs bir sürü angarya.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

kombi, hermetik gibi urunler dogalgaz projelerinde markasi ile belirtilir. ulkemizde cok onemli olmayan konular, gelismis ulkelerde, konut sigortalarinda proje ile kullanilan arasinda marka farkindan dolayi sigorta sorun cikartabilir. Bunu anlatmam da iki sebep var, birincisi sanki kombi evin demirbasi gibi ikincisi yeni evinizde bu urunleri degistireceginiz zaman ilerleyen zamanlarda proje ve uygulama arasinda olusan farkin basinizi agritma olasiligi. (salliyorum, eviniz komsunun eviyle beraber yandi sebebini bulamadilar, adam mahkemeye verdi geldiler incelediler, projede kombiniz farkli, tadilat yaptirmissiniz projede bildirmemissiniz. yeni derdiniz, hayirli olsun.)

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
Toplam Hit: 4881 Toplam Mesaj: 50
kombi ev