Genel Sağlık Sigortası ( GSS )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı
    Freak bunu yazdı

gss ye para ödeyeceğime genel sağlık sigortası yaptırırım mis gibi bir kuruş ödemeden her şeyimi hallederim

özel sağlık sigortası diyecektin herhalde? ikisde aynı değil mi yazdığının

özel sağlık sigortası 2 ye ayrılır hocam.

1 tamamlayıcı sağlık sigortası - bu sigorta eğer aktif bir sgk durumun ya da bağkur durumun yoksa geçerli değildir. sgklı olduğun yer primini öder ödemez problem değil tamamlayıcı sağlık ile farkları karşılarsın. ama bağkur borcun varsa bundan faydalanamazsın.

2 genel sağlık sigortası bağkur ya da sgk yoksa bu sigorta yapılabilir ve aktiftir. sgk ya da bağkurun varken de yaptırabilirsin sorun değil. 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

@Freak Ozel saglik sigortasi yaptirsan da primler sistemde hanende borc olarak gozukmeye devam edecek. Onlari da odeyeceksin. Ozel sigorta yaptiririm kurtulurum gibi birsey yok.

@KotomineKirei , @Daniel-Koo Secim donemlerinde borc olsa dahi hastane de ucretli bakilabilmeyi sagliyorlar. Saniyorum bir kisit koyuyorlar. O nedenle bir kesim haberdar olup tedavi olabiliyorken, @EricNorthman gibi bir kesim tedavi olamadan kapidan geri donuyor. Basindan takip ederseniz durumu daha net gorebilirsiniz.

@EricNorthman Gidip bir kontrol etmende yarar var. Cunku bir sonra yeniden kisitlaniyorsun. Benim durumumda benzeri. Borclu oldugumdan Ozel Hastane gibi seceneklerden baska bir alternatif kalmiyor. Bir dis icin 350 lira bayildim gecen aylarda.
    http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/noyan-dogan/saglik-sigortasi-prim-borcu-olanlara-mujde-40837915

Mesela gectigimiz muayene duzenlemesinde 31 Aralik 2018 e kadar sistem acilmis daha sonra sistem kapatilip faizler yeniden borca yansitilmis. 

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı
    override bunu yazdı

geçtiğimiz eylül ayından önce borcum olmasına rağmen devlet hastanelerinde muayene oldum, röntgenleri mr'ı testleri düzenli olarak yaptırdım. beş kuruş da para ödemedim hastaneye. bahsedilen bu ücret nereye ödeniyor ?

hocam hastaneye girerken kimliğini veriyorsun, randevun varsa sistemden sana barkodu veriyor,

sigortalı değilsen de gss'den yararlanılır eğer borcun yoksa.

ama borcun varsa GSS aktif olmuyor ve senden ilk önce muayene ücreti istiyorlar 36₺ filan, doktora göründükten sonra doktorun istediği tetkikler nelerse onları teker teker ödüyosun kasada.

tabi bunu ben devlet diş sağlığı merkezlerinde gördüm, devlet hastanesine gitmedim

belki devlet hastanelerinde ücretsizdir.

rahatsızlığımdan ötürü geçtiğimiz sene bol bol bol bol kez hastanede süründüm. extra ücret ödemediğimi çok net biliyor, hatırlıyorum. diş hastanesinde de muayene oldum yine herhangi bir ücret ödemedim.

ilk hastaneye gitmek istediğimde sigortan yok demişlerdi, gss için bilmem nereye gitmen gerek dediler. direk gidip gss primi ödemek istediğimi ve sigorta zımbırtısının başlatılmasını istediğimi belirttim. ondan sonra sadece bir kez 57 lira mıydı neydi ptt'den ödedim yanlış olmasın. sonra bi daha hiçbir şey ödemedim. hastaneye gidip kontrollerimi de oldum, ilaçlarımı da aldım, röntgenleri de düzenli olarak çektirdim. ilaçları alırken de özellikle dikkat ederim ne geçiririyorlar falan diye  eczaneden kağıt alıyorum zaten. ordan biliyorum yani.  eylül ayından beri sigortam aktifti, şimdi sistem değişmiş mi değişmemiş mi bilemiyorum.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek

Yıllardır devlet varlığımı unutmuştu şimdi baktım geçen aydan geçirmeye başlamışlar 130 tl borç var aq iş güç yok poff

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Bu mevzu da ilgisizlik yuzunden muayene katilim paylari gibi olacak. Onlarda ilk ciktiginda millet eczaneye cemkiriyordu. Simdi sessizce herkes oduyor. 

Burada sistemsel problem mevcut. Hastanede bazi donemler disinda kapidan ceviriyorlar. Oysa saglik bu arkadas. Devlet hastanelerinde kisi borclu olsa bile en azindan ucretli tedavi hakki elinden alinmamali. Malesef sistem on numara bes yildiz diyenler bundan 5 sene sonra hastane kapilarindan donduklerinde durumun vehametini anlayacaktir. Gerci 5 senede anlarlarsa ona da mucize ile bakmak gerek ya buda ayri bir konu.

Videolu sey edelim seo icin ((: 

https://streamable.com/nsoh1

tarzan tarafından 18/Mar/19 20:47 tarihinde düzenlenmiştir

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

15 lirada bana çakmışlar

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı
    override bunu yazdı

bu siktimin seyine para odemeden nasil kurtulcaz amk hastaneye gitmiyorum ben kac senedir

borcun varsa ÜCRET ÖDEYEREK muayene olabiliyorsun. her şey ücretli. 

geçtiğimiz eylül ayından önce borcum olmasına rağmen devlet hastanelerinde muayene oldum, röntgenleri mr'ı testleri düzenli olarak yaptırdım. beş kuruş da para ödemedim hastaneye. bahsedilen bu ücret nereye ödeniyor ?

ödenmemiş borcun 3 aydan fazlaysa hakkını kullanamıyorsun, öyle bir sınır var.

edit: en adil olmayan şey de zaten faydalanamadığın bir şey için her ay borç yazılmaya devam edilmesi

slanger tarafından 19/Mar/19 19:11 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    slanger bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı
    override bunu yazdı

ödenmemiş borcun 3 aydan fazlaysa hakkını kullanamıyorsun, öyle bir sınır var.

edit: en adil olmayan şey de zaten faydalanamadığın bir şey için her ay borç yazılmaya devam edilmesi

dediğim gibi 2018 eylülden beri  gss ile hastaneye gitmedim. bu yüzden bilemeyeceğim ama geçen sene öyle değildi biliyorum.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Android
    Android's avatar
    Erkek

Vergi dairelerine gittiyseniz girişte bu afişten muhakkak görmüşsünüzdür, üretimin olmadığı bir yerde mecburen vergiyle dönüyor ülke, verginin vergisinin olduğu memlekette yaşıyoruz normaldir.

(M.Sc) Master Science, Electronics and Communication Engineering
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    edminkardes bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Konu varken bir sey danismak istiyorum. 

https://www.turkiye.gov.tr/sgk-gss-borc-dokumu surdan baktigimda 2008de 18 yas alti baslamis gorunuyor ve 18i doldurdugum tarihte de bitmis gorunuyor. Baska da bir sey yazmiyor. Burda bir sey gormemem borcum olmadigi anlamina geliyor mu daha baska bir sey yapmak lazim mi?

y kromozomuna sahip değilsen devlet hanede kim sigortalıysa onun sigortasından yararlanmanı sağlıyor yani evet borcun yok

Hocam saniyorum ki o degismis ve 25+ yasindaki disiler de erkeklerle ayni sinifa alinmis. Yalniz o konuda bir karisiklik var, su tarihten once ve sonra dogan disiler diye ayirmislar bir de ekstradan sigorta girisi su tarihten once ve sonra baslayanlar diye bir ayrim var ama ben bunlari okuyarak anlayamadim.

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 49311 Toplam Mesaj: 121
gss gss prim borcu genel sağlık sigortası evlat vergisi gss 2019