folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Fazla Kilomdan Dolayı Çürük Mü Verecekler? Askere Gitme Hk

Fazla Kilomdan Dolayı Çürük Mü Verecekler? Askere Gitme Hk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

askerlik şubesine giden müridlerden biri şu kilo olayını sorabilir mi ya? 

15 bin bedelliye vereceğime 15 bin liralık yemek yerim 

Bedelli parasını yatırdım. Ama 1 sene erteleme aldım. Kanuna göre bedelli askerlik hakkım elimde duruyor. Kilo verirsem seneye alacaklar. Eğer veremezsem seneye yine 1 yıl erteleme alacağımı söylediler. Olur da diğer senede kilo vermemiş olursam çürüğe çıkıyorum ve 15 bini geri veriyorlar. 

Devlet tabi bu yarın tamam gelme askere para bizim diyedebilir.

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Hocam 1 yıl erteleme almış biri olarak söylüyorum, direk erteleme alacaksın.

Bende 2 hafta önce falan aldım ertelememi. Kilo vermezsen istesende gidemiyorsun askere

Kimi hastane 6 ay erteleme verirken kimi 1 yıl veriyor şansına, ancak hiç zaman kaybetme direk işlemleri başlat. İleride keşke daha erken başvursaymışım dersin

Hesaplama ,se

boy 174 ise , 74+27 yapıyorsun olman gereken maks kilon ortaya çıkıyor.

İşlemler ise zaten çok basit, aile hekimin seni hastaneye sevk ediyor, hastanede boy kilo ölçüp seni heyetin karşısına çıkartıyorlar.

Heyetin önünde durman 30 saniye falan, bana direk "kardeşim seneye görüşürüz" dediler

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

Ben ilk yıl erteleme ikinci yıl muafiyet aldım.
    Kilom sınırdaydı.. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Coiner
    Coiner's avatar
    Erkek
    Piratebay bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Bedelli parasını yatırdım. Ama 1 sene erteleme aldım. Kanuna göre bedelli askerlik hakkım elimde duruyor. Kilo verirsem seneye alacaklar. Eğer veremezsem seneye yine 1 yıl erteleme alacağımı söylediler. Olur da diğer senede kilo vermemiş olursam çürüğe çıkıyorum ve 15 bini geri veriyorlar. 

aynı durumdayız kardeşim bakalım parayı geri verecekler mi yoksa kiloluda olsan bizimlesin diyip askere mi alacaklar :)

www.fenomenevi.com | Sosyal medyanın her mecrasında 6 yıldır kesintisiz olarak müşterilerimize destek vermekteyiz. Amacımız müşteri deneyimini en üstte tutmak ve hizmetlerimize 24 saat devam edebilmek. Fenomenevi.com adresinden 7/24 kesintisiz olarak sipariş verebilirsiniz...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    Piratebay bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Devlete 3 yıllığına 15bin kaptırdığınla kalacaksın en iyi ihtimalle :/

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Coiner
    Coiner's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    Piratebay bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

İşyerindeki arkadaşım doğalgaz güvence bedeli olarak 400 küsür lira yatırmış, 3 sene sonra evini taşıdığı için geçen günlerde güvence bedelini iade aldı, 650 lira olarak geri verdiler yasal faiz işlemiş paraya :) Bizim 15.000'lerde böyle olabilir belki

www.fenomenevi.com | Sosyal medyanın her mecrasında 6 yıldır kesintisiz olarak müşterilerimize destek vermekteyiz. Amacımız müşteri deneyimini en üstte tutmak ve hizmetlerimize 24 saat devam edebilmek. Fenomenevi.com adresinden 7/24 kesintisiz olarak sipariş verebilirsiniz...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    Coiner bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    Piratebay bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

İşyerindeki arkadaşım doğalgaz güvence bedeli olarak 400 küsür lira yatırmış, 3 sene sonra evini taşıdığı için geçen günlerde güvence bedelini iade aldı, 650 lira olarak geri verdiler yasal faiz işlemiş paraya :) Bizim 15.000'lerde böyle olabilir belki

:D olur mu olur

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek

Cevaplar için teşekkürler herkese bilgi sahibi oldum bu konuda. Şimdi sormak istediğim birşey ise, ben erteleme almadan muaf olmak istiyorum çünkü zayıflayacağım o yüzden zayıflamadan kilo bi işe yarasın askerliği aradan çıkartıyım diyorum. Heyetin karşısına çıktığımda: 

Efendim ben küçüklüğümden beri kiloluyum zayıflayamıyorum siz daha iyi bilirsiniz ama malesef kilo fazlam var şayet sizin için de uygunsa muaf olmak istiyorum. 

Desem ilk seferde bu işi halledebilir miyim? 

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    GoldenWorld bunu yazdı

Cevaplar için teşekkürler herkese bilgi sahibi oldum bu konuda. Şimdi sormak istediğim birşey ise, ben erteleme almadan muaf olmak istiyorum çünkü zayıflayacağım o yüzden zayıflamadan kilo bi işe yarasın askerliği aradan çıkartıyım diyorum. Heyetin karşısına çıktığımda: 

Efendim ben küçüklüğümden beri kiloluyum zayıflayamıyorum siz daha iyi bilirsiniz ama malesef kilo fazlam var şayet sizin için de uygunsa muaf olmak istiyorum. 

Emin ol böyle bir cümlenin etkisi karşı tarafta yüzde -%30 felan. Vereceği varsa da vermez

DrKill tarafından 20/Kas/18 01:45 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
    GoldenWorld bunu yazdı

Şişli Etfal Gümüşsuyu binası için konuşuyorum ;

Odaya girdim, kimliği uzattım 5 saniye baktılar kimliği geri verirken karşıdan bir doktor kardeşim seneye görüşürüz dedi ve odadan çıkarttı. 

Tonaja takılan tüm arkadaşların odaya girip çıkması 1 dk bile sürmedi muhtemelen sende direk 1 yıl erteleme alacaksın ( veya 6 ay )

Genki tarafından 20/Kas/18 02:32 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2534 Toplam Mesaj: 21
askerlik