F/P Şarap Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Şarap günah, rakı iç.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

Barmen bı arkadaş önermişti Kalecik karası iyi diye denemek lazım.

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Korkuluk
    Korkuluk's avatar
    Erkek

Pamukkale anfora merlot ve Vinkara doruk şiraz güzel. 

Eğer odadaki en zeki insan sensen, yanlış odadasın demektir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

5 sene önce bir şarap içtim, tadı acayip hoşuma gitti.  Salak gibi şişesine dikkatli bakmadım. Şimdi de marketin beyaz ve kırmızı şarabını aldım. İkisi de hoşuma gitti. @yolbulucu 'nun dediği gibi haftaya da Gürcü şarabı deneyeceğim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Kavaklıdere Yakut çok severiz. Doluca da iyidir. Kalecik karası, şu yazamadığımı cabarnetler özetle çok aromatik olmayan üzümlerin şarapları güzel. Saf öküzgözü ben içemiyorum abi ilk deniyorum böyle memleketcilik yaptık dedim bizim oranın üzümünü içelim yok abi çok ağır geldi. Üzüme göre seçim yapmak daha mantıklı gibi.

Ek: İş sebebiyle Gürcü misafirlerimiz geldi, sözde premium şarap getirdiler bize neyse dedim hatunla özel günde içeriz. Abi şarabı döktüm. Hayatımda bu kadar kötü bir şey tatmamistim. Belki de benim ağzım premium değildi bilmiyorum ama çok kötüydü, ya da premium diye bizi ektiler. haha

Caliber tarafından 09/Mar/24 04:00 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

Bro şu elinde tuttuğunu içtim ağzım Trabzon hurması yemiş gibi buruş buruş oldu :)

Vedat Milor'un şarabı çıkmış, yılların gurmesi boş yapmaz diye düşünüyorum. Müsait olunca alıp denerim.. 

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Genelde Carrefour magazalarinda bulunan Pamukkale (sava) saraplari bence gayte f/p urunu. Normal zamanlarda icmelik, beyaz veya kirmizi normalleri 145, premium olanlari da 165 civarlarinda. 

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek
    gkhn bunu yazdı

Genelde Carrefour magazalarinda bulunan Pamukkale (sava) saraplari bence gayte f/p urunu. Normal zamanlarda icmelik, beyaz veya kirmizi normalleri 145, premium olanlari da 165 civarlarinda. 

Tam bunu yazmaya geliyordum. Sava premium güzeldir.

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

pamukkale trio anfora ,

sava 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Uni doneminde para varsa Mistik, para yoksa Biricik'beyaz) icerdik. Para varsadan kasit eksi bakiyede degilsek yani... Barda falan biraya kup seker atardik, amac guzel olmakti. Tabi genclik gitti...  guzel sarap icmek Turkiye'de cok olasi olmuyor, ayni markanin farkli siselerinde ciddi kalite farki oluyor. Bence en ideali, cok fazla icmeyin, icmek icin de bir Metro markete gidip Italyan ve Arjantin saraplarini deneyin, en azindan Fransiz saraplarina gore daha ucuz oluyordu genelde.  Farkli bir bilgi, Fransa'da tanistigim bir sarap gurmesi "Turkiye'nin icilebilir saraplari Denizli bolgesinde yapiliyor" demisti, o bolgenin saraplarini da deneyebilirsiniz.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 897 Toplam Mesaj: 21
wtf