folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Fsi Ve Düz Motor Farkı?

Fsi Ve Düz Motor Farkı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hebun
    hebun's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar. 2004 model bir golf buldum. Fsi motor ve popcon stage 1 yazılımli. 321 bin kmde. Daha önce tsi olanını kullandım, harikaydı. Fakat bu fsi motor nedir tam olarak. Googleye yazdım ama deneyimleyenlerin ağzından duymak istedim. Şimdiden teşekkürler 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Hocam VAG grupta yani Volkswagen grubunun kapsadığı araçlarda FSI, atmosferik (turbosuz) ve benzinli motorlara verilen isim. Benzer şekilde TFSI ya da TSI ise turbolu ve benzinlilere verilen isim. TDI ise turbo ve dizel motor. Daha önce bindiğin TSI ile arasında haz farkı olacaktır turbo ve atmosferik araçların hissiyatları epeyce farklı deneyimler verir. Ek olarak 321bin km'de bir aracı stage 1 kullanmak ne kadar akıl karıdır bilmiyorum, çok sağlıklı gelmiyor bana. 100-150bin üstündeki araçları stage 1 ile kullanmayı doğru bulmuyorum.

manyaki tarafından 13/Haz/23 14:34 tarihinde düzenlenmiştir

since 2005 // tbt
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

FSI Motor Nedir? FSI motor, VAG grubunun kullandığı atmosferik benzinli motor seçeneğidir. Bu motor türü geliştirilmeden önce 1.6 litrelik çok noktadan enjeksiyonlu MPI motorlar vardı. Daha düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerleri yakalamak için FSI motor geliştirildi. Bu motorlar alt devirlerde çok daha az yakıt tüketiyor fakat düşük devirlerde performans yetersiz kalabiliyor. Üst devirlerde her ne kadar canlansa da yakıt tüketimi de artabiliyor.

https://www.arabam.com/blog/genel/fsi-motor-nedir-kronik-sorunlari-nelerdir/

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

O araç dumanlı kullanılmış tır.  Tampona yat bak iç kısmı  is duman olmuşsa uzak dur . 

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

bildiğim kadarıyla 

FSI turbosuz motordur çok yakar az kaçar

elektronik yada motor arızası elimde patlar düşüncesiyle yazılım yüklenmiş araba almamaya özen gösteririm 

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

Düz atmosferik egea kullanıyorum. Eğer atmosferik motorlar hakkında bilgin yoksa turbolu motordan sonra çok hantal gelebiliyor.

ancak atmosferikte devir döndürmekten kaçınmamak lazım, düşük vites yüksek devir kullandığın sürece performans alırsın ama bu da yakıta etki ediyor

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Atmosferik motorun sesi <3 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

turbo yani TSI motorlar ve yeni nesil hybrit destekli turbo motorlar çok çok daha iyi.

1. si Turbo motor özellikle tsi olanlar düşük devir sıfır ses ve çok düşük tüketim sağlıyor

2. gazlamak istediğinde anında tepki veriyor seni bekletmiyor

mercedes de turbo dan önce kompressor diye bi ara geçiş modeli yaptı fakat turbo gibisi yok.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    PanxeR bunu yazdı

turbo yani TSI motorlar ve yeni nesil hybrit destekli turbo motorlar çok çok daha iyi.

1. si Turbo motor özellikle tsi olanlar düşük devir sıfır ses ve çok düşük tüketim sağlıyor

2. gazlamak istediğinde anında tepki veriyor seni bekletmiyor

mercedes de turbo dan önce kompressor diye bi ara geçiş modeli yaptı fakat turbo gibisi yok.

1- Turbonun ayarlanmasına göre değişir. Düşük devire göre ayarlanmışsa evet ama bu sefer yüksek devirde üzer. 

2- Turbo demek (sadece benim için mi acaba idk) sorun demek. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Fsi motorlar vag çıkar tarafından pek begenilmeyen bir motordur haberin olsun

@0x656e yalniz degilsin

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

yapıştır bir TSI geç.

Birde 321bin KM'deki araç alınır mı hocam naptın?

Cigu bigule :(
Toplam Hit: 1835 Toplam Mesaj: 27
golf fsi