folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Gri Sigorta Ve Mellce Sigortaya Devletin El Koyması

Gri Sigorta Ve Mellce Sigortaya Devletin El Koyması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bu 2 şirkete kötü yönetiminden dolayı seddk el koymuş çalışanlar kovulmuş call senter kapalı kaza yapan araçlar tamirhanelerde bekliyormuş.

Konuyu açmamın sebebi bu şirketlere kasko yaptıran müridlerin bilgisi olsun kaskonuz iptal bilginiz olsun ona göre vaziyet alınız.

şuan çok şey konuşuluyor baskı oluşturulmaya çalışılıyor .

bir kaç broker şirketi satın alma yönünde girişimlerde bulunmuş..

kasko gibi bir olayı sağlam şirketlere yaptırınız.

Bilindiği üzere sigortacılık ve özel emeklilik sektörü Kurumumuzun sürekli gözetim ve denetimi altındadır. Uluslararası saygınlığa ve güçlü sermaye yapısına sahip olan sektörümüz, son dönem finansallarına göre sermaye yeterlilik seviyesinde ve özkaynak karlılığında tarihi zirvelere ulaşmıştır.

Bununla birlikte; mevzuata aykırı işlemleri ve kötü yönetimleri nedeniyle Kurumumuzca bir süredir kademeli önlemler uygulanan ve verilen makul süreye rağmen durumlarını iyileştiremeyen GRI SİGORTA ANONİM ŞİRKETİ ve SINIRLI SORUMLU MELLCE KARŞILIKLI SİGORTA KOOPERATİFİ’ne, sigortalılarımızın hak ve menfaatlerinin korunması ve sektörümüzün negatif yönde etkilenmemesi amacıyla tedbir uygulanması gereği hasıl olmuştur.

Bu bağlamda; 5684 sayılı Sigortacılık Kanununun 20’nci maddesi uyarınca söz konusu Şirketlerin mevcut yönetim kurulu üyelerinin tamamının görevlerine son verilerek yeni yönetim kurulu üyelerinin atanmasına ve sigorta portföylerinin idaresinin Güvence Hesabına bırakılmasına karar verilmiştir.

Süreçten etkilenenlerin sigortalılığının devamı ve haklarının korunması amacıyla, Türkiye Sigorta Birliği öncülüğünde telafi edici planlar oluşturulması için gerekli girişimler başlatılmıştır.

Yukarıda bahsedildiği üzere söz konusu tedbirlerimiz; sektörümüzü etkilemeyecek ölçekteki mezkur şirketlerle sınırlı olup, ısrarlı kötü yönetim ve mevzuata aykırı işlemleri sona erdirmeye yöneliktir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

DJ_Alper tarafından 11/Ara/23 10:47 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Ucuz etin yahnisi.

Bilindik kendisini ispatlamış firmalardan şaşmayacaksın.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

acentesiydim iyi ki kesmemişim bir tane bile poliçe... 

acentelik feshi de yapılır muhtemelen.

daha önce aynısı ege sigorta da olmuştu.

ben bölge müdürünü arayayım bi bakalım ne yapacağız...

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Hocam konu dışı büyük firma da olsa batabilir böyle bir durumda nasıl bir yol izleyeceğiz 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

az önce başka bir meslektaşımla konuştum. 

örneğin axa yarın ben türkiye pazarından çekiliyorum derse yine aynı durum söz konusu. zorunlu poliçeler devam eder ( trafik dask koltuk ) gerisi iptal edilir ve paranı almak için beklersin. bu esnada yeni kasko yapmak istersen bazı şirketler sana yardımcı olur. 

allahtan tek poliçe bile kesmemiştim ısrarlarına rağmen. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Freak bunu yazdı

örneğin axa yarın ben türkiye pazarından çekiliyorum derse yine aynı durum söz konusu. zorunlu poliçeler devam eder ( trafik dask koltuk ) gerisi iptal edilir ve paranı almak için beklersin. bu esnada yeni kasko yapmak istersen bazı şirketler sana yardımcı olur. 

yok öyle birşey axa çekiliyorum derse satar çekilir. 

bknz

Ergonun hdı ye satılması

yapıkredi sigortanın allianz a satılması

başak sigortanın groupamaya satılması

avisa nın unico ya satılması

lsite böyle uzar gider bunlardan hiç birinin poliçe iptaliyle satışı olmadı sadece 2001 krizinde batanlarda oldu onlarında babam anlatıyor eziyeti çok olmuş bütün acenteler kesmiş poliçeleri cebe indirmiş bilgisayar vs yok poliçe elle yazılıyor bizimkiler poliçeleri almışlar paraları şirkete izmire teslim etmeye gitmişler birde fırça yemişler :)   (poliçeler 3 nüsha yazılırdı elle)

gri sigorta kapatma  kararının kanun maddesi 5684/20 yani

" Bir sigorta veya reasürans şirketinin minumum garanti fonu tutarını karşılayamadığının, tesis etmesi gereken teminatı tesis edemediğinin, teknik karşılıkları karşılayacak yeterli veya teknik karşılıklara uygun varlıklarının bulunmadığının
    ya da sözleşmelerden doğan yükümlülüklerini yerine
    getiremediğinin yahut şirketin malî bünyesinin sigortalıların hak ve menfaatlerini tehlikeye düşürecek
    derecede zayıflamakta olduğunun tespiti hallerinde,
    Bakan uygun bir süre vererek, malî bünyenin güçlendirilmesine yönelik olarak ilgili sigorta ve reasürans
    şirketinden;
    a) Malî bünyesindeki zaafiyetin nasıl giderileceğini ve sigortalıların hak ve menfaatlerinin nasıl korunacağını içeren kapsamlı bir iyileştirme planı sunulması
    ve uygulanmasını,
    b) Sermayesinin artırılması, ödenmemiş kısmının ödenmesi, sermayeye mahsuben şirkete ödeme
    yapılması veya kâr dağıtımının durdurulması ya da
    ilave teminat tesis edilmesini,
    c) Varlıklarının kısmen ya da tamamen elden çıkarılması veya elden çıkarılmasının durdurulmasını,
    yeni iştirak ve sabit değerler edinilmemesini,
    ç) Malî bünyesini ve likiditesini güçlendirici ve riski
    azaltıcı benzer tedbirler alınmasını,
    d) Tespit edilecek gündemle genel kurulun olağanüstü toplantıya çağrılmasını veya genel kurul toplantısının ertelenmesini,
    e) Benzeri diğer hususların yerine getirilmesini,
    isteyebilir."

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    Freak bunu yazdı

yok öyle birşey axa çekiliyorum derse satar çekilir. 

bknz

Ergonun hdı ye satılması

yapıkredi sigortanın allianz a satılması

başak sigortanın groupamaya satılması

avisa nın unico ya satılması

lsite böyle uzar gider bunlardan hiç birinin poliçe iptaliyle satışı olmadı sadece 2001 krizinde batanlarda oldu onlarında babam anlatıyor eziyeti çok olmuş bütün acenteler kesmiş poliçeleri cebe indirmiş bilgisayar vs yok poliçe elle yazılıyor bizimkiler poliçeleri almışlar paraları şirkete izmire teslim etmeye gitmişler birde fırça yemişler :)   (poliçeler 3 nüsha yazılırdı elle)

gri sigorta kapatma  kararının kanun maddesi 5684/20 yani

" Bir sigorta veya reasürans şirketinin minumum garanti fonu tutarını karşılayamadığının, tesis etmesi gereken teminatı tesis edemediğinin, teknik karşılıkları karşılayacak yeterli veya teknik karşılıklara uygun varlıklarının bulunmadığının
    ya da sözleşmelerden doğan yükümlülüklerini yerine
    getiremediğinin yahut şirketin malî bünyesinin sigortalıların hak ve menfaatlerini tehlikeye düşürecek
    derecede zayıflamakta olduğunun tespiti hallerinde,
    Bakan uygun bir süre vererek, malî bünyenin güçlendirilmesine yönelik olarak ilgili sigorta ve reasürans
    şirketinden;
    a) Malî bünyesindeki zaafiyetin nasıl giderileceğini ve sigortalıların hak ve menfaatlerinin nasıl korunacağını içeren kapsamlı bir iyileştirme planı sunulması
    ve uygulanmasını,
    b) Sermayesinin artırılması, ödenmemiş kısmının ödenmesi, sermayeye mahsuben şirkete ödeme
    yapılması veya kâr dağıtımının durdurulması ya da
    ilave teminat tesis edilmesini,
    c) Varlıklarının kısmen ya da tamamen elden çıkarılması veya elden çıkarılmasının durdurulmasını,
    yeni iştirak ve sabit değerler edinilmemesini,
    ç) Malî bünyesini ve likiditesini güçlendirici ve riski
    azaltıcı benzer tedbirler alınmasını,
    d) Tespit edilecek gündemle genel kurulun olağanüstü toplantıya çağrılmasını veya genel kurul toplantısının ertelenmesini,
    e) Benzeri diğer hususların yerine getirilmesini,
    isteyebilir."

evel zamanda ege sigortada benzer duruma düştü.

ben örneği ütopik verdim ama olmayacaka iş değil...

axa neredeyse 1 yıldır trafik branşına girmiyor. 

giriyor nasıl giriyor üretim ( trafik dışı ) çok büyük olan acenteler - puan verilen poliçeleri diğer branşlardan topladıkları + puanlarla kesiyorlar(dı) kasım sonuna kadar. kasım ayında acentelerden otorizasyon yetkisini de aldılar. 

allianz yıllardır müşteri mi seçiyor şans gele mi yoksa bilmiyorum trafikleri bu şekilde yapıyor. 

gri sigorta 3 yıldır trafik branşında yok.

benim en dibin dibi 50bin tl çıkardığım kaskoya ( özel bölge indirimleri ile ) gri kalktı 27bin verdi.

müşteriye bu rakamı söylesem gri yi tercih edecek mi ? kesinlikle. neden çünkü acenteye güveniyor.

al işte şimdi işin ceremesi yine bizlere kalacak. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

ben kasko yaptırmıştım daha nisan a kadar geçerli olması gerekiyordu iptal olmuş. Şu indirim kodunu nereden öğrenecez bize tanımlanan? Birde para iadesi ne zaman olacak?

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Benim de kafam karıştı kasko arefesin de her zaman ki kasko dan olsun diyorum sigortacı tutturdu Türkiye sigorta en iyisi diye full olsun en iyisi o öyle dedikçe ben sallıyorum 20-25 aralığa kadar  normalde aksigorta dan alıyordum kararımızı netleştiricez bakalım.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı

Benim de kafam karıştı kasko arefesin de her zaman ki kasko dan olsun diyorum sigortacı tutturdu Türkiye sigorta en iyisi diye full olsun en iyisi o öyle dedikçe ben sallıyorum 20-25 aralığa kadar  normalde aksigorta dan alıyordum kararımızı netleştiricez bakalım.

birisi bu en iyisi diyorsa 2 defa düşün 

Yav he he
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

ben kasko yaptırmıştım daha nisan a kadar geçerli olması gerekiyordu iptal olmuş. Şu indirim kodunu nereden öğrenecez bize tanımlanan? Birde para iadesi ne zaman olacak?

ruhsat bilgilerini gönderirsen bakayım

Toplam Hit: 2254 Toplam Mesaj: 26
gri sigorta