folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Gürcistan Ve Bulgaristandan Dan Getirilen Araçların Türkiyede Kullanımı

Gürcistan Ve Bulgaristandan Dan Getirilen Araçların Türkiyede Kullanımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Son zamanlarda gürcü ve bulgar plakalı araçların trafikde çoğaldığını görüyordum ve bir kaç sefer sağda solda sahibinden.com facebook gibi yerlerde bu tarz araçların satıldığını gördüm.

50 bin liralık araçları 15-20 bin tl ye satıyorlar ve 2 sene türkiyede kullanılabildiğini söylüyorlar.2 sene sonra tekrar giriş çıkış yapmaka yada satıp yeni aaba almak lazımmış.

nedir bu işin aslı dolandırıcılık olayı filan mı yoksa vidden varmı bu tarz şeyler

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

2 yil kalior lafi tamamen sehir efsanesi 2010 dan veridir dolasiyor haber yapiliyor vs bunu firsat bilenlerde dolandirma pesinde  suanki prosedur max 6 ay bulgaristandan emekli isenizde 1 yildir  araci turkiyeye sokmak icin hemn aracin hemde arac sahibinin bulgaristanda 1 yil icinde 6 ayini bulgarda gecirmis olmasi gerekiyor eger 6 ay sokma isterse vekalet verip gecirmeye kalksan bile vekalet verdiginin kisininde gunlerine bakiyorlar nerde yasiyor die  verdikleri fiyatlar dogru olabilir turkiyede 60-70 milyarlik bi bmw burda 25-30 milyara cok rahat alinabiliyor 2,ellerin piyasayi ole

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

satılık gibi kiralama da yapıyor piçler :) 6 ay kiralıyorsun mülkiyet sende görünüyor, geri iade etmezsen mafya gelip vuruyor ahaha :D

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

satılık gibi kiralama da yapıyor piçler :) 6 ay kiralıyorsun mülkiyet sende görünüyor, geri iade etmezsen mafya gelip vuruyor ahaha :D

atnn kiralama isi olabilir cunki bulgardan cok arac goturen var orda yasayn birinin ustune araci turkiyeye sokuyorlar sonra o sahis otobus ile geri donuyor 6 ay sonra geri gelip araci aliyor o sahislarda araci turkiyede kiralama vs herturlu isletiyor

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Link versene,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Link versene,

http://www.autohop.bg/cars-202078-BMW-2002.html?from_search=e5aabac2645466fe23213a451bbfcf9b

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

2 tane gürcistandan araba alan biri olarak aksama detaylı olarak yazıcam buraya :)

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Sahibinden linkini kast ettim,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Komutan
    Komutan's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

2 tane gürcistandan araba alan biri olarak aksama detaylı olarak yazıcam buraya :)

Hocam merakla bekliyorum, umarım yüzümüz güler :)

"Hiç kimse bir başkasını satın alabilecek kadar zengin ve kendisini satmak zorunda kalabilecek kadar fakir olmamalıdır" J. J. Rousseau
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    Eger Bulgaristan vatandasligi olan kisi Turkiye'de universite ogrencisiyse araci 2 yilligina Turkiye'de tutabilir.
    Yeni evlenen bir cift varsa ceyiz olarak araba getirebilir (ayrintiyi bilmiyorum).
    Diger turlu aracin ve sahibinin 6 ay yurt disinda kalmasi gerekiyor. Araci ailesinden birine satanlar, plakayi degistirenler, iki pasaportu olup biriyle ciktiktan sonra digeriyle girenler (Turkiye'de olmasina ragmen kendisini yurtdisinda gosterebiliyor) vs.. turlu yollar mevcut.
    İlan gercek olabilir ama pek guvenmemek lazim.
    Aracin sahibi otobusle yurtdisina ciktiginda araci sormuyorlar ama 6 ay sonra almaya geldiginde araci olmadan cikis yaptigi icin ceza yiyebiliyor.
    Onun haricinde sase numarasini degistirip araca Turk plakasi takanlar da var, ciddi bir kazaya karisirlarsa g.te geldikleri icin pek tercih edilmiyor.

vatandaşa kafam girsin!..
Toplam Hit: 3819 Toplam Mesaj: 21