folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Gmail Hesabınızı Harddisk Gibi Kullanın

Gmail Hesabınızı Harddisk Gibi Kullanın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

( herşeyden önce önceden verildiyse özür diliyorum Arama Sonuçları Aradığınız Yazı forum içeriğinde bulunamadı. )

Gspace : . Mozilla Firefox ile uyumlu. Bir çok e-mail servisi, GB’larca kapasite dosya alanı sunmakta. Örnek olarak, Gmail 6 GB’a yaklaşan kapasitesiyle,

adeta küçük bir hard disk vaziyetinde! Ancak, bu GB’larca alanı kullanışlı bir şekilde kullanmadıktan sonra, 6 GB sadece sözde kalıyor.

Gspace Firefox eklentisi ise, Gmail ile hard diskiniz arasındaki dosya paylaşımını çok kolay bir şekilde yapmanızı sağlıyor.

Gspace eklentisini yüklemeniz için  tıklayın http://www.getgspace.com/ ve Mozilla Firefox’unuzu yeniden başlatın.

Firefox’u yeniden başlattıysanız, sağ alt kısımda küçük bir Gspace ikonu göreceksiniz. Ancak, bu ikon sadece Gspace’in ufak bir durumunu gösteriyor.  Asıl

Gspace dosya alanı sayfasını, Araçlar -> Gspace’e tıklayarak bulabilirsiniz.

Araçlar -> Gspce’e tıkladığınızda, yeni bir tabda Gspace penceresi açılır.

http://www.getgspace.com/ a girin  kullandığınız işletim sistemini seçin ve download diyin 

( xp firefox için http://www.getgspace.com/download/gspace-0.5.92.xpi  )

burdan da indirebilirsiniz ( son sürüm )  

Artık, Gspace yoluyla Gmail adresinizin dizinine gelmiş durumdasınız. Sol tarafta kendi hard diskiniz, sağda ise Gmail adresinizin dosya durumu mevcuttur.

Gspace alanı, yani Gmail adresinizdeki oluşturacağınız dosya sistemi için, bu bölümde sağ tıklayın.

Google alanınızda yeni bir klasör oluşturmak için sağ tıklama menüsünden “Create Directory”e tıklayın. Küçük bir pencere açılacak. Bu pencereye, yeni

klasörün ismini girin. Örnek olarak “Klasorum” yazın. Artık, Gmail alanınızda “Klasorum” adında bir klasörünüz var. İstediğiniz kadar klasör oluşturabilir ve bu

klasörlerin içine Gmail alanınız kadar dosya upload edebilirsiniz. Klasörünüzü oluşturdukta sonra, “rename” ile yeniden adlandırabilirsiniz.

Gspace, Gmail‘i bir hard disk gibi kullanmanızı sağlıyor ve Gmail ile hard diskiniz arasında köprü vaziyetini görüyor. Webmaster olanlar bilinler bu Firefox

eklentisi, bir FTP programına benzer bir ara yüze sahip.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    hoca güzel paylasım google gmail i 6 gb dan daha fazla yukseltırse daha da guzel olur  :))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flayk
    flayk's avatar
    Erkek
    güselmiş hacı yhaa inş hızlıdır :d deniyjem bilg elime geçince kullanmaya başlıyjam sağolasın

aLLeSz VooR Me LaNd fl@yk De HaNdEn DiE AaN OnZe vLaG KoMeN MoGeN BrEkEn ToeN JiJ WeG WaS HeB Ik HeT BeGrEpEn DaT Ik Me ZelF NieT WaS ZoNdEr JoU MijN GeZiChT iS OuD GeWoRdEn zOaLs WijN En DaN BeLaNgRijK GeWoRdEn
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Martech bunu yazdı:
    -----------------------------
    hoca güzel paylasım google gmail i 6 gb dan daha fazla yukseltırse daha da guzel olur :))
    -----------------------------

hocam çoklu hesap kullanabiliyorsun yani tüm gmail hesaplarını giriyorsun istediğin an hesap değiştirebilirsin   ^^

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek
    sağol kardeş bu çok iyi oldu

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

peki gspace ne kadar güvenlidir :) yani sonuçta şifremizi veriyoruz onlara :) 

bir an şüphe doğdu içimde :)  

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

iyi güzelde...

max kaç mb ? 

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

Hocam Ftp İle Hemen Hemen Aynı Gspacedeki Dosyayı Tekrar Hdd'ne Çekersen Kotandan Gider Saçma Bence Bi İşe Yaramaz.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

şimdi şöle dosyayi istediğiniz arkadaşınıza e mail uzantısı fark etmes yollayabiliryorsunuz o çekiyor dosyayi rahat kendiniz ise ftp programı ile çeker gibi masa üstüne tek tık ile kaydedebiliyorsunuz

ben kotasız oldum için sevdim bunu programda ayar var max 20mb filitresi ancak o filitre kaldırılabiliyor yani ölesine konmuş birşey mi bilmiyorum birde program 1yıldır varmış yani beta sı gmail 3gb iken açılmış  =) güzel program ben sevdim  upload ettiğiniz dosyaya sağ tıklayın send e tıklayın e mail adresini yazın anında gidiyor =)  

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tatarramazan
    tatarramazan's avatar
    Erkek

cok guzelmiş aga bu  send to olayı özellikle cok kullanışlı olmuş

Bu niymiş la?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek
    gmail değilde  hotmail olsaydı daha güzel olur microsoft sınır alan bıle verırdı xD

....
Toplam Hit: 3985 Toplam Mesaj: 32