folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İkinci Öğretimde Okuyanlardan Rica

İkinci Öğretimde Okuyanlardan Rica

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

bu sene kocaeli makine müh. i.ö kazandım yalnız nette araştırıyorum burs veren kurumları nerdeyse hiç biri i.ö lere burs vermiyor. ikinci öğretimde okuyan arkadaşlardan ricam nerelerden kendilerine burs çıktığını burda paylaşmaları.

der die das
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek
    başbakanlık çıkıyo en bariz, veya ordan kredi alırsan bazı belediyeler veriyodu burs, izmirde okuyan bi arkadas alıyodu mesela kredi + belediye bursu. fazla da açık kapı yok malesef, özelle bir tutulur iö.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    hocam ikinci öğretime sadece kredi cıkar geri ödersin karşılıksız başbakanlık bursu alanı ben daha duymadım... bunlar haricinde ilk yıl alabileceğin herhangi bir burs bildiğim kadarıyla sadece belediye dağıtırsa ondan alabiliyorsun onun haricinde eğer birinci sınıfın sonunda iyi bir ortalama yakalarsan özel kurumlardan da burs alabilirsin...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

n2 bunu yazdı:
    -----------------------------
    başbakanlık çıkıyo en bariz, veya ordan kredi alırsan bazı belediyeler veriyodu burs, izmirde okuyan bi arkadas alıyodu mesela kredi + belediye bursu. fazla da açık kapı yok malesef, özelle bir tutulur iö.

n2 kardesım nah cıkar başbakanlık bursu 2. öğretime ilk yılda.Çıkarsa gel sana burs bağlayacagım.bırak 2. öğretimi 1.öğretimlere burs çıkmıyor ya .Bir belediye bursu alıyorduk .Sağ olsun A.N. Sezerin getirmiş oldugu üyelerin sayesinde o da iptal oldu.Kredi alırsın onun dısındada burs filan yok kardeşim.Ha nedir belki 2. öğretimde yüzde on a girersin bi ihtimal sonrada bi ihtimal o şekilde alırsın.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek
    a.qo krediyi de alıyosun sana eski para ile 10milyar veriyo 12-13 milyar alıyo :) ne etcen maddi durumu sakat olan öğrenciler ister istemez alacak arkadaşım...

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

bende mak iö okuyorum.Burs istemedim hiç ama öyle 2. öğretime vermiyoruz fln diye birşey yok.

Maddi durumu iyi olmayan arkadaşları tanıdığım ticaret odaları fabrikalara vs. yönlendirdim ordan aldılar içlerinde 2. öğretimde var. Burs işi öyle kritere fln pek bakmaz. Paran yok mu yok iyi bir yerde okuyormusun okuyorsun birde referansın varsa alırsın. 

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Nitrous bunu yazdı:

bende mak iö okuyorum.Burs istemedim hiç ama öyle 2. öğretime vermiyoruz fln diye birşey yok.

Maddi durumu iyi olmayan arkadaşları tanıdığım ticaret odaları fabrikalara vs. yönlendirdim ordan aldılar içlerinde 2. öğretimde var. Burs işi öyle kritere fln pek bakmaz. Paran yok mu yok iyi bir yerde okuyormusun okuyorsun birde referansın varsa alırsın. 

Ya bi git ya kardesım,bıraksana allahaşkına.Piyasada normalde burs veren adam yok bir çok yerin şartnamesindede yazıyor 2.öğretim öğrencilerine vermıyoruz diye .Önceden vermekte olan bir çok kurumda burslaı kesti (örn. İzmirEkonomi üniversitesine sahip olan İzmir Ticaret odası ).HA diyorsun ki iyi bir üniversitede... iyi olan üniversitelerde genelde 2.öğretim yok.Ha birde benim ihitiyacım yok arkdasları yönlerdim diyorsun . Bence caudalden atıyorsun başkada bir şey demyicegğim sana.Öğrenci adamın her zman paraya ihtiyacı vardır.Adama da boşuna ümit vermeyin paraya ihtiyacı varsa alsın kredıyı.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

matematik1 bunu yazdı:
    Nitrous bunu yazdı:

Ya bi git ya kardesım,bıraksana allahaşkına.Piyasada normalde burs veren adam yok bir çok yerin şartnamesindede yazıyor 2.öğretim öğrencilerine vermıyoruz diye .Önceden vermekte olan bir çok kurumda burslaı kesti (örn. İzmirEkonomi üniversitesine sahip olan İzmir Ticaret odası ).HA diyorsun ki iyi bir üniversitede... iyi olan üniversitelerde genelde 2.öğretim yok.Ha birde benim ihitiyacım yok arkdasları yönlerdim diyorsun . Bence caudalden atıyorsun başkada bir şey demyicegğim sana.Öğrenci adamın her zman paraya ihtiyacı vardır.Adama da boşuna ümit vermeyin paraya ihtiyacı varsa alsın kredıyı.

Hay Allah'ım :)

O zaman sana söylüyorum şimdi Konya sanayi odasını ara sor bakim 2. öğretim öğrencilerine burs veriyormuymuş? ve Bursa ticaret odasınıda ara 

2 yerdende arkadaşlarım alıyor.Beni tanımıyorsun konuşma bu şekilde bence. Çok şükür iyi kötü geçiniyoruz babamın emekli maaşını abimle birlikte kullanıyoruz buda bana yetiyor.Ha öğrenci milletinin herzaman paraya ihtiyacı var diyorsun doğru!

Ama evin garajında 2 tane lüks arabası olup yazlıkları 3 er 5 er tane evleri olup sırf babası esnaf[kuyumcu] olduğu için kazancını az gösterip 3 4 yerden burs alan "arkadaşlarım" diğer taraftada 4 kardeşinin 3 ü üniversitede okuyan babası öğretmen olan ve öğretmen maaşının dışında ek geliri olmayan çok sevdiğim bir arkadaşımın babasının 1 milyar küsür maaşı var diye burs alamadığını görünce insanlığımdan utandım.Burs almak istemedim.

Burs almak istesem birçok yerden alırım ama ben aldığımda durumu benden daha kötü olan ve gerçekten ihtiyacı olan biri alamayacak.Bu en büyük kul hakkına girmektir.Belki okulu bırakmak zorunda kalacak maddi imkansızlıklardan dolayı burs alamayan biri.

Ve senin gibi düşünenler yüzünden harç parası olmadığı için Tıp fakültelerine gidemeyenler var. 

Seni kale alsaydım burs almalarında yardımcı olduğum arkadaşlarımı seninle görüştürürdüm.Ama ne sana ispatlamaya nede onları rencide edebilecek birşey yapmaya gerek duymuyorum.

Bahsettiğim burslar şirket bursları vakıf oda vs. değil.

Unutmadan bu bursları hayrınada vermiyor bu şirketler.Vergiden düşüyorlar (: 

Diğer yazdıklarına cevap bile vermem için ferah olsun.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek

matematik1 bunu yazdı:

n2 bunu yazdı:

n2 kardesım nah cıkar başbakanlık bursu 2. öğretime ilk yılda.Çıkarsa gel sana burs bağlayacagım.bırak 2. öğretimi 1.öğretimlere burs çıkmıyor ya .Bir belediye bursu alıyorduk .Sağ olsun A.N. Sezerin getirmiş oldugu üyelerin sayesinde o da iptal oldu.Kredi alırsın onun dısındada burs filan yok kardeşim.Ha nedir belki 2. öğretimde yüzde on a girersin bi ihtimal sonrada bi ihtimal o şekilde alırsın.

hoca kıçımızdan uydurmuyoruz ikinci öğretimdim ben ve aldım karşılıksız burs. başbakanlık olayı kaçıncı öğretim olduğuna başarı sırana carta curta bakmaz kardeş sayın ve ailenin aylık gelirine bakar. burs bağlayacaksan getireyim aldığıma dair belge:)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaCin
    MaCin's avatar
    Erkek

Korkutata Üniv. de 2. öğretim okudum baskabakanlık bursu aldım.Maddi durumumda fena değiL başvuracaksın artık kısmet...

"İnsan memleketini niye sever? Başka çaresi yoktur da ondan. Eğer insan memleketini severse, orası dünyanın en güzel yeridir. Sevmezse orası dünyanın en güzel yeri değildir." Vizontele
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Bende i.ö Makina mühendisliği mezunu olarak Başbakanlık bursunu aldım.

Çok istersen dekontları dahi duruyor.

:d

Az reklam yapalım kumpas.org sitesine şimdiden üye ol.

Toplam Hit: 2881 Toplam Mesaj: 17