folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder Formattan Sonra Bile Temizlenmeyen Reklam Virüsü

Formattan Sonra Bile Temizlenmeyen Reklam Virüsü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar gerçekten önerilerinize ihtiyacım var.Sabah tarayının ekranının ortasında pop-up şeklinde açılan bir reklamla karşılaştım.Sonra bu reklamın bir çok sitede olduğunu gördüm.Örnek reklam aşağıda.

Bu reklam adsense reklamı.Chrome, mozilla, Firefox, yandex tarayıcıların hepsinde açılıyordu.Yani adsense reklamları olan sitelere girdiğimde önce o sitelerin reklamları açılıyor daha sonra sitede bozulmalar olup bir kaç reklam kalkıp bu allahın belası pop-up şeklinde reklam açılıyor.Hemde tüm tarayıcılarımda açılıyor.

Klasik reklam kaldırma adımlarının hepsini yaptım.Her şeyi dedim çözüm olmadı.Çok güçlü reklam kaldırma programları kullandım AdwCleaner, Malwarebyte, hijackthis ve benzeri hiç biri işe yaramadı.Zaten all in on programları saymayın bile.

Lütfen tarayıcıları kaldırıp tekrar kurmayı, host dosyasını, adblock ve benzerini önermeyin.Tillahına kadar temizledim yeniledim ama olmadı.

Son olarak format attım.Formattan hemen sonra hiç bir şey kurmadan explorer'ı açtığımda yine bu Allahın belası karşıma çıktı.Yani nasıl böyle bir şey olabilir aklım almıyor artık.Yoruldum.Önerilerinizi bekliyorum.

http://i.hizliresim.com/Elm6B9.png

http://i.hizliresim.com/lYqrAJ.jpg

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hocam bi ad-block yüklesene belki düzelir.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Benzer bir şey benim de başıma gelmişti ama seninki kadar çetin değildi hocam. Reklam olan sitelerin söz konusu alanlarına farklı şeyler açılıyordu. Ben girdiğim blog tarzı sitelerin kendi insiyatifidir çok para kazanmak için orospu reklamı alıyorlardır diye düşünüyordum ta ki haber7.com'da kerhane reklamı görene kadar.

Temizlemek uğraştırıyor tabi ama herkese laptopu ödünç vermemek gerektiği gibi bir tecrübe de ediniyor insan. Senin vaziyet harbiden ilginç, bakalım bir şeyler çıkacak mı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

format atarken tüm disklerin içeriklerini sildiğinde temizlenmiş olması gerekiyor.  ama d yi bırakıpsadce c ye format atılmışsa temizlenmeyebilir.

turkz tarafından 19/May/14 21:45 tarihinde düzenlenmiştir

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

ComboFix indir. Tekrar formatla c'yi temizce hızlı değil yavaştan. formattan sonra hiç interneti açma. Driverları kur. Hiçbişey ellemeden direk güvenli modda aç combofixi çalıştır. Tamamdır.

iyibu! yeniden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

Mesela firefoxu ele alayım.Sync denen bişey var onla ilgili olabilirmi hocam.Kaldırdıktan sonra C:\Users\asdasd\AppData\Local\Mozilla\Firefox klasörünü boşalt komple bidaha kur.Ayrıca adwcleaner ile çözüyordum ben o tarz uyuz reklam şeylerini sen denedinmi onuda.

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeLeVoLe
    TeLeVoLe's avatar
    Erkek

bu reklamı format atmadan kurtuldum. Regeditten bulup düzenledi bunu antivirüs. Comodo İnternet Security 7. Toplamda 91 Mb. guncellemesi uzun sürüyor ama taraması ondan uzun ama bu reklamlar konusunda gayet iyi.

Mahallenin Tavuk Hırsizı
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    TeLeVoLe bunu yazdı

bu reklamı format atmadan kurtuldum. Regeditten bulup düzenledi bunu antivirüs. Comodo İnternet Security 7. Toplamda 91 Mb. guncellemesi uzun sürüyor ama taraması ondan uzun ama bu reklamlar konusunda gayet iyi.

Comodo İnternet Security 7'yi indiriyorum şimdi. Aynı reklamıydı ?

CyberAngel tarafından 19/May/14 22:05 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeLeVoLe
    TeLeVoLe's avatar
    Erkek

fazlası vardı bu reklamdan. Aynı anda ıkı reklam birden atıyordu ekrana.

Mahallenin Tavuk Hırsizı
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Modemine reset at ayarlarını tekrar kur.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Formattan sonra kurduğun programlarda olabilir. Temiz kaynaklardan bir daha indir.

Resimlerde idm ve chrome gözüküyor. Format sonrası programlarına bak

baracuda81 tarafından 20/May/14 00:04 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 4855 Toplam Mesaj: 33