Hobi Matkabı (Dremel)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı
    .

Matkabın orjinal kolu o. O koldan 2 tane daha var. Matkap epey kaliteli ancak yıllarca bir depoda nem içinde beklemiş. Matkabı tamir ettikten sonra bir de ilkel ķoordinat tablası yapacağım. Enjektörün içinde Japon yapıştırıcı var, ufak işlerde hayat kurtarıyor.

^^D Enjektor içine Japon Yapıştırıcısı çekmek, hiç aklıma gelmemişti. @@.` ^^D`  Şu hızlı kuruyan AdenylAcrylat içerikli yapıştırıcılar için de kullanılır herhalde. Orjinal plastik uzun borusunu dele dele canım çıkıyordu. Bir de ağzını açık unutunca dâhâ hızlı bozuluyor, katılaşıyordu. ^^D

Hata var. 1 kutu japon in 3 enjektör gerekir ve pistonu çıkarıp arkadan doldurmalısın. Uçtan havayı boşaltıp 1 2 damla akmasına izin ver. Beklemeden dolayı kurursa enjektörün ucunu çakmakla yak hemen açılıyor. Bir de iğnenin gövdeyle birleştiği yeri yapıştırmayı unutma yoksa biraz basınç uyguladığında iğneyi atar. 1 kutu 3 enjektör o da 4 ay kullanım yapıyor.

Yalnız, sen Japon Yapıştırıcısı üzerinden gidiyorsun.

Ben bu 1Milyoncu'larda satılan -tam adını hatırlamadığım- 301(yada302)(?) ad'lı yapıştırıcılarla ilgili yazdım. bunların kutuları,kumanda pili(ince kalem pili) gibi olanlardan değil. Konik şeklinde.

senin dediğini de anladım, o farklı bir durum. 

getting in sleeping zone. ZzzZZz.

Bunu kullanıyorum.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    bunu yazdı

Hata var. 1 kutu japon in 3 enjektör gerekir ve pistonu çıkarıp arkadan doldurmalısın. Uçtan havayı boşaltıp 1 2 damla akmasına izin ver. Beklemeden dolayı kurursa enjektörün ucunu çakmakla yak hemen açılıyor. Bir de iğnenin gövdeyle birleştiği yeri yapıştırmayı unutma yoksa biraz basınç uyguladığında iğneyi atar. 1 kutu 3 enjektör o da 4 ay kullanım yapıyor.

Bunu kullanıyorum.

Ta kendisi. Ama Osaka yazmıyor da başka birşey yazıyor. 

O zaman sen haklısın. 

RitmFarbRacourci tarafından 05/Nis/19 06:00 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax66
    catlax66's avatar
    Erkek
    bunu yazdı

Bunu kullanıyorum.

Ta kendisi. Ama Osaka yazmıyor da başka birşey yazıyor. 

O zaman sen haklısın. 

O değil de böyle yapmak daha mantıklı.

Vasıflı Çömez!..... Artık Amatör:).. Nihayet normal...:D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Hocam alternatif markaları araştır ancak Dremel in alternatifi sayabileceğin markalarda onunla aynı fiyatlarda olacaktır.

Ucuz mal alırsan arıza durumunda servis ve yedek parça imkanlarını araştırman gerekir. En basidinden kömürü biterse sana bir kömür gerekir nereden alacağını bilmen gerekiyor. Yani sıra devir düğmesi ıvır zıvır bozulduğunda bunlar bulunabilir olmalı.

Dremel evrensel bir marka ve fiyatı yüksek zamanında araştırmıştım protondu yanlış hatırlamıyorsam en yakın rakibi oydu ama fiyatı neredeyse aynıydı. Tabi proton için çok daha iyi diyenler vardı, dremel piyasanın iphone'u gibi bişey.

Bir detay bunlara genel olarak "El Motoru" denir. Ama dremel o kadar yayılmış ki o şekilde araştırıyor insanlar.

Demem o ki eğer uzun vadeli kullanacaksan git ya dremel al ya proton başını ağrıtmaz. Diğerleri sarsıntı yapar gürültü yapar arıza çıkartır parça bulamazsın üzer seni.

Anıl
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

Maalesef ki tavsiyeler ben siparişi verdikten sonra gelmeye başladı :)

Naber la?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    sanane bunu yazdı

Maalesef ki tavsiyeler ben siparişi verdikten sonra gelmeye başladı :)

Ne yaptin reyis? Ne aldin?

Anıl
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
    sanane bunu yazdı

TASP 220 V 170 W Döner Aracı Set Elektrikli Mini Matkap Oymacı Kiti Mini Değirmeni Güç Araçları ile Aksesuarları- MMD1700

https://s.click.aliexpress.com/e/Mpo9P8f4r

Bunu sipariş ettim. Bakalım gelecekmi. Gelirse vergi çıkacakmı. Kalite nasıl göreceğiz. 

Bu ürünü siparişi ettim

Naber la?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    sanane bunu yazdı
    sanane bunu yazdı

TASP 220 V 170 W Döner Aracı Set Elektrikli Mini Matkap Oymacı Kiti Mini Değirmeni Güç Araçları ile Aksesuarları- MMD1700

Bunu sipariş ettim. Bakalım gelecekmi. Gelirse vergi çıkacakmı. Kalite nasıl göreceğiz. 

Bu ürünü siparişi ettim

Kalem gibi kullanmak için kablo da alsaydın keşke.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    sanane bunu yazdı
    sanane bunu yazdı

Bu ürünü siparişi ettim

Kalem gibi kullanmak için kablo da alsaydın keşke.

Esnek mil aksesuar içinde var hocam. En kapsamlı paketini aldım. 130 watt olanı daha uygun fiyatlıydı 170 watt olanı aldım biraz daha güçlü olsun diye. 

Naber la?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    sanane bunu yazdı
    sanane bunu yazdı

Bu ürünü siparişi ettim

gümrük ücretini ne kadar kesecekler acaba

bunu da paylaşabilir misin acaba ?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
Toplam Hit: 6840 Toplam Mesaj: 61
gravür seti hobi matkabı dremel su kabağı