folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Güneş Enerjisi Sistemleri

Güneş Enerjisi Sistemleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    whoJetski bunu yazdı

arkadaşlar okulu bitiricem ama bitirme konusu olarak güneş enerjisinden yararlanan bi sistem lazım aklıma gelen hiç bişey yok bununla ilgili bi ders bile almadım ama genede verdiler... Sizden ricam duyduğunuz gördüğünüz yada bildiğiniz ilginç gelen bi güneş enerjisinden yararlanan bir sistem var mı varsa nedir şuan proje bulmakta sıkıntı çekiyorum...

hangi bölüme gidiyorsun hangi dersten aldın ödevi 

verdiğin bilgiler ile anca bu kadar oluyor  

ene için kullanacan enerjiyi büyük ölçektemi olacak (şehir şebekesi)

ufak yok uzaktan kuandalı araba oyuncak robot felanmı çalıştıracan 

wert tarafından 23/Eki/14 01:12 tarihinde düzenlenmiştir

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoJetski
    whoJetski's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı
    whoJetski bunu yazdı

arkadaşlar okulu bitiricem ama bitirme konusu olarak güneş enerjisinden yararlanan bi sistem lazım aklıma gelen hiç bişey yok bununla ilgili bi ders bile almadım ama genede verdiler... Sizden ricam duyduğunuz gördüğünüz yada bildiğiniz ilginç gelen bi güneş enerjisinden yararlanan bir sistem var mı varsa nedir şuan proje bulmakta sıkıntı çekiyorum...

hangi bölüme gidiyorsun hangi dersten aldın ödevi 

verdiğin bilgiler ile anca bu kadar oluyor  

ene için kullanacan enerjiyi büyük ölçektemi olacak (şehir şebekesi)

ufak yok uzaktan kuandalı araba oyuncak robot felanmı çalıştıracan 

hocam makina müh. okuyorum aldığım ders değil hoca hoca da sadece güneş enerjsisi sistemleri veriyor projeler büyük olmaması benim bütçem açısından iyi ama mecbur kaldığım müddetçe de her türlü yapacaz çalıştıracağım sey önemli değil sadece o enerjiden nasıl yararlanacağım önemli

Hayat bir denklem...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

Akvaryumlara ilgin var mıdır bilemem ama akvaryumlarda en büyük maddi sorunlar; kışın ısıtma ve yazın soğutmadır. Güneş enerjisi sistemini bir şekilde buna uyarlayabilirsen güzel olur :) 

der die das
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoJetski
    whoJetski's avatar
    Erkek
    madrew bunu yazdı

Akvaryumlara ilgin var mıdır bilemem ama akvaryumlarda en büyük maddi sorunlar; kışın ısıtma ve yazın soğutmadır. Güneş enerjisi sistemini bir şekilde buna uyarlayabilirsen güzel olur :) 

yazın soğutma olur ama hacı kışın güneş olmadığından şebekeden çeker ama güzel fikir hocam eyvallah.

edit. hocam araştırdım ama genellikle fanla soğutma yapılıyormuş sen de sanırım var akvaryum sen nasıl bi yol izliyorsun.

whoJetski tarafından 23/Eki/14 02:23 tarihinde düzenlenmiştir

Hayat bir denklem...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

Ben yazın soğutucu kullanmıyorum İstanbulda gerek olmuyor çünkü ama daha güney illerde oturanlar mecbur kalıyorlar kullanmaya. Evet dediğin gibi genelde fan kullanılıyor.

der die das
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoJetski
    whoJetski's avatar
    Erkek
    madrew bunu yazdı

Ben yazın soğutucu kullanmıyorum İstanbulda gerek olmuyor çünkü ama daha güney illerde oturanlar mecbur kalıyorlar kullanmaya. Evet dediğin gibi genelde fan kullanılıyor.

eyvallah hocam fikir güzel yapması maddi manevi çok değil umarım kabul eder.

Hayat bir denklem...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheMayk
    TheMayk's avatar
    Erkek

Güneş enerjisiyle çalışan drone yap, benim vaktim olsa kesinlikle uğraşırım.

Sperm Gibi Adamlar Var İnsan Olma İhtimalleri Milyonda Bir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Subtitle
    Subtitle's avatar
    Erkek
    TheMayk bunu yazdı

Güneş enerjisiyle çalışan drone yap, benim vaktim olsa kesinlikle uğraşırım.

https://code.google.com/p/owenquad/

bunun gibi birşeye güneş paneli koymak için ekstradan ne gibi malzemelere ihtiyacımız var? 

Edit: Bu cihaza GPS, 3G(Uzaktan bağlantı için ne gerekiyorsa) ve kamera koyarsak mekan bağlılığı olmadan kmlerce öteden uçurabilir miyiz? Ne olsa enerjisini güneşten alacak bitme gibi bir durum yok. BM 2. sınıf öğrencisiyim bu işlerde yeniyim cahilliğimi mazur görün

Subtitle tarafından 23/Eki/14 10:08 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheMayk
    TheMayk's avatar
    Erkek

Panel için hücre alacaksın, güneş aldığında ortalama 12-20 volt arası voltaj alman gerekir, ayrıca amperi yüksek olmalı, tabiki ben güneş enerjisiyle nasıl olur bilmiyorum ama aşağı yukarı tahminen yazıyorum, düşük kv li motor kullanman lazım az amper çekmeli, gövde karbon olmalı, hücreleri yerleştirmek için köpük (dakota) gibi birşey kullanman lazım, ne kadar hafiflik o kadar iyi güneş enerjili quad için, kontrolcü için gps li en verimli , stabil çalışan dji naza, ama ucuz olsun diyorsan multiwii yada ardupilot kontrolcü, pervaneler büyük olmalı gövde ağırlığına göre değişir ölçüsü, birde motorların kontrölü için esc, power board (kendin yapabilirsin), 2.4 alıcı/verici.

Sperm Gibi Adamlar Var İnsan Olma İhtimalleri Milyonda Bir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Antalyada güneş evler vardı bi araştırbakalım, birde bu proje nekadar büyüklükte olacak, dendiği gibi iphone da şarj edebilirsin evde geçindirebilirsin  hangi büyüklükte olacak?

(not: sakın güneş enerjisiyle çalışan araba yapma, şunun şurasında bunu yapmayan kaç mühendislik öğrencisi kaldıki)

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
Toplam Hit: 2857 Toplam Mesaj: 27