Filtre Kahve Hk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

iyi akşamlar diliyorum herkese , maalesef ülkemiz ve dünyamız adına kötü günler yaşıyoruz , hepimiz , sevdiklerimiz , arkadaşlarımız görünmez olan bu virüs tehlikesi ile karşılaşabiliriz , öncelikle herkese şans , sağlık ve afiyet diliyorum. En yakın zamanda umarım bu günleri problem ve üzüntü yaşamadan atlatırız. 

Evde olduğumuz günlerde kahve tüketimi benim ve bazı muridlerin yükselmiştir diye tahmin ediyorum , filtre kahve olarak tavsiye ettiğiniz marka/çeşit var mıdır diye bir sorayım istedim , aramızda kahve severler , ve kahve hakkında bilgi birikimi olan arkadaşlar var diye biliyorum.

ağızda güzel bir tat bırakan ve uyandırma etkisi yüksek olan ürünler varsa ya da en azından size öyle gelen tavsiye ettiğiniz ürünler varsa bir dinleyeyim istedim , uyandırma ve tat konusunda biraz daha dikkat ediyorum aksi durumlarda içtiğim kahvenin tadını pek alamıyorum , hele bir hata edip bir zamanlar mehmetefendi aldım , almaz olsaydım :) 

Teşekkürler.

Roark tarafından 25/Nis/20 00:07 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coyotosays
    coyotosays's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Starbucks ta ilerliyorum. 

Online sipariş vermek istersen katalog açıldı Starbucks larda.

Asitide yoğun mu az mı seviyorsun?

Az Asitide istersen mükemmel sumatra alınabilir.

Yüksek Asitide istersen Kenya alınabilir. 

Yani bir yudum aldığında dilindeki sulanma oranına kısaca Asitide diyebiliriz. 

Hangi tat sana daha yakınsa onu seçmelisin. Kakao mu turunçgil mi, yoksa toprak mat tatlar mı. 

Katalog üzerinde tüm detaylar yazıyor. Sipariş verebilirsin. 

https://dijitalkatalog.shaya.com.tr/

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    myblackworldweb bunu yazdı

Starbucks ta ilerliyorum. 

Online sipariş vermek istersen katalog açıldı Starbucks larda.

Asitide yoğun mu az mı seviyorsun?

Az Asitide istersen mükemmel sumatra alınabilir.

Yüksek Asitide istersen Kenya alınabilir. 

Yani bir yudum aldığında dilindeki sulanma oranına kısaca Asitide diyebiliriz. 

Hangi tat sana daha yakınsa onu seçmelisin. Kakao mu turunçgil mi, yoksa toprak mat tatlar mı. 

Katalog üzerinde tüm detaylar yazıyor. Sipariş verebilirsin. 

https://dijitalkatalog.shaya.com.tr/

Hocam daha önce sumatra kullandım ve hoş diyebilirim. Peki sizin daha önce reserve kataloğundan deneyiminiz oldu mu? 

@coyotosays teşekkür ederim hocam , inceleyeceğim :) 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

@PlayForFree hocamızın kahveleri iyidir zamanında bana yollamıştı :) benimde kahve ihtiyacım var bende alacam

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Hocam Starbucks ta çalıştığım için gerek eğitim gerek promosyon olsun hali ile bütün kahvelerin tadım testlerine katılıyoruz.. Starbucks kahve çeşitlerinden ve çekirdek kahve çeşitlerinden denemediğim kalmadı. Sumatra iyi geldi ise sen düşük asitide dark roast topraksız tatları seviyorsun demektir. Oradan ilerler bence

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

jacobs monarch filtreden yürüyorum bu virüs muahbbetinden beri hiç bi yere güvenim kalmadı :) 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Banada Türk Kahvesi yapabileceğim makine lazım.. Bütçe sıkıntı değil. Bosch marka olanın en son çıkan modelini inceledim kahveyi fazla köpürtmüyor. Kullanan ve tavsiye var mı?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı

Banada Türk Kahvesi yapabileceğim makine lazım.. Bütçe sıkıntı değil. Bosch marka olanın en son çıkan modelini inceledim kahveyi fazla köpürtmüyor. Kullanan ve tavsiye var mı?

arçelik telve kullanıyorum memnunum köpüğünden ve köpüğün sertliğinden. Kahve markası da köpükte önem arz ediyor. Kurukahveci Mehmet Efendi tavsiyem. 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Ev için konuşursak Metromarket in çekirdek kahvelerinden alıp (Özellikle Brezilya ve Kenya) makinede öğütüp hemen frenchpress le demliyorum. İş yerinde ise yine metromarketin hazır çekilmiş %80 arabica %20 robusta karışımlı 1 kg lık paketlerinden alıyorum 20 gün falan götürüyor. (Evet günde ortalama 4-5 büyük kupa filtre kahve içiyorum)

Bazı ufak detaylar var tabi. Makine kahvesini sevmiyorum frenchpress de aromaları daha iyi alabiliyorsun ve en ucuza en iyi kahve içmenin yolu bu. Çekirdek kahveleri paketiyle beraber buzdolabında saklıyorum ve bayatlamıyor, her içtiğimde o aroma ve kokuyu alabiliyorum ama iş yerindeki hazır çekilmiş olduğundan paket açılımı sonrası 4-5 gün sonunda bayatlıyor. O nedenle tavsiyem günde 1 - 2 kupa içeceksen ucuz yollu bir öğütücü alıp çekirdek kahve ile yola devam etmen.

qoqo tarafından 25/Nis/20 10:28 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam kahve ve şarap çok benzer ancak şarapta kalite genelde bellidir kahvede ise damak tadına göre ilerlemen veya ruh haline göre tüketim yapman lazım.

eğer işteysem çalışıyorsam (eski ofis işimi kastediyorum) günde 4 defa kadar kahve içtiğim için hafif kahve benim için daha iyi.

örnek veriyorum kahve dünyası santos

ama evde misafirim gelmiş keyif yapıcaz o zaman starbucks kenya 

bu o an nasıl birşey içmek istediğiniz ile alakalı ben düz adam değilim kahveyi şekersiz içerim her zaman ama mesela çayı bazen şekersiz bazen az şekerli içerim neyle içtiğime göre de değişiyor tabi.

yani en makbulu küçük gramajlarda alıp demen hocam 

Toplam Hit: 5116 Toplam Mesaj: 57
kahve tavsiye filtre kahve