folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Göğüs Kafesinde Batma Hissi?

Göğüs Kafesinde Batma Hissi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    exchanger bunu yazdı

Hocam ben bir günde 2 bardak ve daha fazla kola içtiğim zaman oluyor bu tarz bir şikayet. Belki alakalıdır diye paylaşmak istedim...

aaa hakikaten ben ozamanlar çok fazla kola içerdin, hımm,düşündürdüü

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    erebos bunu yazdı
    exchanger bunu yazdı

Hocam ben bir günde 2 bardak ve daha fazla kola içtiğim zaman oluyor bu tarz bir şikayet. Belki alakalıdır diye paylaşmak istedim...

aaa hakikaten ben ozamanlar çok fazla kola içerdin, hımm,düşündürdüü

Fazla kafein çarpıntı ve bu tarz şikayetlere yol açar. Türk kahvesinin de çarpıntı yaptırdığı bilinen bir gerçek. Dikatli olmak gerekiyor. Kısmen gençler olarak şimdiden bu tip şeylere dikkat edersek ilerisi için bize yardımı dokunur diye düşünüyorum.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    Sinavlara hazirlandigim stresli bir donemde yattigim yerde kalbim 6-7 defa hizli hizli atti.
    O aksam randevu aldim, 2 hafta sonraya gun verdiler.
    Doktora gittim, bana "boyle bir durumda hemen acile gel" dedi.
    Yinede rontgen, kan tahlili, idrar tahlili, ekg hepsini yapti. Bir sorun cikmadi.

Boyle durumlar sakaya gelmez hocam, baska bir hastahaneye gidipte tekrar kontrol ettir kendini.

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bronşit olma ihtimali var hocam geçmiş olsun. 

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sayqo
    sayqo's avatar
    Erkek

kardeş için rahat olsun demicem, zira 2006 yılında bi sabah sol göğsümde bi ağrı ile kolumda vs. neyse dedim geçer çünkü gece baya bir terlemiştim uykumda. ertesi gündevam etti dersanaye yeni kayıt yaptırmışım arkadaş 50m yürüyemiyordum nefes darlığı ve afedersiniz yediklerimi değilde beyaz beyaz iltiham kusuyordum yolda geri dönüyordum. 2-3 gün geçti yataktan kalkamaz oldum evden çıkamaz.. her neyse rahat olma demememin nedeni sözüm meclisten dışarı polemik yaratmak istemiyorum ancak dandik doktorumuz baştan salma iş yapan doktorumuz oldukça fazla acile kaldırıyorlar ulan kalbim ağrıyo göğüs sırt kol yok nefes yok adamakciğer grafisi cekip yolluyo ölçit aldığı tek şey ekg onda bişey cıkmayınca tek cevabı arkadaş bu yaşta kalp olur mu? her branşa gittim ürologa acıp gösterdiğimi bilirim yani o kadar saçma sapan yönlendirdi ki bu doktorlar anlatamam hoş ailemde psikolojiktir üşütmüşssündür en son ruh ve sinir hastalıkları hastanesine bile götürdüler komediye bak bigün tansiyon oldu 1500 zangır zangır titriyorum araç yok bizde komşu götürecek hastaneye babama acaba uyuşturucu kullanıyor mu diye sordu. yani arkadaş bizde herkes doktor zaten herkes her konuda bilgili.. ne mi oldu bigün gözümü tıp fakültesinin acilinde actım gözümü başıma toplanmışlar, eko çekiyorlar nihayet ekg vs kalbin sağ ventrikül çapı artmış (büyüme) mitral kapakta min derece yetmezlik vs vs direk yatırdılar ama ben o kadar zor günler geçirmişim ki psikolojik ve bünyesel olarak çökmüştüm artık. 9 gün yattım teşhisi neden oldugunu bulamıyorlar son bi çare hadi bi anjiyoda bakalım dediler 15 dk sürdü koca profun anjiyo sonucu için yaptığı yorum '' almamızda gerek yokmuş anjiyoyo damarlarda sıkıntı yok'' adamlar deneme yanılma yapmışlar ya ben üçbuçuk atarken son olarak genetik dediler saldılar. hoş ben iyleştim '' ALTERNATİF TIP SAYESİNDE'' geçti gitti ama doktormuş tıpmış inanmıyorum arkadaş. ailemin cahilliği bunların yaptığı salak salak yorumlar insanların sen gençsin hadi lan demeleri vs ulan  ölsem birinin pamuk tıkamayıp uyuyor bu yaşta ölünür mü demelerinden korkuyordum asla asla unutmam. sende kardeşim bak ben elden ayaktan düşmüştüm yürüyemiyordum gidemedim hastaneye gerçekten..sen git aklına takılıyorsa içini sıkıyorsa günlük hayatını etkiliyorsa düşünmekten gerçekten kafayı yersin vücut dinlenmez abi bişey olacak mı korkusu feci bişey.. uzattım biraz sıktıysam affola.

Dostum! Ölmek değil mesele: Gömmüyorlar beni. Sorun,toprağa girememekte!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek

hocalar şu anda yeni kalktım ve nefes alırken çok zorlanıyorum canım çok yanıyor. Kahvaltı edeip bi ilaç içeyim bakayım hafifleyecekmi yoksa gidicem hastaneye hareket bile edemiyorum. Gece 1-2 defa uyandım uykumdan. Sağ yada sol tarafıma yatamıyorum sırt üstü yattım bütün gece.

Fazlasıyla kahve tüketen biriyim ama son 1 haftadır aklıma dahi gelmiyor kahve/kola içmek ki almıyoruzda eve.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

hocam yaş kaç ? bende de vardı.yaş ilerledikçe azalır.arada tekrar eder hiçbişi olmasa bile.sonra geçer.çok zorlama.kaburga kemiklerinin sıkıştırmasındanda olabilen bişi.hasta olmasan bile soğukta kalsan bile olabilir.olur demiorum ama olabilir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

hocam yaş kaç ? bende de vardı.yaş ilerledikçe azalır.arada tekrar eder hiçbişi olmasa bile.sonra geçer.çok zorlama.kaburga kemiklerinin sıkıştırmasındanda olabilen bişi.hasta olmasan bile soğukta kalsan bile olabilir.olur demiorum ama olabilir

93 doğumluyum hocam 21  yaşındayım 

Fakat bu kadarda olmaz ki arkadaş öksüremiyorm esneyemiyorum hapşuramıyorum sağa sola dönemiyorum yan yatamıyorum ne olacka bu böyle :/

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mythbusters
    Mythbusters's avatar
    Erkek

Kardedim zature olabilirsin gogus hastaliklarina git film cektir ya zature ya da bronsittir atesin filan yukselirse dikkat et git bi doktora film cekip sirtini dinlesinler gecmis olsun

soralım öğrenelim, öğrenelim soralım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    Öncelikle geçmiş olsun hocam. Hem konun up olsun hemde bende de benzer bir sorun var belki bilenler cevap yazar. Yeni konu açmak istemedim ondan buraya yazıyorum affola. Bundan bir kaç yıl öncesi kadar önce aileme iftira atıldı saldırıldı tabi o zaman üni okuyoruz uzaktayız ben acaba yine birşey yaparlar saldırırlar mi diye bunu taktım kafama. Ve bu bende hastalık gibi birşey haline geldi. Bu sevdiklerime değer verdiklerime birşey olunca birşeyi kafama takınca oluyor ve hala şuan devam ediyor. Şöyle anlatayım durumu herhangi bir sıkıntı olduğunda göğüs nefesi alamıyorum bu da beni yarım nefes almaya zorluyor. Üzerine biranda soğuk su dökülmüş insan in o an yaşadığı nefes alamama durumu bende sürekli oluyor.(unutunca geçiyor). Doktor a gittim o kadar nefes testi yaptı hiçbirşey çıkmadı. Internetten biraz araştırdım normalde nefes almamız beynimizden bağımsız hareket ediyormuş ama bu durum oluşuyorsa beynimiz nefes almamızı kontrol etmek istiyormuş bende kendimden Eminim ki benim ki de böyle psikolojik birşey.
    Böyle birşeyi nasıl aşarız?
    Varmıdir bir yolu yöntemi çözümü önerisi olan?

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
Toplam Hit: 9529 Toplam Mesaj: 34