folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder EYT Konusu Meclise Geliyor, Varmı EYT Li Olanlar?

EYT Konusu Meclise Geliyor, Varmı EYT Li Olanlar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek
    sanane bunu yazdı

2000 yılında başladı benim sigorta girişi. 7000 günü doldurdum. biz nolacaz :)

99 öncesi askerlik yaptıysan borçlanma yap hemen oradan olabilirsin

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
    eengineer bunu yazdı
    sanane bunu yazdı

maalesef :( 65 yaşa kadar devam galiba

Naber la?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    sanane bunu yazdı
    eengineer bunu yazdı
    sanane bunu yazdı

maalesef :( 65 yaşa kadar devam galiba

emekli olursun ama maaş alamazsın 60 a kadar.

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

erken yaşta emeklilik ekonominin çöküşü demektir o kadar çok insan eyt bekliyorki.

Şöyle hesap yapın bu kişilerin çoğu şuanda sgk lı hem çalışıyor yani ekonomiye katkı sağlıyor hemde çalıştığı için maaş alması sebebi ile devlete vergi kazandırıyor

eyt çıkınca bu kadar iş gücü kaybının yanında devlet hem gelir kaynağından olacak hemde o kadar insana maaş bağlanacak

eyt demek ekonominin çökmesi demektir 

eyt demek doların 25-30 lara belki daha yükseklere gelmesi demektir çünkü devlet böyle bir geliri yokken ancak TL basarak bu maaşları ödeyebilir ve biz o zaman 10 TL ye ekmek bulamayız.

Prim günü ve sigorta günü ne olursa olsun yaş 60 olmamış kimse emekli edilmemeli ( engelli ve gazi hariç )

Bunun dışında da kamu da çalışan 60 yaş üstü herkesin de emekli edilmesi gereklidir.

Yaşı geldiği halde yüksek maaşı bırakmamak için içe devam eden herkesin ilişiği kesilmeli.

Bu adamlarda tam tersi genç işsizlere neden olmakta.

heee doğru dedin doları yükselten hep dıj eyt liler. yoksa reiz iyi yönetiyor :)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

Eyt demeyin bari yaw. Kıyak emeklilik deyin.

Basılan her para, insanlara yapilan her kıyak,

İşte imar affi bagkur affi vergi affi ona af buna af sana da af amk..

Yapilan her kıyak bu memleketteki işçilerin ve vergisini borclarini duzenli odeyen vatandaslarin sirtina yüktür.

Devletin kasa tam takır cunku her basilan kagit para vatandasin cebinden cikiyor. Hos gerci kasada para olsaydida vatandastan cikmis olacakti. Bu konu net yani. Bu konuyu bosuna kıvırmayın..

Yazik bu memleketin insanlarına baska bisey diyemiyorum gercekten.

Gerci onlarda bu kadar siktirmesin kendilerini dimi.

Şükürcü ola ola götünü siktircekler nerdeyse.

Emeklilerin aldigi 3500 lirayi gectim hadi onlar sadece ekmek yiyor. Ayrica onlara mustehak da zaten.

E ulan 5500 liraya nasil geciniyon sen nasil bi hayat kuruyon. Nasil kabulleniyon.

Sabah sabah tövbe bismillah bi gidin ya.

tabi lan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Eyt liyim çok umutlu değilim.öldürdüler süründürdüler zamanın da olmayan şeyin şeyini şey edelim.

Olayın esasına dönelim.yaşar okuyan denen adam bildiğiniz ne kadar kripto varsa onlardan biridir.eski ülkücü yeşil kuşakçı vs Türkeş yakın arkadaşıdır.prinçkek,bahçeci gibi birisi.bu nasıl ettiyse bu yasayı 99 eylülün de meclisten geçirdiler.vatandaşımız bişeyler kendine değmeden anlamaz hesabı.sonra baktılar iş öyle değil güreş te makattan yakalayan karar verir pozisyona.üstüne iki önemli olay daha gerçekleşir çalışma yasaların da.2005 te İngiliz kopyası yapılır yaşa sınırlamalar getirilir.2008 de ki ise son darbe gibidir.emeklilik maaş bağlama oranları prim oranlarına bakılmaksızın kırpılır,2.cisi çok vahşidir kan emmenin yasal kılıfıdır.o açıdan şu an ki ortam da çalışarak sgk gibi sömürgen bir kurum dan sizin çıkarınıza bir şey beklemeyin.zaten ülke tamamen bir koloni olarak Londra'ya bağlandı.şunu yapabilirsiniz abd gibi çalışın ama tüm vergilerinizi hesaplayın sağlık giderlerinizi de maaşınız olarak alın sağlık poliçenizi siz belirleyin o daha hesaplı olay.çünkü maaş bağlama oranı kırpılmadan eskiden babamız büyüklerimiz emekli oldukların da ev arsa 2 araba vs çok rahat alırlardı şimdi emlak fiyatları da şişti fakat emekli ikramiyesi ile satın alma paritesi de düştü.

O açıdan şu an ki yönetim vatandaşın hangi derdini dinledi de yararına fayda verdi,o yüzden hafıza yanıltmaz.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

EYT çıktığı taktirde 1999 öncesi sigorta girişi olan bir vatandaş  40 yaşında emekli mi olacak şimdi?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Eyt ye neden olan yasanın tamamen yürürlükten kaldırılması lazım. Prim gününü doldurmuş 50 yaşında adam ne yapacak 60 yaşına kadar? Herhangi bir yere işe girmeye çalışsa kim işe alır 50 yaşında adamı? Önce bu sorunların çözülmesi lazım. Çalışmıyorsa sgk sı da işlemeyecek. İsteğe bağlı sigorta yatırması gerek. Beraberinde işsizlik sorunu gibi türlü türlü sorunlar getiriyor. Üzerine basa basa söylemek istediğim başka bir konu EYT açılımı erken yaşta emeklilik değil Emeklilikte Yaşa Takılanlar dır açılımı. Yani emekli olması gerekirken yasanın geçmişe doğru işletilip hakların elinden alınmasıdır. Bir yasa çıktığı günden itibaren yürürlüğe girer normal şartlarda. Burda yapılan düzenleme tamamen yanlıştır. Savunulan kısım da burası zaten. Erken emekli olalım gibi bir durum söz konusu değil yani.  

Syntax error..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı

EYT çıktığı taktirde 1999 öncesi sigorta girişi olan bir vatandaş  40 yaşında emekli mi olacak şimdi?

teknik olarak minimum 43

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı

teknik olarak minimum 43

hangi şartlarda 43 de emekli olabiliyoruz @LynXMaSTeR hocam? 

Örnek bir hesaplama nasıl yapabilirim. Bu arada ben de EYT yim :)

Toplam Hit: 15302 Toplam Mesaj: 189
eyt emeklilikte yaşa takılanlar emeklilik