Hava Harp Okulu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Okunur mu? Tecrübesi / tanıdığı olan var mı? Nerelerde hava harp okulu var?

Pilot olmak hep içimde uktedir. Ama bu güne kadar askeriyeyi hiç istemedim, nedendir bilmem. Hep sivil havacılık için hazırlandım, eskişehir ya da ankaradaki ( anadolu / thk üni ) üniversiteler için bu sene ikinci defa hazırlanıyorum. Ygs başvuru formunda askeri okulları da denemek istiyorum seçeneğini görünce, aklımı çeldi...

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

4 Sene önce sınavını kazanmama rağmen gözlerden elenmiştim.

O zaman pilotların sadece lise çıkışlılardan seçildiği söylenmişti. Ama doğru mu yanlış m yoksa vardı da değişti mi bilmiyorum.

Tek bildiğim sen HKK kazansan bile oraya garanti pilot olacaksın diye gitmiyorsun; okul içinde de bir çok elemeleri var. İnce eleyip sık dokuyorlar yani.

Pilot olacağım diye girip kulede oturma yani :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek

hocam sen dur ben sana abimi yönlendiriyorum bu gece yorum yapar herhalde :) Bknz: Drunkpilot :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    öncelikle dogum tarıhın nedır 20 19 yasındaysan yanı 94 den yukarıysa yas tutmuyor.ayrıca cok ıyı karar ver derım.bkz. Deniz lisesi pısmanlıktır :)

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

. İmkanın varsa hiç durma hemen oL. Onlar kadar temiz para babası görmedim adamların yaşam biçimi farklı Elit anlayacağın.

Vücüdunun sürekli formda oLması lazım :) G basıncı diye bişey var :P kilonun 90 katını yıyorsun manevralarda dayanman için form tutacaksın. Vallaha güzel bişey. İstanbul HArp Akademisinde var Orda askerlik yaptığımdan biliyorum :) 

AğLıyor musun? Diye soruyor bide Mal!!! Yok ben gözümden işiyorum !.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

pm at hocam her türlü bilgi için.

xxx
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    EMRE955 bunu yazdı

kac binlerdensin?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    öncelikle dogum tarıhın nedır 20 19 yasındaysan yanı 94 den yukarıysa yas tutmuyor.ayrıca cok ıyı karar ver derım.bkz. Deniz lisesi pısmanlıktır :)

Nisan 94 hocam

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    The_Cure bunu yazdı

4 Sene önce sınavını kazanmama rağmen gözlerden elenmiştim.

O zaman pilotların sadece lise çıkışlılardan seçildiği söylenmişti. Ama doğru mu yanlış m yoksa vardı da değişti mi bilmiyorum.

Tek bildiğim sen HKK kazansan bile oraya garanti pilot olacaksın diye gitmiyorsun; okul içinde de bir çok elemeleri var. İnce eleyip sık dokuyorlar yani.

Pilot olacağım diye girip kulede oturma yani :D

Biliyorum ondan da tırsmıyorum değil, sanırım çıkabilecek tek sorun sinüzit var bende..

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    trabs0n bunu yazdı

. İmkanın varsa hiç durma hemen oL. Onlar kadar temiz para babası görmedim adamların yaşam biçimi farklı Elit anlayacağın.

Vücüdunun sürekli formda oLması lazım :) G basıncı diye bişey var :P kilonun 90 katını yıyorsun manevralarda dayanman için form tutacaksın. Vallaha güzel bişey. İstanbul HArp Akademisinde var Orda askerlik yaptığımdan biliyorum :) 

İsterse 90 katı kasaya girsin, razıyım ben, uçayım yeter :))

EMRE955 bunu yazdı

Ne soracağımı bilmiyorum bile, yaz hocam buraya?

noname tarafından 04/Oca/13 21:35 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Okunur mu? Tecrübesi / tanıdığı olan var mı? Nerelerde hava harp okulu var?

Pilot olmak hep içimde uktedir. Ama bu güne kadar askeriyeyi hiç istemedim, nedendir bilmem. Hep sivil havacılık için hazırlandım, eskişehir ya da ankaradaki ( anadolu / thk üni ) üniversiteler için bu sene ikinci defa hazırlanıyorum. Ygs başvuru formunda askeri okulları da denemek istiyorum seçeneğini görünce, aklımı çeldi...

Nerelerde var, İstanbul Ataköy/ Yeşilyurt'da var onun harici yok benim bildiğim :)

Bir de sağlık konusunu basit düşünme, akla hayale gelmedik şeylerden eleyebilirler.

Bol Şans.

AnaMuhalefet tarafından 04/Oca/13 22:15 tarihinde düzenlenmiştir

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
Toplam Hit: 2786 Toplam Mesaj: 23